
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкриті провадження
Справа № 819/1/16
05 січня 2006 рокум. ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕДЕМ-Ф" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №746 від 14 липня 2015 року " Про проведення позапланової перевірки",
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕДЕМ -Ф» звернулося до адміністративного суду з позовною заявою до Державної архітектурно - будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу голови Державної архітектурно - будівельної інспекції України №746 від 14 липня 2015року "Про проведення позапланової перевірки", який винесений відповідно до п.4 ч.2 ст.40 та ч.7 ст. 110 Кримінального процесуального кодексу України ( надалі КПК України) та на підставі постанови старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області капітана податкової міліції ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки дотримання вимог законодавстава у сфері містобудівної діяльності за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32014210000000061 від 28.08.2014.
Адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Отже, необхідною та єдиною ознакою справи адміністративної юрисдикції має бути публічно-правовий спір.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень із фізичними та юридичними особами.
Відповідно до п.1 ч.І ст.З Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ, (частина перша статті 2 КАС України). До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (частина друга статті 2 КАС України). Вичерпний перелік публічно-правових справ, на які не поширюється юрисдикція адміністративних судів, визначено в частині третій статті 17 КАС України, а саме справи: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; які належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень; щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції (пункти 1, 2, 3, 4).
Отже, КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необгрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).
Положення КПК України регламентують діяльність органів державної влади та їх посадових осіб, яка стосується сфери публічно-правових відносин, що виникають внаслідок злочинних посягань, відповідальність за які встановлено в нормах кримінального права.
Як вбачається з адміністративного позову та долучених до нього документів, позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №746 від 14 липя 2015року, який виданий на підставі постанови старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області капітана податкової міліції ОСОБА_1 та стосуються кримінального провадження №32014210000000061 від 28.08.2015 р.
Виходячи з вищенаведеного, вбачається, що поданий позов стосується вирішення кримінальної справи, а тому всі спірні питання, що викладені в адміністративному позові, можуть бути вирішені в межах кримінального провадження.
Згідно ст. 109 ч. 1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі у випадку, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи, що подану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, тому слід відмовити у відкритті провадження у даній справі та повернути позивачеві позовну заяву разом із всіма доданими до неї документами.
Керуючись ст. З, ст.17, ст.ст. 104, 105, 109, 186 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Едем-Ф" до Державнаої архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України №746 від 14 липня 2015року " Про проведення позапланової перевірки".
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Дерех Н.В.
копія вірна
СуддяДерех Н.В.