Ухвала суду № 54885794, 12.01.2016, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
12.01.2016
Номер справи
19/5007/25-б/11
Номер документу
54885794
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "12" січня 2016 р. Справа № 19/5007/25-Б/11

За заявою ОСОБА_1 підприємства житлово - комунального господарства Любарської селищної ради Житомирської області (с.Старий Любар, Любарський район, Житомирська область)

До боржника ОСОБА_1 підприємства житлово - комунального господарства Любарської селищної ради Житомирської області (с.Старий Любар, Любарський район, Житомирська область)

про визнання банкрутом

Суддя Костриця О.О.

В засіданні суду прийняли участь:

від кредиторів: ОСОБА_2 - представник УПФУ в Любарському районі, дов. №139/01 від 11.01.2016.; ОСОБА_3 - представник Чуднівської ОДПІ, дов. від 02.09.2015.

від боржника: ОСОБА_4 - ліквідатор

В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство ОСОБА_1 підприємства житлово-комунального господарства Любарської селищної ради Житомирської області (с.Старий Любар, Любарський район, Житомирська область).

20.10.2015. на адресу Господарського суду Житомирської області від Чуднівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області надійшла заява №15603/8/10-006 від 15.10.2015 про заміну кредитора по справі Чуднівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області на її правонаступника Чуднівську ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області.

Ухвалою суду від 20.10.2015. було прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду заяву Чуднівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області №15603/8/10-006 від 15.10.2015. про заміну кредитора по справі.

12.01.2016 на адресу суду від ліквідатора надійшов звіт про хід виконання ліквідаційної процедури, з доданими до нього документами.

12.01.2016 до суду від Чуднівської ОДПІ надійшло клопотання, в якому просить суд долучити до матеріалів справи докази на підтвердження безпосереднього правонаступництва прав та обов'язків Чуднівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області - Чуднівською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області.

Суд переходить до розгляду справи по суті.

При вирішенні судом даної справи застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року за № 2343-XII в редакції, яка була чинною до 18.01.2013 року включно.

В засіданні суду розглядалась заява Чуднівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області №15603/8/10-006 від 15.10.2015 про заміну кредитора по справі.

Представник Чуднівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області в судовому засіданні вищезазначену заяву підтримав в повному обсязі.

Ліквідатор боржника в засіданні суду надав відзив на заяву податкової інспекції, в якому не заперечив щодо заміни кредитора по справі на його правонаступника.

Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014р. №311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

Згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 "Перелік територіальних органів ДФС, які утворюються" у Житомирській області утворюється Чуднівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС.

Відповідно до додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 "Перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються", Чуднівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів реорганізується шляхом приєднання до Чуднівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС.

Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 08.12.2014, до ЄДР внесено інформація про юридичну особу - Чуднівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Житомирській області (ідентифікаційний код 39485419).

Відповідно до наказу ДФС України №757 від 06.10.2015 "Про внесення змін до положень про територіальні органи ДФС у Житомирській області", затверджено, зокрема, зміни до Положення про Чуднівську ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області, затвердженого наказом ДФС від 20.08.2014 №56, зареєстрованого 11.11.2014, які є його невід'ємно частиною.

Згідно змін до положення про Чуднівську ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області, затверджених наказом ДФС від 20.08.2014р. №56, Чуднівська ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Чуднівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області.

Відповідно до передавального акту, затвердженого головою комісії з реорганізації Чуднівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області, Чуднівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області (код ЄДРПОУ 38500603) передала своєму правонаступникові - Чуднівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (код ЄДРПОУ 39485419) все майно, яке обліковується на балансі, всі майнові права, пов'язані з майном, що передається, а також майнові права, які хоча і не пов'язані з майном органу, але належать Житомирській ОДПІ відповідно до законодавства та правочинів, права власності на всі інші права та обов'язки перед всіма боржниками та кредиторами.

Чуднівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області, є єдиним правонаступником Чуднівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області щодо всього майна, майнових та немайнових прав, прав на рухоме та нерухоме майно, прав на об'єкти соціально-побутового призначення, інших прав та обов'язків, стосовно всіх боржників та кредиторів ОДПІ.

Частиною 1 ст. 25 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З огляду на зазначене, господарський суд приходить до висновку про заміну Чуднівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області його процесуальним правонаступником - Чуднівською ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області.

В засіданні суду було надано спільне клопотання ліквідатора, представника Чуднівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області та УПФУ в Любарському районі про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та повноважень ліквідатора на два місяці.

Ліквідатор боржника в засіданні суду підтримав вищезазначене клопотання в повному обсязі.

Представники кредиторів в засіданні суду не надали заперечень відносно клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та повноважень ліквідатора на два місяці.

Господарський суд розглянувши вищезазначене клопотання, прийшов до висновку продовжити строк ліквідаційної процедури на два місяці до 15.03.2016 включно.

В свою чергу, у ч.3 ст.24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим законом та іншими нормативно - правовими актами.

Таким чином, зміст ч.2 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у взаємозв'язку, взаємозумовленості та взаємозалежності із ч.3 ст.24 цього Закону чітко і недвозначно вказує на те, що ліквідатор боржника здійснює свої повноваження в межах строку процедури ліквідації.

Відповідно, чинність повноважень ліквідатора та строк процедури ліквідації поняття взаємопов'язані, взаємозумовлені та взаємозалежні.

Тому, з врахуванням конкретних обставин цієї справи, з метою недопущення правової невизначеності для учасників провадження у справі про банкрутство, третіх осіб, на права та обов'язки яких впливають чи можуть вплинути судові рішення у справі у про банкрутство чи інші обставини, пов'язані з банкрутством боржника, господарський суд прийшов до висновку продовжити строк виконання повноважень ліквідатора ОСОБА_4 на два місяці до 15.03.2016 включно.

В засіданні суду розглядався звіт ліквідатора про хід виконання ліквідаційної процедури, з підтверджуючими документами.

Разом з тим, судом було з'ясовано, що ліквідатором боржника вимоги ухвали суду від 13.10.2015 в частині зобов'язання надати витребувані документи, виконано частково.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти.

Керуючись ст.ст.25,77,86 ГПК України, ст.ст.22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву Чуднівської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області №15603/8/10-006 від 15.10.2015.

2. Замінити кредитора по справі - Чуднівську ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області (ідентифікаційний код 38500603) у справі її процесуальним правонаступником - Чуднівською ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області (ідентифікаційний код 39485419).

3. Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута ОСОБА_1 підприємства житлово - комунального господарства Любарської селищної ради Житомирської області (с.Старий Любар, Любарськй район, Житомирська область) на два місяці до 15.03.2016 включно.

4. Продовжити строк повноважень ліквідатора ОСОБА_1 підприємства житлово - комунального господарства Любарської селищної ради Житомирської області ОСОБА_5 на два місяці до 15.03.2016 включно.

5. Відкласти розгляд справи.

6. Призначити наступне засідання суду на "15" березня 2016 р. о 10:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.

7. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_4:

- надати суду звіт про проведення ліквідаційної процедури банкрута за наступний проміжний період, підтверджений документально та погоджений з комітетом кредиторів;

- вживати заходи з метою недопущення затягування ліквідаційної процедури банкрутства, а відтак виконання всіх необхідних приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

- надати інформацію про рух грошових коштів на рахунках боржника, з дати порушення провадження у справі по день судового засідання;

- надати довідку з податкового органу про наявність/відсутність рахунків банкрута, в банківських установах, станом на день судового розгляду справи;

- надати докази списання дебіторської заборгованості;

- надати обгрунтовані письмові пояснення, з посиланням на норми законодавства щодо реалізації майна боржника відповідно до наявних в матеріалах справи накладних (а.с. 86-89 том 1), після порушення провадження у справі, з врахуванням того, що ухвалою суду від 02.11.2011р. було заборонено посадовим особам боржника та Любарській селищній раді, як органу, уповноваженому управляти майном, а також Чуднівській МДПІ вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належного підприємству майна, в тому числі і того, що знаходиться у податковій заставі;

- надати відповідні документами щодо вчинених дій з земельними ділянками, що обліковуються за боржником відповідно до довідки відділу Держкомзему у Любарському районі Житомирській області;

- надати обгрунтовані письмові пояснення, з посиланням на норми законодавства щодо порядку реалізації майна боржника, встановлення відповідного порядку комітетом кредиторів, визначення організатора аукціону чи продажу майна безпосередньо ліквідатором;

- надати систематизований перелік майна, що було реалізоване за період ліквідаційної процедури, з підтверджуючими документами та наявного майна;

- надати правове обгрунтування відшкодування витрат за послуги бухгалтера, відшкодування витрат ліквідатора ОСОБА_4, здійснення оплати послуг ліквідатора без відповідного погодження з комітетом кредиторів боржника;

- надати докази зняття автомобіля ВАЗ-21061, реєстраційний номер 8197ЖИА з реєстрації в УДАІ УМВС;

- надати довідку Державтоінспекції про відсутність зареєстрованих за боржником транспортних засобів (станом на день судового розгляду справи);

- надати докази в підтвердження сплати судових витрат (за звернення кредиторів до суду з конкурсними та поточними вимогами), включених до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника (оригінали для огляду, копії до справи);

- надати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності/відсутності записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження іпотекою нерухомого майна;

- надати докази на підтвердження повідомлення всіх відомих кредиторів боржника про засідання комітету кредиторів;

- розглянути на засіданні комітету кредиторів питання щодо затвердження звіту ліквідатора про оплату послуг та відшкодування витрат;

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обовязків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу тощо).

Комітету кредиторів боржника щомісячно проводити засідання комітету кредиторів боржника, з метою контролю за діяльністю ліквідатора та прийняття рішень у відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Звернути увагу кредиторів боржника, що входять до складу комітету кредиторів на належне виконання покладених на них повноважень відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

В судове засідання викликати уповноважених представників кредиторів та ліквідатора боржника.

Ухвала господарського суду набирає законної сили у встановленому чинним законодавством порядку.

У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді, будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.

Суддя Костриця О.О.

1 - в справу

2 - ліквідатору ОСОБА_4- АДРЕСА_1. (реком. з повід.)

3- Чуднівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного упр. міндоходів у Житомир. обл.

4- ДП "Газ України" НАК "Нафтогаз України" 04116, м. Київ, вул. Шолуденка,1

5- Житомир. обл. відділ. фонду соц. захисту інвалідів

6- ВВДФСС від нещ. вип. на вир. та проф. захв. у Чудн. р-ні

7-УПФУ в Люб. р-ні .

8- Любар. РЦЗ

9 - ПАТ "Укртелеком" в особі Житомир. філії