Ухвала суду № 54832066, 04.01.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.01.2016
Номер справи
813/6592/15
Номер документу
54832066
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 січня 2016 року № 813/6592/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З. перевіривши матеріали позовної заяви Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрітаун» про визнання недійсними змін до установчих документів, -

в с т а н о в и в :

Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить

- визнати недійсними зміни до установчих документів в частині пов’язаних зі зміною місцезнаходження ТОВ «Фрітаун» на Львівську область, вул. Академіка Гнатюка, буд. 12-А;

- зобов’язати Реєстраційну службу Львівського міського управління юстиції внести запис щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів, пов’язаних зі зміною місцезнаходження ТОВ «Фрітаун» на Львівську область, вул. Академіка Гнатюка, буд. 12-А.

У тій же позовній заяві зазначено про залучення до участі у розгляді даної справи державних реєстраторів відділу державно реєстраційної служби юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції як третю особу, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) з таких підстав.

Відповідно до п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. Вимоги до змісту адміністративного позову наведено у ч. 4 ст. 105 КАС України. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч. 5 ст. 106 КАС України, може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

В даному випадку позовні вимоги, зміст яких наведено вище, ДПІ у Галицькому районі м. Львова заявила до двох суб’єктів – ТОВ «Фрітаун» як відповідача за позовом та Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, посадових осіб якої (державних реєстраторів відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) у вступній частині позовної заяви зазначено як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

У зв’язку з цим позивачу слід уточнити процесуальний статус Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції за даним позовом, враховуючи що позовні вимоги заявлено в тому числі і до названого органу, а відтак і обґрунтувати необхідність залучення державних реєстраторів відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з ч. 3 цієї статті за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, ставка судового збору становить один розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки в позовній заяві позивач об’єднав дві вимоги немайнового характеру, то за подання цього позову слід сплатити судовий збір за кожну із вимог. До позовної заяви долучено платіжне доручення №338 від 23.12.2015 року про сплату позивачем 1218 грн. судового збору (тобто як за одну вимогу немайнового характеру), що свідчить про неналежне виконання вимог закону при зверненні до суду з адміністративним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,–

у х в а л и в :

Позовну заяву Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрітаун» про визнання недійсними змін до установчих документів – залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) в строк до 22 січня 2016 року включно:

- додаткового обґрунтування (або уточнення) з приводу звернення з позовними вимогами до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції (з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині цієї ухвали);

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позовної заяви, в якій об’єднано дві вимоги немайнового характеру (з урахуванням суми коштів, яку вже сплачено відповідно до платіжного доручення №338 від 23.12.2015 року).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.