Постанова № 54912822, 10.12.2015, Дубровицький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
10.12.2015
Номер справи
560/1316/15-а
Номер документу
54912822
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №560/1316/15-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 грудня 2015 року Дубровицький районний суд Рівненської області в складі

головуючого - судді: Оборонової І.В.,

за участю секретаря : Волкодав А.А.,

позивача: ОСОБА_1,

представника позивача: ОСОБА_2,

представників відповідача: ОСОБА_3

ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дубровиця справу за позовом ОСОБА_1 до Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області про визнання нечинним та скасування рішення, визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання незаконними дії субєктів владних повноважень - Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області та сільського голови ОСОБА_3, які полягають у підготовці проекту та прийнятті рішення № 477 від 25 лютого 2015 р. Про надання земельної ділянки в оренду з додатками до нього у вигляді проекту договору оренди землі від 27.03.2015 року, розрахунком розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та актом прийому- передачі земельної ділянки, з істотними порушеннями вимог діючого законодавства; визнання нечинним та скасування рішення Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області № 477 від 25 лютого 2015 р. Про надання земельної ділянки в оренду з додатками до нього; зобовязання Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області та сільського голови вчинити певні дії - повторно на черговій сесії розглянути питання щодо надання земельної ділянки по вул. Шевченка в селі Сварицевичі на території Сварицевської сільської ради площею 0,0025 га., кадастровий номер 5621886900:01:001:0506 громадянину України ОСОБА_1, враховуючи цільове призначення обєктів нерухомого майна, які на ній розташовані, вимоги податкового, земельного та іншого законодавства щодо: - правильного визначення загального розміру площі земельної ділянки (у кв. м.) для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, та визначення розміру орендованої площі земельної ділянки; - вказівки на реальний розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно даних державного земельного кадастру, для передання її в оренду та визначення розміру земельного податку; - встановлення розміру орендної плати за земельну ділянку, яка передається в оренду, не вище 3 % від нормативної грошової оцінки земель в межах граничних розмірів ставок визначених ПК України; - визначення для гр. ОСОБА_1 як платника земельного податку розміру податкової пільги щодо цієї земельної ділянки відповідно до ПК України; - змінити цільове призначення земельної ділянки по вул. Шевченка в селі Сварицевичі на території Сварицевської сільської ради площею 0,0025 га., кадастровий номер 5621886900:01:001:0506, з ведення товарного сільськогосподарського виробництва (01.01) - на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (02.01) для передання безоплатно у власність в межах норм безоплатної приватизації (0,25 га., ст. 121 ЗК) та надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки та передачі її у власність, та прийняти відповідне(-ні) рішення з цих питань у відповідності із законом.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 25 лютого 2015 р. Сварицевицькою сільською радою Дубровицького району Рівненської області, за результатами розгляду його звернення, було прийнято рішення № 477, яким передано йому в оренду земельну ділянку на території Сварицевицької сільської ради площею 0.0025 га. та встановлено розмір орендної плати у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки земель населених пунктів села Сварицевичі у розмірі 4 803,00 грн.

Проте, таке рішення позивач вважає незаконним, оскільки рішенням Сварицевицької сільської ради № 451 від 28.01.2015 р. "Про встановлення податку на майно в частині плати за землю" на території села Сварицевичі Дубровицького району було встановлено з 01.01.2015 р. ставку земельного податку у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки. Таким чином, оскаржуване рішення № 477 від 25.02.2015 р. не відповідає рішенню № 451 від 28.01.2015 р. в частині встановлення іншої ставки (розміру) орендної плати за землю, як податку на майно - замість 3 % встановлено 6 %.

Розрахунок розміру орендної плати містить відомості про вказівку на площу - 25000 кв.м., нормативну грошову оцінку земельної ділянки, у розмірі 80500.00 грн.; при цьому встановлення рішенням № 477 розміру ставки орендної плати у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки є таким, що прямо порушує вимоги п.274.1. ст. 274 ПК України, через що позивач вважає, що рішення відповідача є незаконним та таким, що порушує його законні права та інтереси.

Крім того, позивач вказує, що рішенням Сварицевицької сільської ради №533 від 23.06.2015 року було затверджено базову вартість 1 кв.м. забудованих земель на території с.Сварицевичі 29,89 грн. за один квадратний метр площі. А тому, враховуючи розмір наданої йому земельної ділянки, яка становить 2500 кв.м., вартість нормативної грошової оцінки має становити 74725,00 грн. Натомість відповідачем визначено розмір нормативної грошової оцінки в сумі 80050,00 грн., тобто на 5325 грн. більше.

Позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії, а тому вважає, що повинен бути звільнений від сплати земельного податку. Також відповідач в оскаржуваному рішенні не зазначив, чи має орендар право на пільги зі сплати земельного податку, у зв'язку з чим це рішення також, на думку позивача, є протиправним та незаконним.

Також вказує, що в рішенні Сварицевицької сільської ради №477 від 25.02.2015 року та доданому до нього проекті міститься вказівка на надання йому однієї земельної ділянки для різного цільового призначення (одночасно): ведення товарного сільськогосподарського виробництва та обслуговування будівель.

Земельна ділянка, яка розташована на по вул. Шевченка в с.Сварицевичі площею 0,0025 га. кадастровий номер 5621886900:01:001:0506 та належні позивачу об'єкти нерухомого майна (будівлі) взагалі не пов'язані з такими видами діяльності, як ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, а є приватною власністю та мають статус господарських будівель, у зв'язку з чим пункт 1 рішення відповідача №477 від 25.02.2015 року, на думку позивача, є протиправним та таким, що не відповідає цільовому призначенню об'єктів нерухомого майна, належних позивачу на праві власності. Також позивач вказує, що п.1 рішення №477 від 25.02.2015 року не відповідає наказу Держкомзему від 23.07.2010 р. № 548 'Класифікація видів цільового призначення земель", відповідно до пункту 1.4. якого КВЦПЗ визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів. Зокрема, у рішенні відповідача (пункт 1) вказано вид КВЦПЗ 01.01.- ведення товарного сільськогосподарського виробництва, однак враховуючи тип забудови (будівля господарського призначення) вид КВЦПЗ у владному рішенні мав бути іншим: 02.01.- для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є додатковою підставою для визнання нечинним рішення відповідача № 477 від 25.02.2015 р. та доданого до нього проекту договору оренди землі.

В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали.

Представники відповідача в судовому засіданні просили в задоволенні позову відмовити, покликаючись на заперечення проти позову, додані до матеріалів справи.

Допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_5, яка працює секретарем Сварицевицької сільської ради та ОСОБА_6, який є депутатом Сварицевицької сільської ради пояснили, що 25 лютого 2015 року ОСОБА_1 був присутній на засіданні Сварицевицької сільської ради при розгляді його питання про надання права на оренду землі і був ознайомлений із обговоренням та прийняттям проекту даного рішення.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представників відповідача, свідків, враховуючи заперечення та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

У відповідності дост. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.

Вирішуючи питання стосовно правомірності рішення Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області № 477 від 25 лютого 2015 р., суд виходить з того, що відповідно до ч.1ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.ст.2,4,6,9,17,18,19,70,71,86,159,160,161,162 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень органів державної влади, органів місцевого самоврядування і до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення і ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесенаКАС України. Суд, при вирішенні справи, керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Докази в адміністративному судочинстві мають бути належними та допустимими. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Судом встановлено, що 12 січня 2015 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області із заявою про укладення договору оренди земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для обслуговування (пункту штучного осіменіння, офісні приміщення), терміном на 49 років. Загальною площею 0,25 га по вулиці Шевченка, 1, с.Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області (а.с.51).

25 лютого 2015 року на пленарному засіданні Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області було розглянуто заяву ОСОБА_1 «Про надання земельної ділянки в оренду» (а.с.88-89). Того ж дня прийнято відповідне рішення за №477 «Про надання земельної ділянки в оренду» (а.с.11). Даним рішенням позивачу надано земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (01.01) для обслуговування будівлі пункту штучного осіменіння та будівлі тваринника на території Сварицевицької сільської ради в селі Сварицевичі по вулиці Шевченка Т.Г. Дубровицького району Рівненської області площею 0,2500 га. в оренду за рахунок земель сільськогосподарського призначення (землі комунальної власності), терміном на 49 років. Кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1: 01: 001: 0506. Встановлено розмір орендної плати 6% від нормативної грошової оцінки земель населених пунктів села Сварицевичі та Зелень на території Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області в розмірі 4803,00 грн. Зобовязано ОСОБА_1 протягом 30 календарних днів укласти договір оренди земельної ділянки по вулиці ОСОБА_7 в селі Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області (а.с.11).

27 березня 2015 року Сварицевицькою сільською радою Дубровицького району Рівненської області було розроблено проект договору оренди землі, відповідно умов якого, Сварицевицька сільська рада Дубровицького району Рівненської області (орендодавець) передала ОСОБА_1 (орендарю) в строкове платне користування на 49 років земельну ділянку площею 0,2500 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (01.01), для обслуговування господарських будівель та споруд на території Сварицевицької сільської ради в с.Сварицевичі по вулиці Шевченка Т.Г. 1ц та будинок 1я Дубровицького району Рівненської області. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить 80050,00 грн. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 4803, грн. Вказаний проект договору оренди землі був надісланий позивачу для підписання (а.с.12-16).

12 червня 2015 року позивач звернувся до Сварицевицької сільської ради із заявою, у якій повідомив виконавчий комітет Сварицевицької сільської ради та голову сільської ради про те, що проект Договору оренди землі від 27.03.2015 р. (з додатками) та рішення Сварицевицької сільської ради № 477 від 25.02.2015 р. містять істотні недоліки та порушують вимоги законодавства, які унеможливлюють підписання договору оренди землі та виконання рішення сільської ради. У звязку з чим, просив сільського голову та Сварицевицьку сільську раду Дубровицького району вчинити ряд дій щодо приведення проекту Договору оренди землі від 27.03.2015 р. (з додатками) та рішення Сварицевицької сільської ради № 477 від 25.02.2015 р. у відповідність до вимог діючого законодавства, після яких можливе повторне вирішення питання, пов'язаного з орендними відносинами на земельну ділянку (а.с.83-85).

Вказане звернення позивача було розглянуто виконавчим комітетом Сварицевицької сільської ради та рішенням Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області №48 від 20 липня 2015 року, позивачу було рекомендовано забезпечити виконання рішення сільської ради №477 від 25 лютого 2015 року «Про надання земельної ділянки в оренду»; підписати та зареєструвати договір оренди на земельну ділянку згідно чинного законодавства (а.с.86-87).

Судом встановлено, що позивач є власником нерухомого майна, а саме будівель тваринника та штучного осіменіння, які знаходиться за адресою: вул.ОСОБА_7, Т.Г., 1ц, та 1я в с.Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області, про що свідчать свідоцтва про право власності серії СЛК №542271 та СЛК №542270 (а.с.24, 25).

Позивач вважає, що рішення Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області №477 від 25 лютого 2015 р є незаконним, оскільки орендну плату встановлено у розмірі 6 % від нормативно-грошової оцінки, а рішенням Сварицевицької сільської ради №451 від 28.01.2015 року встановлено вставку земельного податку у розмірі 3% від нормативно грошової оцінки, тому орендна плата за земельну ділянку повинна бути встановлена у розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки.

Статтею 144 Конституції Українита ст.ст.59,73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"передбачено, що акти міських рад та їх виконавчих комітетів, що прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до п. 14.1.147 ст. 14 ПК України, плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Тобто, плата за землю об'єднує в собі два обов'язкових платежі: земельний податок - обов'язковий платіж, який справляється із власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також із постійних землекористувачів та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток, землекористувачі, а орендної плати - орендарі земельних ділянок.

Власниками земельних ділянок є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності (пп. 14.1.34 ПК). Власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися належною йому земельною ділянкою.

Землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані в користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (пп. 14.1.73 ПК).

Відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу, право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння та користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники, а земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів - відповідні сільські, селищні та міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Отже, власники земельних ділянок та землекористувачі, яким земельні ділянки надані в постійне користування, є платниками земельного податку, а орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності є платниками орендної плати за такі земельні ділянки.

Позивач є орендарем земельної ділянки, тому зобов'язаний сплачувати орендну плату, встановлену договором.

Відповідно до рішення Сварицевицької сільської ради Дубровицького району №451 від 28.01.2015 року, з 01 січня 2015 року на території села Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області та села Зелень Дубровицького району Рівненської області встановлено ставку земельного податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено, - у розмірі 3 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (а.с.22).

Відповідно до п. 8 цього рішення, орендна плата за землю справляється відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Тому, встановлена рішенням Сварицевицької сільської ради орендна плата у розмірі 6 % від нормативно-грошової оцінки, відповідає чинному законодавству та жодним чином не порушує право позивача.

Що стосується доводів позивача, про те, що рішенням Сварицевицької сільської ради №533 від 23.06.2015 року, затверджено базову вартість 1 кв. м. забудованих земель на території с.Сварицевичі - 29,89 грн. за один квадратний метр площі, розмір земельної ділянки, яка передається в оренду позивачу становить 25 000 кв. м., відповідно - вартість нормативно грошової оцінки має становити 74 725,00 грн., а не 80 050,00 грн., то такі доводи також є безпідставні, оскільки відповідно до п. 3 Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українська академія аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11 «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», базова вартість 1 кв. м. встановлюється для визначення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Також для визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, крім базової вартості 1 кв. м., враховуються показники річного рентного доходу, терміну його капіталізації та ін.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку землі», нормативна грошова оцінка земельних ділянок у межах населених пунктів проводиться незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років суб'єктом оціночної діяльності у сфері оцінки земель.

Відповідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управління Держемагенства у Дубровицькому районі Рівненської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 2500 м2, розташованої по вул. Шевченка, в с. Сварицевичі Дубровицького району становить 80050,00 грн. Розрахунок орендної плати за земельну ділянку комунальної власності здійснений на підставі цієї грошової оцінки, тому відповідає вимогам чинного законодавства. Тож, твердження позивача, що реальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 71 018,64 грн. є безпідставним.

Як на підставу своїх позовних вимог, позивач також зазначає, що відповідно до п.п. 281.1.5. ст. 281 ПК України, від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тому у рішенні обов'язково повинно було бути зазначено, чи має орендар право на пільги зі сплати земельного податку. Проте, як зазначалося вище, позивач є платником орендної плати за землю, а не земельного податку. Тому вимога щодо застосування до позивача податкової пільги щодо звільнення від сплати земельного податку є безпідставною.

Крім того, у позовній заяві позивач вказав, що в рішенні №477 від 25.02.2015 р. та доданому до нього проекті договору оренди міститься вказівка на надання однієї земельної ділянки для різного цільового призначення, а саме для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та обслуговування будівель.

Згідно з рішенням №477 виданого Сварицевицькою сільською радою Дубровицького району Рівненської області від 25.02.2015 р. «Про надання земельної ділянки в оренду», земельна ділянка надається для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для обслуговування будівлі штучного осіменіння та будівлі тваринника за рахунок земель сільськогосподарського призначення. Тож, такі твердження позивача не відповідають дійсності.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 18.12.2014 року, зазначена земельна ділянка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для обслуговування господарських будівель і споруд, тобто є земельною ділянкою сільськогосподарського призначення. У своїй заяві до Сварицевицької сільської ради від 12.01.2015 року, позивач просить надати йому в оренду земельну ділянку саме для таких цілей, тобто для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для обслуговування господарських будівель і споруд. Цільове призначення земельної ділянки не змінювалося, тому відсутні підстави для скасування рішення, передбачені ст. 21 ЗК України.

Крім того, однією із позовних вимог є: зобов'язати Сварицевицьку сільську раду правильно визначити розмір орендованої площі земельної ділянки, а також змінити цільове призначення земельної ділянки з ведення товарного сільськогосподарського виробництва на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд для передання безоплатно у власність в межах норм безоплатної приватизації.

Проте, такі вимоги також є безпідставними, оскільки в обгрунтуванні позову не вказано на неправильне визначення розміру земельної ділянки, а зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу. Тому вказана вимога теж є безпідставною.

Що стосується тверджень відповідача щодо пропуску позивачем шестимісячного строку звернення до суду, оскільки на його думку, позивач був присутній на засіданні Сварицевицької сільської ради 25 лютого 2015 року і знав про прийняте рішення №477 від 25.02.2015 року, проте із позовом до Дубровицького районного суду звернувся лише 02 вересня 2015 року, то на думку суду такі доводи є безпідставними, оскільки в матеріалах справи міститься копія ухвали Рівненського окружного адміністративного суду від 20 серпня 2015 року, яка свідчить про те, що ОСОБА_1 звертався до суду з позовом до Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області із позовом про визнання незаконними дій, скасування рішення та зобовязання вчинення певних дій. Проте дану позовну заяву повернуто позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами, оскільки за правилами ст..18, з урахуванням положень ч.2 ст.19 КАС України, такий спір підсудний Дубровицькому районному суду Рівненської області (а.с.7).

Враховуючи, що позивач вчасно звернувся з адміністративним позовом до Рівненського окружного адміністративного суду, проте за правилами ст.18 КАС України, позовну заяву позивачу було повернуто разом із разом із усіма доданими до неї матеріалами, тому в даному випадку відсутні підстави для залишення позову без розгляду з підстав пропуску позивачем шестимісячного строку звернення до суду.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, судом не встановлена наявність порушення прав, свобод та інтересів позивача, а також не встановлена протиправність оскаржуваного рішення Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області № 477 від 25 лютого 2015 р., тому в задоволенні позову слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 9-11, 12, 17, 69-71, 117-118, 158-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області про визнання нечинним та скасування рішення, визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення певних дій - відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд, шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк, з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 15 грудня 2015 року.

Суддя:підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Дубровицького

районного суду ОСОБА_8