ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Недашківська К.М.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
УХВАЛА
"05" січня 2016 р. Справа № 817/3250/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Капустинський М.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 р. у справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Рівненській області про скасування індивідуальної податкової консультації та надання нового висновку ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від "16" листопада 2015 року адміністративний позов задоволено частково.
Скасовано індивідуальну податкову консультацію Головного управління ДФС у Рівненській області від 16 жовтня 2015 року №1023/14/17-00-17-01, надану фізичній особі підприємцю ОСОБА_2.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Присуджено на користь позивача суму судового збору у розмірі 609 (шістсот девять) грн. 00 (нуль) коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Рівненській області.
Не погоджуючись з вказаною постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга Головного управління ДФС у Рівненській області подана без додержання вимог статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до вимог частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Однак, відповідач даної вимоги закону щодо сплати судового збору не виконав.
Разом з тим, Головним управлінням ДФС у Рівненській області заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Законом України "Про судовий збір" апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, звільнення апелянта від такого обов'язку поставить його у привілейоване положення по виконанню вимог цього Закону порівняно з іншими учасниками процесу.
Жодних поважних обставин, які могли бути підставою для звільнення від сплати судового збору відповідачем не наведено.
Разом з цим, суд зазначає, що Законодавцем при прийнятті Закону України від 22.05.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в розділі прикінцевих положень покладено обов'язок на Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З огляду на зазначене, підстави для звільнення відповідача від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відсутні.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".
Законом України "Про судовий збір" з змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VІII, діючий з 01.09.2015 року, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп.2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п.п.1 пункту 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою підприємцем ставка судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати (1218,00грн).
Отже, розмір судового збору, який має бути сплачено при поданні даної апеляційної скарги становить 1339,80 грн.
Реквізити для сплати судового збору: номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м.Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити Головному управлінню ДФС у Рівненській області в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області залишити без руху.
Надати Головному управлінню ДФС у Рівненській області строк до "19" січня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Головному управлінню ДФС у Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
3- відповідачу/відповідачам: Головне управління ДФС у Рівненській області вул.Відінська,12,м.Рівне,33023
рек. з пов. - ,