Номер справи: 164/1446/15-а
Провадження по справі: 2-а/164/47/2015
Категорія: 10.2.4
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2015 року смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Покидюк М.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахунку, -
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахунку.
Свої вимоги обґрунтував тим, що з 16 січня 1992 року по 31 березня 2015 року працювала на посадах, за класифікацією віднесених, згідно Закону України ,,Про державну службу до посад державної служби. З 02 квітня 2008 року на підставі Закону України ,,Про державну службу їй була призначена пенсія за віком з урахуванням зниження пенсійного віку, передбаченого ст. 55 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року № 797. 31 березня 2015 року вона звільнена із займаної посади державного службовця головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Маневицького РУЮ Волинської області, згідно ст. 38 КЗпП України у звязку з виходом на пенсію. Після звільнення із державної служби, Управлінням Пенсійного фонду в Маневицькому районі здійснено перерахунок її призначеної пенсії, на підставі постанови Маневицького районного суду Волинської області від 13 лютого 2015 року, з врахуванням складових заробітної плати для обчислення пенсії, а саме сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з яких були сплачені внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, починаючи з 22 липня 2014 року, виходячи із 86 % суми заробітної плати, за довідками, що подавалися нею до Управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі Волинської області при призначенні пенсії у 2008 році.
23 листопада 2015 року вона звернулася до Управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі із заявою про здійснення перерахунку пенсії з 01 квітня 2015 року в розмірі 86 %, згідно довідок про складові заробітної плати від 01 квітня 2015 року № 753, 757, № 754, з врахуванням рішення Маневицького районного суду Волинської області від 13 лютого 2015 року.
Просила визнати дії Управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови їй у перерахунку пенсії, згідно поданих довідок від 01 квітня 2015 року № 753, № 757, № 754, з 01 квітня 2015 року, виходячи із розміру заробітної плати, зазначеної у даних довідках, з врахуванням інших виплат - матеріальних допомог на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, виходячи із 86 відсотків суми заробітної плати, які були застосовані при призначенні пенсії, протиправними. Зобовязати Управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі Волинської області провести їй перерахунок пенсії відповідно до довідок від 01 квітня 2015 року № 753, № 757, № 754, з 01 квітня 2015 року, виходячи із розміру заробітної плати, зазначеної у даних довідках, з врахуванням інших виплат - матеріальних допомог на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, виходячи з 86 відсотків суми заробітної плати, які були застосовані при призначенні пенсії, з урахуванням виплачених сум, та здійснювати виплату пенсії. Стягнути з Управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі на її користь судовий збір сплачений при поданні адміністративного позову.
В позовній заяві та доданих до неї документах позивачем не заявлялось клопотання про поновлення строку для звернення до суду із зазначеним позовом, хоча вимоги заявлено за період з 01 квітня 2015 року, тобто понад встановлений КАС України шестимісячний строк звернення до суду.
Проаналізувавши матеріали справи, вважаю, що позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахунку за період 01 квітня 2015 року по 29 травня 2015 року слід залишити без розгляду з наступних підстав. Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
ОСОБА_1 подано до суду адміністративний позов до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахунку з 01 квітня 2015 року лише 30 листопада 2015 року. Будь - яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, клопотання про поновлення строку звернення до суду не заявлялось, а тому вважаю, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.
З матеріалів справи не вбачається, що позивачем пропущено строк звернення до суду з поважних причин, оскільки пенсія виплачувалася за цей період позивачу щомісячно, тобто вказана виплата не носила разовий характер. Крім того, позивачем подано до суду адміністративний позов лише 30 листопада 2015 року, будь - яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк у позивача не було, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахункуза період 01 квітня 2015 року по 29 травня 2015 року слід залишити без розгляду в звязку з пропуском строку звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області щодо відмови у здійснені перерахунку пенсії та зобовязання провести перерахунок пенсії і проводити її виплату із врахуванням даного перерахунку за період з 01 квітня 2015 року по 29 травня 2015 року залишити без розгляду в звязку з пропуском строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка и оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо ії не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Cуддя: М.В. Покидюк