ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"04" січня 2016 р. Справа № 809/4471/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Черепій П.М., розглянувши матеріали адміністративного
позову Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області
до ОСОБА_1
про стягненняя коштів в сумі 4372,48 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
30.12.2015 року Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягненняя коштів в сумі 4372,48 грн.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суддя зазначає наступне.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України ''Про судовий збір''.
Згідно положень пункту 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення до суду) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається із змісту позовної заяви, Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області просить стягнути на користь державного бюджету з ОСОБА_1 плати за проїзд автомобільними дорогами на суму 4372,48 грн., що еквівалентно сумі 183,30 євро згідно розрахунку № 4 від 06.08.2015 року.
Тобто адміністративний позов, заявлений Управлінням Укртрансінспекції в Івано-Франківській області, є позовом майнового характеру.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", який вступив в дію з 01.01.2015 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01.01.2015 року складає 1 218 гривень.
Дана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України. До позовної заяви позивачем не долучено належного доказу сплати судового збору, оскільки квитанція № 77 від 24.12.2015 року, яка міститься в матеріалах адміністративного позову, свідчить про те, що Управлінням Укртрансінспекції в Івано-Франківській області сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вказане суддя приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління Укртрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягненняя коштів в сумі 4372,48 грн.- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 13 січня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Черепій П.М.