ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 грудня 2015 року № 826/14758/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві до відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київреконструкція» про стягнення коштів платників податків з рахунків у банках,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - позивач, ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві) до відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київреконструкція» (далі - відповідач, ВАТ «АК «Київреконструкція») про стягнення коштів платників податків з рахунків у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 2 453 306,36 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг, який виникла у зв'язку з несплатою узгоджених сум податкових зобов'язань, визначених платником податків самостійно.
Відповідач у встановлений судом строк письмових заперечень проти позову чи пояснень, доказів щодо заявлених позовних вимог на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові не надав, як і не надав заяви про визнання позову.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Як платник податків ВАТ «АК «Київреконструкція» (код ЄДРПОУ 03335623) перебуває на податковому обліку у ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Згідно матеріалів справи відповідач має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 2 453 306,36 грн. в тому числі: податок на додану вартість - 602 389,89 грн.; податок на прибуток - 248 051,82 грн.; податок з власників наземних транспортних засобів - 5131,89 грн.; орендна плата з юридичних осіб - 1 560 719,84 грн.; інші збори за забруднення навколишнього природного середовища - 327,67 грн.; збір за спеціальне використання води - 1 849,69 грн.; збір за право використання місцевої символіки - 33 917,56 грн.; комунальний податок - 918,00 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача з податку на додану вартість суд зазначає наступне.
ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві проведено перевірку ВАТ «АК «Київреконструкція» щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств, за результатами якої складено акт від 22.03.2006 №147/1-22-03-03335623.
На підставі виявлених правопорушень, зазначених у акті від 22.03.2006 №147/1-22-03-03335623, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 03.04.2006 № 0000122203, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 593 774,00 грн., в тому числі: за основним платежем 395 849,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями - 197 925,00 грн.
Доказів оскарження відповідачем вказаного податкового повідомлення-рішення не надано.
Також, згідно картки особового рахунку платника із податку на додану вартість та Детального розрахунку суми боргу, ВАТ «АК «Київреконструкція» щомісячно подавались податкові декларації з податку на додану вартість, де декларувались суми податкових зобов'язань, проте сплата самостійно задекларованих зобов'язань відбувалась не в повному обсязі.
За таких обставин, як підтверджується карткою особового рахунку, у відповідача утворилась заборгованість по сплаті задекларованих та визначених податкових зобов'язань з податку на додану вартість з урахуванням штрафних санкцій у сумі 602 389,89 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача податку на прибуток суд зазначає наступне.
Як вже зазначалось, ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві проведено перевірку ВАТ «АК «Київреконструкція» щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств, за результатами якої складено акт від 22.03.2006 №147/1-22-03-03335623.
На підставі виявлених правопорушень, зазначених у акті відповідачу винесено податкове повідомлення-рішення від 03.04.2006 №0000112203, яким визначено cуму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем - 47 800,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями - 23 900,00 грн.
Окрім цього, у 2007 році ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві проведено ще одну перевірку ВАТ «АК «Київреконструкція», за результатами якої складено акт від 18.07.2007 №395/1-23-08-03335623 та прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.07.2007 №0000532308, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем - 221 404,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями - 87 689,50 грн.
На виконання вимог п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 N 2181-III (який діяв на момент виникнення податкового боргу), відповідачу складено першу податкову вимогу від 19.04.2006 №1/1519 на загальну суму 660 495,55 грн., яка отримана представником відповідача 22.05.2006, про що свідчить підпис на рекомендованому поштовому відправленні.
Друга податкова вимога від 22.06.2006 №2/2181 винесена на загальну суму 660 621,71 грн., яка отримана головним бухгалтером, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги.
Проте, ВАТ «АК «Київреконструкція» заборгованість із податків не погашена, доказів оскарження вказаних податкових вимог також не надано.
Однак, в подальшому, підприємство продовжувало декларувати нові зобов'язання. Зокрема, відповідач подавав до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві податкові декларації та уточнюючі розрахунки із податку на прибуток:
Уточнюючий розрахунок від 15.12.2008 №274232, згідно якого самостійно нараховано суму податку у розмірі - 6474,00 грн.;
Уточнюючий розрахунок від 15.12.2008 №274242, згідно якого самостійно нараховано суму штрафних санкцій - 4356,00 грн.;
Декларація від 05.02.2009 №339601, згідно якої задекларовано суму податку у розмірі 250,00 грн.;
Декларація від 07.05.2009 №83581, згідно якої задекларовано суму податку у розмірі 30,00 грн.;
Декларація від 03.08.2009 №189891, згідно якої задекларовано суму податку у розмірі 172,00 грн.;
Декларація від 09.11.2009 №303467, згідно якої задекларовано суму податку у розмірі 298,00 грн.;
Декларація від 08.02.2010 №406163, згідно якої задекларовано суму податку у розмірі 5016,00 грн.;
Декларація від 08.02.2011 №457389, згідно якої задекларовано задекларовано суму податку у розмірі 612,00 грн.;
Декларація від 08.02.2011 №457389, згідно якої самостійно нараховано суму штрафних санкцій у розмірі 9800,00 грн.
Як вбачається із картки особового рахунку відповідача сплата самостійно задекларованих зобов'язань не відбувалась, у зв'язку з частковою сплатою, у відповідача обліковується податковий борг у сумі 248 051,82 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача із сплати податку з власників наземних транспортних засобів суд зазначає наступне.
Відповідно до картки особового рахунка платника та Детального розрахунку суми податкового боргу із податку з власників наземних транспортних засобів, ВАТ «АК «Київреконструкція» до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві подавались податкові розрахунки суми податку з власників транспортних засобів, де декларувались суми податкових зобов'язань, а саме:
Розрахунок від 05.02.2009 №4209, згідно з яким задекларовано суму податкового зобов'язання на 2009 рік 5725,11 грн.;
Розрахунок від 26.02.2010 №27508 згідно з яким задекларовано суму податкового зобов'язання на 2010 рік 957,36 грн.
У відповідності до ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 № 1963-XII (який діяв на момент виникнення податкового боргу), податок; з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Згідно п.п.4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платив податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181 (який діяв на момент виникнення податкового боргу), розрахунок подається на протязі 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду. У разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме картки особового рахунку відповідача сплата самостійно задекларованого зобов'язання відбувалась не в повному обсязі, у зв'язку з чим утворилась сума заборгованості з податку з власників наземних транспортних засобів у сумі 5131,89 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача сплати орендної плати з юридичних осіб суд зазначає наступне.
Відповідно до картки особового рахунка платника податків та Детального розрахунку суми податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб, ВАТ «АК «Київреконструкція» до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві щорічно подавались податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, де декларувались суми податкових зобов'язань, а саме:
від 22.01.2008 №938, згідно якої самостійно розраховано щомісячні зобов'язання за 2008 рік у розмірі 38 626,01 грн.;
від 27.01.2009 №1812, згідно якої самостійно розраховано щомісячні зобов'язання за 2009 рік у розмірі 39 487,58 грн.;
від 29.01.2010 №5788, згідно якої самостійно розраховано щомісячні зобов'язання за 2010 рік у розмірі 40 214,54 грн.;
від 28.01.2011 №2965, згідно якої самостійно розраховано щомісячні зобов'язання за 2011 рік у розмірі 40 214,54 грн.
Відповідно до ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власникам та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Проте, як вбачається із картки особового рахунку відповідача сплата щомісячного зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб відбувалась не в повному обсязі, у зв'язку з чим утворилась сума зобов'язання із орендної плати у розмірі 1 560 719,84 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача зі сплати інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач подав до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 07.11.2008 №250589.
Зазначеним розрахунком підприємством самостійно розраховано зобов'язання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 328,40 грн.
Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 01.03.1999 №303 «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» (яка діяла на момент виникнення податкового боргу), суми збору, який справляється за забруднення навколишнього природного середовища, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерел коригуючих коефіцієнтів.
Базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу.
Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством.
Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платників у встановленому законодавством порядку.
У зв'язку з тим, що ВАТ «АК «Київреконструкція» вчасно не сплачено суму самостійно розрахованого зобов'язання зі сплати інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища, у відповідача обліковується борг у сумі 328,40 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача зі сплати збору за спеціальне використання води суд зазначає наступне.
Відповідач подав до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві податковий розрахунок збору за спеціальне використання води від 06.11.2008 №246350 за 9 місяців 2008 року.
Зазначеним розрахунком підприємством самостійно розраховано зобов'язання зі сплати збору за спеціальне використання води у розмірі 1682,80 грн.
Відповідно до п. 14 постанови Кабінету Міністрів України від 16.08.1999 №1494 «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту», збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно.
Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.
Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.
Внаслідок несвоєчасної сплати самостійно задекларованих зобов'язань зі сплати збору за спеціальне використання води у відповідача утворилась заборгованість у сумі 1849,69 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідач сплати збору за право використання місцевої символіки суд зазначає наступне.
Відповідно до картки особового рахунка платника податків та Детального розрахунку суми податкового боргу зі збору за право використання місцевої символіки, ВАТ «АК «Київреконструкція» до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві щоквартально подавались податковірозрахунки збору за право використання місцевої символіки, де розраховувались суми податкових зобов'язань, а саме:
від 06.11.2008 №246360, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІІ квартал 2008 року у розмірі 31315,00 грн.;
від 05.02.2009 №339583, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за IV квартал 2008 року у розмірі 2028,00 грн.;
від 07.05.2009 №83584, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за І квартал 2009 року у розмірі 115,00 грн.;
від 03.08.2009 №189151, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІ квартал 2009 року у розмірі 259,00 грн.;
від 09.11.2009 №303451, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІІ квартал 2009 року у розмірі 174,00 грн.
Відповідно до п.6 Положення про збір за право на використання символіки м Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.03.2006 № 149/3240, підприємства (юридичні особи) розрахунок сплати збору за право на використання символіки м. Києва подають Державній податковій інспекції за місцем реєстрації платника не пізніше сорока календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, за встановленою формою.
Збір за право на використання символіки м. Києва сплачується підприємствами та організаціями щоквартально не пізніше десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку для подання розрахунку сплати збору.
Проте, як вбачається із картки особового рахунку відповідача сплата самостійно розрахованого щоквартального зобов'язання не відбувалась, у зв'язку з чим утворилась сума податкового зобов'язання зі сплати збору за право використання місцевої символіки у сумі 33 917,56 грн.
Щодо виникнення узгоджених сум податкових зобов'язань у відповідача зі сплати комунального податку суд зазначає наступне.
Відповідно до картки особового рахунка платника податків та Детального розрахунку суми податкового боргу з комунального податку, ВАТ «АК «Київреконструкція» до ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві щоквартально подавались податкові розрахунки комунального податку, де розраховувались суми податкових зобов'язань, а саме:
від 17.10.2008 №223188, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІІ квартал 2008 року у розмірі 382,50 грн.;
від 19.01.2009 №317649, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за IV квартал 2008 року у розмірі 238,00 грн.;
від 13.04.2009 №45359, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за І квартал 2009 року у розмірі 163,20 грн.;
від 16.07.2009 №163716, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІ квартал 2009 року у розмірі 132,60 грн.;
від 09.11.2009 №303437, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за ІІІ квартал 2009 року у розмірі 108,80 грн.;
від 19.01.2010 №373059, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за IV квартал 2009 року у розмірі 102.00 грн.;
від 22.04.2010 №84857, згідно якого самостійно розраховано щоквартальні зобов'язання за І квартал 2010 року у розмірі 68,00 грн.
Відповідно до рішення Київської міської ради від 18.03.2004 № 81/1291 «Про затвердження Положення про комунальний податок у місті Києві» (який діяв на момент виникнення податкового боргу), комунальний податок сплачується підприємствами та організаціями щомісячно до 20 числа авансовими внесками за перший та другий місяці кварталу.
Сума податку в повному обсязі сплачується протягом десяти календарних днів, поступних за останнім днем межового терміну для подання розрахунку сплати податку.
Розрахунок сплати комунального податку подається протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу за місцем реєстрації платника.
Відповідальність за повноту і правильність обчислення та своєчасність сплати комунального податку покладається на платників податку відповідно до чинного законодавства.
Проте, як вбачається із картки особового рахунку відповідача сплата самостійно розрахованого щоквартального зобов'язання не відбувалась, у зв'язку з чим утворилась сума податкового зобов'язання зі сплати комунального податку у сумі 918,00 грн.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Як передбачено статтею 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Однак, відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Оскільки відповідачем сума податкового боргу після виставлення йому податкової вимоги повністю не погашалась, підстав для винесення нової податкової вимоги не виникало, однак процедура стягнення вважається дотриманою.
Станом на час розгляду справи податкові зобов'язання, що стали узгодженими відповідачем добровільно не сплачені та становлять загальну суму 2 453 306,36 грн.
Зазначена сума обліковується у зворотньому боці облікової картки платника податків ВАТ «АК «Київреконструкція» та підтверджується повідомленням про грошові зобов'язання та податковий борг від 25.06.2015 №6294/23-01-36 (форма № 10- ОПП).
Відповідно до п.п.20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Статтею 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до частини першої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.
Виходячи з вищенаведених приписів законодавства, поданих позивачем документів і матеріалів, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та враховуючи те, що те, що відповідач у встановлений судом строк своїм правом на подання письмових заперечень проти позову не скористався, не спростував твердження позивача, доказів погашення зазначеної заборгованості на день винесення рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Між тим, згідно ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183--2 цього Кодексу.
Оскільки спір вирішено на користь сторони, звільненої від сплати судового збору, а також за відсутності витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-162, 183-2, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київреконструкція» кошти з рахунків у банках, що обслуговують платника податків на суму податкового боргу у розмірі 2 453 306 (два мільйони чотириста п'ятдесят три тисячі триста шість) грн. 36 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Окружного адміністративного суду міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя В.П. Шулежко