Справа № 345/4420/15-а
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.12.2015 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області КАРДАШ О.І. розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі про визнання неправомірними дій УПФУ в м. Калуші та Калуському районі щодо перерахунку пенсії згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі про визнання неправомірними дій УПФУ в м. Калуші та Калуському районі щодо перерахунку пенсії згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року. Позовну заяву обґрунтовано тим, що з 21 січня 2008 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Калуші і Калуському районі як пенсіонер та отримує пенсію державного службовця. Стаж державної служби становить 10 років 10 місяць і 29 днів. Пенсія йому була призначена виходячи із розміру 80% від заробітної плати державного службовця. В листопаді 2014 року позивач звертався в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі з вимогою провести перерахунок пенсії з 21.01.2008р. та включити до заробітку, з якого обчислювалась пенсія суми матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати.
Постановою Калуського міськрайонного суду від 22.12.2014р. позов задоволено повністю. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015р. рішення Калуського міськрайонного суду скасовано та ухвалено нове, згідно якого дії управління ПФУ визнано незаконними та зобов'язано починаючи з 26.05.2014р. здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально побутових питань та індексації заробітної плати. 20.11.2015 року ОСОБА_1 звертався до управління з заявою, в якій просив повідомити про проведений перерахунок. Із відповіді йому стало відомо, що при проведенні перерахунку пенсії враховано 70% від суми заробітної плати з якої проводився розрахунок пенсії, а не 80% як при призначенні.
Вважає, що відповідач розмір пенсії скоротив безпідставно, бо згідно абзацу 4 ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», якщо внаслідок прийняття цього закону розмір пенсії зменшується, то пенсія виплачується у раніше встановленому розмірі.
Враховуючи безпідставне зменшення пенсії, позивач просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі щодо перерахунку та зменшення пенсійних виплат з 80% до 70% від суми його заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування неправомірними.
Просить зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі провести перерахунок та виплату йому пенсії з урахуванням 80% від суми його заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахування фактично отриманих ним сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально - побутових питань, з яких сплачено єдиний внесок та страхові внески загальнообов'язкове державне соціальне страхування починаючи з 26.05.2014р.
Позивач подав заяву у якій просить справу заслухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача управління пенсійного фонду в м. Калуші та Калуському районі надав заперечення на позовну заяву та просить відмовити у задоволенні позову з підстав наведених у запереченні (а.с.22-23).
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до посвідчення серія АД №400541 ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію(а.с.3), дана обставина сторонами не оспорюється, тому з урахуванням положень ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України не потребує доказування у судовому засіданні.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2015 року, апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі задоволено частково, постанову Калуського міськрайонного суду від 22.12.2014 року вирішено скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково. Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії державного службовця з урахуванням матеріальної допомоги для оздоровлення та індексації заробітної плати.
Зобовязано управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до закону України «Про державну службу» з урахуванням усіх видів оплати праці, на які були нараховані та сплачені страхові внески, включаючи суми матеріальної допомоги, індексації заробітної плати починаючи з 26.05.2014 року з урахуванням сплачених сум. В решті позовних вимог відмовлено (а.с.9-11).
На виконання рішення суду управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі провело позивачу перерахунок пенсії з 26.05.2014 року. При перерахунку було взято 70% від суми заробітку, оскільки перерахунок пенсії було проведено з урахуванням ст. 37 ЗУ «Про державну службу», що діяла на дату, з якої проводиться перерахунок пенсії на виконання рішення суду (а.с.22-23).
Відповідно до положеньст. 37 Закону України «Про державну службу»(в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
Стаж державної служби позивача становить 10 років 10 місяць і 29 днів, що не оспорюється відповідачем.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач має право на призначення пенсії державного службовця із застосуванням 80 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Представник відповідача на підставу перерахунку пенсії з врахуванням 70 % від суми заробітної плати посилається на ст. 37 Закону України «Про державну службу»(в редакціїЗакону № 1166-VІІ від 27.03.2014 року), що діяла на дату, з якої проводиться перерахунок пенсії на виконання рішення суду (а.с.22-23). Проте Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2015 року вирішувалось питання зарахування матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, а не відсоткове відношення при перерахунку пенсії.
А тому відповідач не мав жодних законних підстав на застосуванняст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакціїЗакону №1166-VІІ від 27.03.2014 року), що діяла на дату, з якої проводиться перерахунок пенсії на виконання рішення суду, оскільки, пенсія позивачу призначена з 21.01.2008 року.
Крім того відповідно до положень абз. 4 розділу2Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", якщо внаслідок прийняття цього Законурозмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимога позивача до УПФУ в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області про визнання протиправними дій щодо перерахунку пенсії згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року підлягає до задоволення.
Позовна вимога про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця із застосуванням 80 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, з дати зазначеної у постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2015 року, тобто з 26.05.2014 року, також підлягає задоволенню, оскільки перерахунок пенсії у розмірі 70 відсотків від заробітку відповідачем проведено саме з 26.05.2014 року, що підтверджується запереченням на позов від 16.12.2015 року № 9320/06.
На підставі вищевикладеного, керуючисьст. 37 Закону України «Про державну службу», ст.ст.6-14,71,158-163,185,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі щодо перерахунку та зменшення пенсійних виплат з 80% до 70% від суми його заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування неправомірними.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі провести перерахунок та виплату йому пенсії з урахуванням 80% від суми моєї заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахування фактично отриманих мною сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально - побутових питань, з яких сплачено єдиний внесок та страхові внески загальнообов'язкове державне соціальне страхування починаючи з 26.05.2014р.
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного Апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги або в порядку ст. 186 КАС України.
ГОЛОВУЮЧА: