ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 січня 2016 рокум. Ужгород№ 807/31/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області в особі: начальника управління ОСОБА_2 і начальника управління ОСОБА_3, головного спеціаліста ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними і скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області в особі: начальника управління ОСОБА_2 і начальника управління ОСОБА_3, головного спеціаліста ОСОБА_4, яким просить:
-визнати протиправними дії управління Укртрансінспекції у Закарпатській області щодо здійснення розрахунку № 35 від 30.10.2015 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відповідно до акту від 30.10.2015 року № 006035 в сумі 632,70 Євро;
-визнати протиправною та скасувати постанову управління Укртрансінспекції у Закарпатській області від 23.11.2015 року № 029044 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700 гривень.
Подана позовна заява не відповідає нормам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи наступне: відповідно п.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, та в матеріалах справи відсутній доказ сплати судового збору.
З урахуванням вимог підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір розраховується з розміру майнових вимог.
Позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
З урахуванням вимог статті 6 цього Закону, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону N 3674-VI).
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати та за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги майнового та немайнового характеру, відтак, для звернення із зазначеним позовом до суду, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн. за позовну вимогу немайнового характеру та 551,20 грн. за позовну вимогу майнового характеру.
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлено наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: УК у м. Ужгороді, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) 812016; рахунок отримувача: 31210206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (заповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назви установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду де розглядається справа).
За таких обставин, згідно ч.1 ст.108 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків (шляхом надання суду доказів сплати судового збору відповідно до кількості заявлених позовних вимог).
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області в особі: начальника управління ОСОБА_2 і начальника управління ОСОБА_3, головного спеціаліста ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними і скасування постанови залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 22 січня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя ОСОБА_5