2-а/130/11/2016
130/61/16-а
УХВАЛА
11.01.2016 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Саландяк О.Я., ознайомившись зі скаргою ОСОБА_1 про невідповідність будівельним нормам та правилам при будівництві систем водовідведення, -
в с т а н о в и в:
06.01.2016 р. до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області надійшла скарга ОСОБА_1 про невідповідність будівельним нормам та правилам при будівництві систем водовідведення в районі «Заріччя», в якій він просить провести відповідні праві дії по викладених ним недолікам при будівництві систем водовідведення, а у випадку виявлення винних осіб, що допустили грубі порушення будівельних норм і правил покарати відповідно до закону.
Вказана скарга передана судді відповідно до 15-1 КАС України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Кожна особа має право в порядку, встановленому КАС України, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси (ч. 1 ст. 6 КАС України).
Статтею 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації. Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: 1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; 2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; 3) про накладення адміністративних стягнень; 4) щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.
Відповідно до ст. 46 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (ч. 1 ст. 50 КАС України).
Суд, ознайомившись із поданою ОСОБА_1 скаргою приходить до висновку, що вона не відповідає загальним вимогам передбаченим ст.ст. 105, 106 КАС України.
Зокрема ч.ч. 1, 4 ст. 105 КАС України визначено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Частинами 1-3 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною четвертою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. 2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. 3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Подана до суду скарга ОСОБА_1 не відповідає жодній із перелічених норм процесуального закону, оскільки його звернення адресовано до неіснуючого суду Жмеринського міжрайонного суду, а не до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області; звернення подано у формі скарги, а не позовної заяви; вказано не повну назву особи, яка звертається до суду, а лише прізвище та ініціали; взагалі не зазначено відповідача; зміст вимог не відповідає ч. 4 ст. 105 КАС України; є незрозумілим, які правові дії, на думку скаржника, має провести суд; не зазначено доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги; не додано документа, що підтверджує сплату судового відповідно до ставок судового збору визначених Законом України «Про судовий збір» на користь держави (банк ГУДК у Вінницькій області, м. Вінниця МФО 802015, номер рахунку 31211206700006 Код ЄДРПОУ 37755173, одержувач УДКСУ у Жмеринському районі та м. Жмеринка 22030001); не виконано інші вимоги ст. 105, 106 КАС України.
Крім того, слід звернути увагу заявника на те, що вимагаючи суд провести відповідні правові дії та у випадку виявлення винних осіб покарати їх відповідно до закону, вимагає від суду вчиняти дії, що віднесені до компетенції правоохоронних та інших перевіряючих і контролюючих органів, що в свою чергу є порушенням принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах, визначених статтею 7 КАС України та не є повноваженням суду.
Відповідно до вимог ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Вищезазначене не позбавляє права повторного звернення до суду із позовною заявою, однак вимагає усунення зазначених у ній недоліків.
Таким чином, суд вказує скаржнику про необхідність усунення вказаних недоліків, та розяснює, що у разі виправлення зазначених недоліків в межах строку, визначеного суддею, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання. Інакше заява буде повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суд -
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_1 про невідповідність будівельним нормам та правилам при будівництві систем водовідведення - залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків до 21.01.2016 року.
Розяснити скаржнику, що в разі невиконання вимоги суду в установлений строк його скарга вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя