Постанова № 54807401, 11.10.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
2а-3287/10/0970
Номер документу
54807401
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" жовтня 2010 р. Справа № 2a-3287/10/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали адміністративної справи за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за постановами за № 092996 від 16.03.2010 року та за № 094812 від 24.06.2010 року в розмірі 3 400 грн., -

В С Т А Н О В И В :

20.09.2010 року Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за постановами за № 092996 від 16.03.2010 року та за № 094812 від 24.06.2010 року в розмірі 3 400 грн.

Судом, після одержання позовної заяви, 20.09.2010 року постановлено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.

Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що 23.02.2010 року та 27.05.2010 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницькій області виявлені порушення вимог положень статті 48 Закону України Про автомобільний транспортдопущені відповідачем, а саме: надання послуг із перевезення вантажів без наявності ліцензійних карток на причіп АТ 1696 ХХ та АТ 0821 ХХ. Виявлені порушення зафіксовані в актах за № 144558 від 23.02.2010 року та за № 145996 від 27.05.2010 року. За наслідками розгляду вказаних актів, 16.03.2010 року та 24.06.2010 року позивачем винесено постанову за № 092996 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн. та за № 094812 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн. за вчинені правопорушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 3 400 грн. відповідачем добровільно не сплачена.

Заперечення проти адміністративного позову, у відповідності до вимог частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, відповідач до суду не подав.

Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позов слід задовольнити в повному обсязі з наступних підстав.

На підставі матеріалів справи судом встановлено, що 23.02.2010 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області виявлено та задокументовано в акті за № 144558 факт надання по товарно-транспортній накладній за № 608376 від 23.02.2010 року послуг із перевезення вантажів причепом (державний номерний знак НОМЕР_1) без наявності на нього ліцензійної картки, що є порушення вимог статтей 48, 60 Закону України Про автомобільний транспорт(а.с. 12). Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт, за виявлене порушення щодо відповідача, постановою про застосування фінансових санкцій за № 092996 від 16.03.2010 року, застосовано фінансові санкції в розмірі 1 700 грн. (а.с. 14). Відповідачем фінансові санкції не сплачено (а.с. 21).

27.05.2010 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Хмельницької області виявлено та задокументовано в акті за № 145996 факт надання послуг по товарно-транспортній накладній серії ЄЛ за № 05/0265 від 26.05.2010 року із перевезення вантажів причепом (державний номерний знак НОМЕР_2) без наявності на нього ліцензійної картки, що є порушення вимог статтей 48, 60 Закону України Про автомобільний транспорт(а.с. 16). Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт, за виявлене порушення щодо відповідача, постановою про застосування фінансових санкцій за № 094812 від 24.06.2010 року, застосовано фінансові санкції в розмірі 1 700 грн. (а.с. 18). Відповідачем фінансові санкції не сплачено (а.с. 21).

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України Про автомобільний транспорт.

Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Згідно вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортіорганами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Статтею 48 Закону України Про автомобільний транспортвизначено перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України Про автомобільний транспортвизначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Абзац 3 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортє спеціальною нормою, якою встановлено, що за надання послуг з перевезень вантажів , без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідержавний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови позивача, отримана відповідачем 29.03.2010 року та 08.07.2010 року відповідно, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи, в порядку передбаченому пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідо вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалися (а.с. 15, 19).

Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг із перевезення вантажів наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України Про автомобільний транспортє обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 (вул. Гончара, 8, м. Коломия, Івано-Франківська область) фінансові санкції в розмірі 3 400 гривень за постановами про застосування фінансових санкцій № 092996 від 16.03.2010 року та № 094812 від 24.06.2010 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 160, 163 та 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100, з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, фінансові санкції в розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень за постановами № 092996 від 16.03.2010 року та № 094812 від 24.06.2010 року

Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2