номер провадження справи 17/123/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.12.2015 Справа № 908/4730/15
за позовною заявою: заступника прокурора прокуратури Запорізької області, 69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29а
до відповідача 1: Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, 69059, м. Запоріжжя, вул. Українська, 50
до відповідача 2: Головного управління Держземагенства у Запорізькій області, 69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, буд. 15
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 1: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 2: фермерське гогосподарство "Марія", 71130, Запорізька область, Бердянський район, с. Берестове
про визнання недійсним та скасування наказу
суддя Корсун В.Л.
У засіданні приймали участь представники:
від прокуратури (позивача): Дядюшева К.Є., посвідчення від 05.10.15 № 035882
від відповідача 1: Гайдаржийський В.С., довіреність від 27.10.15 №23
від відповідача 2: Гайдаржийський В.С., довіреність від 27.10.15 № 22/28
від третьої особи 1: не з'явився
від третьої особи 2: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
28.08.15 до господарського суду звернувся заступник прокурора прокуратури Запорізької області з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (надалі ГУ Держгеокадастру) про визнання недійсним та скасування наказу «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142.
28.08.15 автоматизованою системою документообігу господарського суду здійснено розподіл справ між суддями та визначено позовну заяву заступника прокурора прокуратури Запорізької області до розгляду судді Корсуну В.Л.
Ухвалою від 28.08.15 судом порушено провадження у справі № 908/4730/15, якій присвоєно № провадження 17/123/15, судове засідання призначено на 30.09.15. Цією ж ухвалою судом залучено до участі у справі в якості третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1) та в якості третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Держземагенства у Запорізькій області. У сторін та третіх осіб 1, 2 витребувані документи, які необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи по суті.
Ухвалою від 28.08.15 судом відмовлено в задоволенні заяви заступника прокурора прокуратури Запорізької області про забезпечення позову у справі № 908/4730/15.
У зв'язку з неявкою в судове засідання третьої особи 1 чи її уповноваженого представника ухвалою від 30.09.15 судом відкладено розгляд справи на 12.10.15.
Ухвалою від 12.10.15 судом залучено до участі у справі № 908/4730/15 відповідача 2 - Головне управління Держземагенства у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, буд. 15); виключено з участі у справі 908/4730/15 третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Держземагенства у Запорізькій області.
Розгляд справи № 908/4730/15 розпочато заново, судове засідання призначено на 02.11.15.
Ухвалою від 02.11.15 судом строк вирішення спору за клопотанням прокурора продовжено до 29.12.15, розгляд справи відкладено на 30.11.15.
Ухвалою від 30.11.15 судом залучено до участі у справі № 908/4730/15 третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 2 - фермерське господарство "Марія" (71130, Запорізька область, Бердянський район, с. Берестове), розгляд справи № 908/4730/15 відкладено на 07.12.15.
За заявою представників сторін розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.
У засіданні суду 07.12.15, на підставі ст. ст. 821, 85 ГПК України, судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Представників сторін повідомлено про дату виготовлення рішення у повному обсязі.
Позивач (прокурор) підтримав заявлені вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та у письмових поясненнях, зазначав наступне. 31.12.13 до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від ОСОБА_1 надійшло звернення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 78,9 га із земель Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області для ведення фермерського господарства. В обґрунтування своєї заяви ОСОБА_1 зазначено, що метою отримання земельної ділянки є розширення фермерського господарства. За результатами розгляду вказаного звернення відповідачем 1 прийнято наказ «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142. Пунктом 1 вказаного наказу надано дозвіл ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 78,9 га для передачі її в оренду з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства. Прокурор вважає, що вказаний наказ прийнятий з порушенням вимог земельного законодавства та підлягає скасуванню оскільки можливість передачі земельних ділянок державної та комунальної форми власності для ведення фермерського господарства юридичним особам, тобто після створення громадянином фермерського господарства та його державної реєстрації відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про фермерське господарство» без проведення земельних торгів діючим законодавством України не передбачено. В той же час, передача земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 призведе до фактичної її передачі у користування юридичній особі - фермерському господарству «Марія». Отже, як вказував прокурор, в результаті порушень законодавства при виданні наказу від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142 виникла загроза вилучення із володіння держави та незаконної передачі в оренду земельної ділянки площею 78,9 га (рілля), розташованої на території Берестівської сільської ради Бердянського р-ну Запорізької області. На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Конституції України, ст.ст. 124, 152 ЗК України, прокурор просить суд задовольнити, визнати недійсним та скасувати наказ «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142.
Відповідач 1 та відповідач 2 у відзивах на позовну заяву зазначили, що на момент надання дозволу була відсутня сформована судова практика в частині неможливості надання земельних ділянок громадянам для ведення фермерського господарства за умови, що вони вже були засновниками даних господарств. Нормативна невизначеність з вищезазначеного питання на законодавчому рівні та відсутність сформованої судової практики з цього ж питання призводили в минулому до видання наказів про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам для ведення фермерських господарств. В контексті сформованої судової практики відповідач 1 вважає, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими.
Третя особа 1 чи її представник в судові засідання не з'явились (третя особа 2 лише в засідання 07.12.15), витребуваних судом документів не надали, про причини неявки не повідомили.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 3 Земельного кодексу України (далі ЗК України), земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Частиною 1 ст. 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
В ході розгляду цієї справи судом враховано, що з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та відповідно до пунктів 9 і 91 ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України своєю постановою від 10.09.14 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» постановив: … утворити Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.
Згідно із п. 1 "Положення про Державне агентство земельних ресурсів України" (затв. Указом Президента України №445 від 08.04.11), Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.
Відповідно до п.п.61 п.4 "Положення про Державне агентство земельних ресурсів України", Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону безпосередньо або через визначені в установленому порядку територіальні органи земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб.
Відповідно до п.1 "Положення про Головне управління Держземагентства в області", затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.05.12 №258, Головне управління Держземагентства в області (Головне управління) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України та йому підпорядковане.
Пунктом 4.32 п.4 "Положення про Головне управління Держземагентства в області" передбачено, що Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.
Відповідно до п. 4.32 "Положення про Головне управління Держземагентства у Запорізькій області", затвердженого наказом Держземагентства від 21.09.12 №442, з урахуванням внесених змін наказом від 01.03.13. за №76, вказане управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.
Як вбачається з матеріалів справи, 31.12.13 до Головного управління Держземагенства у Запорізькій області надійшло клопотання ОСОБА_1 за вх. № 10784/37-03 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
Зміст вказаного вище клопотання свідчить, що ОСОБА_1 просить відповідача 2 надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства орієнтовною площею 78,9000 га, яка розташована на території Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області в оренду. Обґрунтовуючи розмір земельної ділянки ОСОБА_1 вказує про намір збільшити фермерське господарство для вирощування сільськогосподарської продукції (зернові культури, кормові та технічні культури), розвитку фермерського господарства шляхом отримання в довгострокову оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення фермерського господарства.
За результатами розгляду зазначеного клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області видано наказ від 23.01.14 за № ЗП/2320681000:03:007/00000142, яким надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 78,9 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (вид угідь - рілля) для ведення фермерського господарства, яка розташована на території Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області (за межами населеного пункту) для подальшого оформлення в оренду (п. 1); гр. ОСОБА_1 додати до головного управління Держземагенства у Запорізькій області на затвердження розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (п. 2); начальнику управління Держземагенства у Бердянському районі при наданні розробником проекту землеустрою забезпечити в установленому порядку: - розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на предмет погодження; - реєстрацію земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (п. 3).
Згідно з нормами ст. 124 ЗК України у відповідній редакції, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (ч. 1). Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами 2, 3 ст. 134 цього Кодексу (ч. 2). Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами 2, 3 ст. 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу (ч. 3).
Статтею 134 ЗК України унормовано, що земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у т.ч. з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною 2 цієї статті (ч. 1). Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них, зокрема, у разі передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства (ч. 2).
Як свідчить зміст п. 1 наказу Головного управління Держземагенства у Запорізькій області від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142, вказаним управлінням надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 78,9 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності (вид угідь - рілля) для ведення фермерського господарства, яка розташована на території Берестівської сільської ради Бердянського р-ну Запорізької області (за межами населеного пункту), для подальшого оформлення в оренду.
Правові, економічні та соціальні засади створення та діяльності фермерських господарств, як прогресивної форми підприємницької діяльності громадян у галузі сільського господарства України, регламентує Закон України «Про фермерське господарство».
Статтею 1 Закону України «Про фермерське господарство» визначено, що фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.
Нормами ст. 7 вказаного Закону встановлено, що для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.
У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додаються документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (ч. 1).
Заяву громадянина про надання земельної ділянки у власність або в оренду районна або міська державні адміністрації або орган місцевого самоврядування розглядають у місячний строк і в разі її задоволення дають згоду на підготовку землевпорядною організацією проекту відведення земельної ділянки. Проект відведення земельних ділянок розробляється за рахунок Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Проект відведення земельної ділянки погоджується та затверджується відповідно до закону (ч. 2).
Земельні ділянки для ведення фермерського господарства передаються громадянам України у власність і надаються в оренду із земель державної або комунальної власності (ч. 3).
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про фермерське господарство», після одержання засновником державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
Статтею 31 ЗК України передбачено, що землі фермерського господарства можуть складатися, зокрема, із земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі.
Аналіз наведених вище норм законодавства України надає суду підстави для висновку про те, що фермерське господарство (після його державної реєстрації) має право на отримання додаткової земельної ділянки (ділянок) але як юридична особа, а не як громадянин із метою створення фермерського господарства.
Зміст наявного в матеріалах справи державного акту на право постійного користування землею від 27.08.00 серії ЗП № 1950 свідчить, що гр. ОСОБА_1 надано у постійне користування земельна ділянка, що розташована на території Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області площею 47,4 гектарів в межах згідно з планом для ведення селянського фермерського господарства.
Згідно з Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, фермерське господарство «Марія», засновником якого є ОСОБА_1, було зареєстровано як юридична особа - 28.08.00.
Отже, наявні в матеріалах цієї справи докази свідчать, що станом на 23.01.14, тобто станом на час видачі Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області оскаржуваного прокурором наказу за № ЗП/2320681000:03:007/00000142 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою», фермерське господарство «Марія» вже набуло статусу юридичної особи та мало у користуванні земельну ділянку площею 47,4 га.
За таких обставин, отримання в подальшому гр. ОСОБА_1 земельної ділянки призведе до фактичної її передачі у користування юридичній особі ФГ «Марія» без проведення земельних торгів, що суперечить нормам ст. ст. 124, 134 ЗК України.
За частиною 1 ст. 21 ЦК України, суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади АР Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства та порушує цивільні права або інтереси.
З огляду на вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора про визнання недійсним та скасування наказу Головного управління Держземагенства у Запорізькій області «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142 є доведеними, обґрунтованими, підтвердженими доданими документами та підлягають задоволенню судом.
Пунктом 5 частини 1 ст. 83 ГПК України унормовано, що господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Положеннями п. 3.13 Постанови Пленуму Вищого господарського суду від 26.12.11 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» (з послідуючими змінами у відповідній редакції) визначено, що неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процессу (яким у цій справі є третя особа 1) доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами. Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи, можуть тягти за собою, зокрема, такі наслідки: - стягнення штрафу з винної сторони в доход державного бюджету України (пункт 5 ст. 83 ГПК України). При цьому, слід мати на увазі, що передбачене п. 5 ст. 83 ГПК України право господарського суду у прийнятті рішення стягнути з винної сторони штраф у доход державного бюджету України стосується не лише рішень, прийнятих по суті справи, а й ухвал, у т.ч. тих, якими розгляд справи не закінчується (наприклад, ухвали про відкладення розгляду справи у зв'язку з неявкою в судове засідання представника учасника судового процесу та/або неподанням ним витребуваних судом матеріалів тощо).
Матеріали справи свідчать, що ухвалою від 28.08.15 суд обов'язав третю особу 1 надати суду - оригінали: документів, які посвідчують особу (паспорт); належним чином оформлене доручення на представника (за наявності представника); письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення стосовно предмету спору (у т.ч. із наданням витягів із законодавства); все листування із сторонами у справі та третіми особами по суті спору з доказами його направлення та отримання іншими учасниками по справі; належним чином засвідчені читаємі копії витребуваних документів та документів, доданих до позову - у справу, оригінали - суду для огляду. Пунктом 7 вказаної ухвали суд визнав обов'язковою явку в судове засідання у т.ч. третю особу 1.
Ухвалами від 30.09.15, 12.10.15, 02.11.15 та від 30.11.15 судом зобов'язано третю особу 1 в повному обсязі виконати вимоги, викладені в ухвалі господарського суду від 28.08.15 про порушення провадження по справі № 908/4730/15 та завчасно надати до суду витребувані вищевказаною ухвалою документи.
Пунктом 11 ухвали від 30.11.15 суд звернув увагу третьої особи 1 - ОСОБА_1 на ту обставину, що у випадку його, ОСОБА_1, чергову неявку в засідання суду призначене на 07.12.15 об 11 год. 30 хв. у цій справі та не виконання ним вимог ухвал суду у цій справі, суд буде змушений вирішувати питання про стягнення в доход Державного бюджету України з винної особи штрафу за ухилення від вчинення дій покладених на таку особу господарським судом.
Як свідчать матеріали справи, третя особа 1 - ОСОБА_1 в судові засідання жодного разу не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмових пояснень щодо обставин спору у цій справі не надав.
Наведене вище надає суду підстави для висновку про те, що третя особа 1 - громадянин ОСОБА_1 ухиляється від вчинення дій, покладених на нього господарським судом, як на учасника судового процесу.
На підставі викладеного, враховуючи, що явка третьої особи 1 - ОСОБА_1 була визнана судом обов'язковою, ОСОБА_1 не виконав вимог ухвал суду від 28.08.15, 30.09.15, 12.10.15, 02.11.15 та від 30.11.15 у справі № 908/4730/15, жодного разу в судові засідання не з'явився та не повідомив суд про причини своєї неявки, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до відповідальності, встановленої п. 5 ч. 1 ст. 83 ГПК України та стягнути з ОСОБА_1 в доход Державного бюджету України 500 грн. штрафу за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на учасника судового процесу.
Враховуючи те, що:
- спір у справі № 908/4730/15 виник з вини Головного управління Держземагенства у Запорізькій області;
- станом на час прийняття рішення у цій справі по суті спору до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не внесено запису про припинення юридичної особи - Головного управління Держземагенства у Запорізькій області,
судовий збір в розмірі 1218 грн. відповідно до положень ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судом покладається на відповідача 2.
Керуючись ст. ст. 21, 43, 45, 22, 27, 29, 33, 34, 49, 69, 82, 821, 83, 84, 85 ГПК України, Законом України «Про судовий збір», п 3.13 Постанови Пленуму Вищого господарського суду від 26.12.11 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати недійсним та скасувати наказ Головного управління Держземагенства у Запорізькій області «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» від 23.01.14 № ЗП/2320681000:03:007/00000142.
Стягнути з Головного управління Держземагенства у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, буд. 15, код ЄДРПОУ 38461250) в доход Державного бюджету України (код ЄДРПОУ 38025409, одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжя (Орджонікідзевський район), 22030001, Банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, № рахунку 31215206783007, МФО 813015) - 1 218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України (код ЄДРПОУ 38025409, одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжя (Орджонікідзевський район), 22030001, Банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, № рахунку 31215206783007, МФО 813015) - 500 (п'ятсот) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 11.12.15.
Суддя В.Л. Корсун