Постанова № 54835906, 05.01.2016, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
05.01.2016
Номер справи
286/4223/15-а
Номер документу
54835906
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/4223/15-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2016 року

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Невмержицький С. С. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області про зобов»язання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області (далі відповідач) та просить відповідача відновити з 01 червня 2015 року виплату йому раніше призначеної пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування». Свої вимоги обгрунтовує тим, що з 06 травня 2015 року він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області та отримував пенсію за віком, призначену з урахуванням вимог Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування». З 1 квітня 2015 року виплата пенсії за віком була припинена, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року №213, оскільки на час призначення пенсії, він працював на посаді, яка дає право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу»,

Листом № 407/Б-8 від 01 грудня 2015 року управління ПФУ в Овруцькому районі відмовило у відновленні виплати йому пенсії. Вважає, що рішення відповідача про відмову у відновленні виплати раніше призначеної йому пенсії грубо порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення, передбачене ст. 46 Конституції України. Виходячи із змісту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року, вважає, що його права на соціальний захист порушені відповідачем, починаючи з 01 червня 2015 року.

Відповідач не надав заперечення на адміністративний позов у встановлений строк.

Дослідивши та оцінивши в сукупності всі обставини справи та зібрані по ній докази, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Овруцькому районі Житомирської області як одержувач пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з 06 травня 2015 року (а.с.4).

Відповідно до довідки виданої Житомирською митницею ДФС позивач дійсно працює в Житомирській митниці ДФС з 01.11.2014 року по 11.10.2015 року на посаді головного державного інспектора митного поста «Північний», з 12.10.2015 року на посаді головного державного інспектора відділу митного оформлення «Вільча» митного посту «Північний», дана посада віднесена до посад державних службовців.

З 1 квітня 2015 року управлінням ПФУ в Овруцькому районі відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII призупинило виплату ОСОБА_2 пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

30 листопада 2015 року позивач звернувся до управління ПФУ в Овруцькому районі із заявою про поновлення виплати йому пенсії за віком, починаючи з 01 червня 2015 року.

Проте, управління ПФУ в Овруцькому районі відмовило позивачу у поновленні виплати йому пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», про що повідомило позивача листом від 01 грудня 2015 року № 407/Б -8 (а.с. 4), з посиланням на Закон України від 02.03.2015 року №213 та повідомив про відсутність права на отримання пенсії до кінця 2015 року, а саме про неможливість одночасного перебування на державній службі та отримання пенсії.

Вказані факти сторонами не оспорюються.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», в редакції Закону № 213-VIII від 2 березня 2015 року, яка чинна з 1 квітня 2015 року, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата України, «;Про державну службу», «;Про прокуратуру», «;Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються.

Законом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213 внесені зміни до абз. 2 ч.1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» ( далі - Закон №1058) та передбачено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, особам, яким пенсія призначена відповідно до цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються.

Станом на 1 квітня 2015 року посада, на якій працює позивач, дійсно, давала право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу» у зв»язку з чим відповідачем було припинено виплату пенсії позивачу з 01 квітня 2015 року.

Разом з тим, відповідно до пункту 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до законів України «Про державну службу».

Вказаний в пункті 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 1 червня 2015 року не прийнятий, у зв»язку з чим з вказаної дати втратили чинність норми Закону України «Про державну службу» щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цими Законами не призначаються.

На даний час особам, які підпадають під дію Законів України «Про державну службу», пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв»язку з чим відпали передбачені ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»

З 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу раніше призначеної йому пенсії відсутні.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» принципами загальнообов»язкового державного пенсійного страхування, поряд з іншими, є рівноправність застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат; державна гарантія реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом; відповідальність суб»єктів системи загальнообов»язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов»язків.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов»заний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей.

За таких обставин, слід зобов'язати управління ПФУ в Овруцькому районі Житомирської області відновити з 01 червня 2015 року виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, яка призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно заявленої позивачем вимоги про негайне виконання постанови суду та подання звіту суд зазначає, що у відповідності до ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про:

1) присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

У відповідності до ст.267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Частиною 1 ст. 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Враховуючи зазначене, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплати судового збору в розмірі 487 грн 20 коп (а.с.1) слід стягнути з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 19, 21, 46, 64, 68 Конституції України, ст. 47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», п. 5 розділу ІІІ «;Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII , ст. ст. 2, 11, 71, 94, 158-163, 183-2, 256, 267 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги задовольнити.

Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області відновити з 01 червня 2015 року по 31 грудня 2015 року виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, яка призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 судовий збір в сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 коп.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області виконати постанову негайно у межах суми платежу за один місяць та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.

На постанову суду до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: С. С. Невмержицький