ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/21740/14
провадження № 2-а/753/131/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" грудня 2015 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Вовк Є.І., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2, адреса: АДРЕСА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про зобов"язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
В листопаді 2014 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом (який згідно з автоматичним розподілом був перерозподілений на суддю Вовка Є.І. 08.12.2015 року), в якому просив наступне.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва внести зміни до відомостей персоніфікованого обліку в реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов"язкового державного соціального страхування про застраховану особу ОСОБА_2 - ідентифікаційний номер НОМЕР_1 дані про його страховий стаж та суми заробітку за період з 04.03.2004 року по 30.08.2007 року, які обліковувати по цьому ідентифікаційному номеру, а не по ідентифікаційному номеру НОМЕР_2 та провести відповідний перерахунок пенсії з 21.05.2014 року (посилаючись на час її призначення).
В обгрунтуванні позовних вимог посилався на те, що ідентифікаційний номер позивача - НОМЕР_1, проте при розрахунку пенсії позивача (який отримує пенсію та перебуває на обліку у відповідача), відповідачем не були враховані дані про страховий стаж та суми заробітку позивача за період з 04.03.2004 року по 30.08.2007 року, у зв"язку із помилковим зазначенням ідентифікаційного номеру позивача (НОМЕР_2) щодо цього періоду відносно нього, як застрахованої особи у відомостях персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб в Державному реєстрі загальнообов"язкового державного соціального страхування.
Представник відповідача надав письмові заперечення проти позову, який заперечує проти задоволення вказаних позовних вимог, фактично посилаючись на інший позасудовий порядок вирішення питання щодо внесення вказаних позивачем змін до Державного реєстру загальнообов"язкового державного соціального страхування, які за твердженням відповідача - згідно з вимогами діючого законодавства у позасудовому порядку вносяться у іншому процедурному порядку, ніж вказано позивачем (щодо уповноваженого суб"єкту відповідного звернення - страхувальника, а не позивача).
При цьому, судом враховано, що у позові відсутня вимога щодо визнання дій відповідача неправомірними.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності
покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, проте суд вважає, що надані відповідачем заперечення не стосуються безпосереднього предмету судового розгляду, при цьому, відповідачем фактично визнано, що ідентифікаційний номер позивача - НОМЕР_1, що об"єктивно підтверджується відповідною довідкою (копія а.с.22, автентичність якої відповідачем не заперечується), а також відповідачем не заперечується, що при розрахунку пенсії позивача (який отримує пенсію та перебуває на обліку у відповідача згідно з довідкою останнього від 02.09.2013 року а.с.28), відповідачем не були враховані дані про страховий стаж та суми заробітку позивача за період з 04.03.2004 року по 30.08.2007 року, у зв"язку із помилковим зазначенням ідентифікаційного номеру позивача (НОМЕР_2) щодо цього періоду відносно нього, як застрахованої особи у відомостях персоніфікованого обліку реєстру застрахованих осіб в Державному реєстрі загальнообов"язкового державного соціального страхування, (що об"єктивно підтверджується і наявними формами ОК-5 а.с.50-52, 73), як фактично не заперечується відповідачем і та обставина, що саме до його компетенції відноситься внесення вказаних позивачем змін до Державного реєстру загальнообов"язкового державного соціального страхування, а отже ці обставини, наведені позивачем визнані судом доведеними, враховуючи також нижченаведені положення діючого законодавства.
Так, ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зокрема передбачено, що персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку.
Згідно з ч.1 ст.21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також персоніфікований облік коштів накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюються в порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"; для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від фізичних осіб;
Згідно з ч.2 ст.21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" - на кожну застраховану особу відкривається персональна облікова картка, в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).
Згідно з п.1 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.
Згідно з п.1) та п.3) ч.1 ст.12-1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування": Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань: формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону; здійснює контроль, у тому числі спільно з органами доходів і зборів, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Згідно з п.1) та п.2) ч.1 ст.14-1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов'язані: забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру; здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.
Згідно з ч.4 Глави 2 Положення "Про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від
18.06.2014 року № 10-1 - у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб та невиконання страхувальником у місячний строк припису щодо усунення цих порушень територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк вносять відповідні зміни до Реєстру застрахованих осіб.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, суд вважає, що належить задовольнити позов.
Керуючись ст.ст.158-162, 183-2 КАС України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва внести зміни до відомостей персоніфікованого обліку в реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов"язкового державного соціального страхування про застраховану особу ОСОБА_2 - ідентифікаційний номер НОМЕР_1 дані про його страховий стаж та суми заробітку за період з 04.03.2004 року по 30.08.2007 року, які обліковувати по цьому ідентифікаційному номеру, а не по ідентифікаційному номеру НОМЕР_2 та провести відповідний перерахунок пенсії з 21.05.2014 року.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: