Справа № 444/2576/15-а
Провадження № 2-а/444/51/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2015 року Жовківський районний суд Львівської області в складі :
головуючого судді Ясиновський Р. Б.,
секретар судового засідання Реміцька І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жовкві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради Жовківського району Львівської області про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради від 22.05.2015 № 19 « Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул. Драгоманова, 24 в м. Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_1.
Позовні вимоги мотивує тим, що 9 липня 2014 року ОСОБА_2 міська рада ухвалила рішення № 8 «Про затвердження детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова в м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області». 9 липня 2014 року ОСОБА_2 міська рада ухвалила рішення № 15 «Про надання дозволу гр. ОСОБА_1М на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 0, 08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава- Руська по вул. Драгоманова, 24». 24 грудня 2014 року ТзОВ «Рава-зем сервіс» виготовило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 за адресою ОСОБА_2 вул. Драгоманова, 24, згідно з договором № 77-14 від 21.07.14 р.. Отже, вона виконала усі вимоги Земельного Кодексу аби отримати безоплатно у власність земельну ділянку в межах норм безоплатної приватизації. Її право кореспондується з обовязком відповідача передати їй у власність земельну ділянку. В даному випадку, оскаржуване рішення необгрунтоване, тобто з нього не можна зробити висновку про причини відмови передати у власність земельну ділянку. Таке рішення відповідача вважає незаконним. У звязку з чим, позивачка звернулась до суду з даним позовом.
Позивачка в судовому засідання позовні вимоги підтримала, послалась на обставини, викладені у позові, просить задоволити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради Жовківського району Львівської області в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином.
Зясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, зясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступного висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України, « до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього кодексу».
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи 9 липня 2014 року ОСОБА_2 міська рада ухвалила рішення № 8 «Про затвердження детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова в м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області» /а.с. 6/.
Порядок передачі земельних ділянок у власність громадян регулюється нормами Земельного кодексу України.
Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
З рішення ОСОБА_2 міської рада № 15 від 9 липня 2014 року «Про надання дозволу гр. ОСОБА_1М на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовно площею 0, 08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава-Руська по вул. Драгоманова, 24» вбачається, що таким надано дозвіл ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в місті Рава-Руська по вул. Драгоманова, 24.
З проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1, за адресою: Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська, вул. Драгоманова, № 24, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, виготовленого ТзОВ «Рава-Зем Сервіс» вбачається, що гр. ОСОБА_1, відповідно до рішення ОСОБА_2 міської ради, та вимог ст. 118 Земельного кодексу України, розроблено проект відведення земельної ділянки, який погоджено в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України.
Відповідно до ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Як вбачається з копії заяви гр. ОСОБА_1 від 26.12.2014 року, позивачка 26.12.2014 року звернулась до відповідача про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та про передачу вказаної земельної ділянки у її власність /а.с. 23/.
З копії рішення ОСОБА_2 міської рада № 19 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 24, в м. Рава-Руська та передачу її у власність ОСОБА_1М.» вбачається, що заява гр. ОСОБА_1 вх. № С711/02-17 від 26.12.2014 р. була розглянута 22 травня 2015 року, та гр. ОСОБА_1 відмовлено у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 24, в м. Рава-Руська та передачу її у власність / а.с. 4/.
А від так вбачається, що ОСОБА_2 міською радою не виконано вимоги ст. 118 ч. 9 Земельного кодексу України щодо прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Крім того, слід зазначити, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Як вбачається з копії рішення ОСОБА_2 міської рада № 19 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 24, в м. Рава-Руська та передачу її у власність ОСОБА_1М.», таким жодним чином не мотивовано відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Крім того, рішення ОСОБА_2 міської рада № 15 від 9 липня 2014 року «Про надання дозволу гр. ОСОБА_1М на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки …» на час розгляду даної справи в суді не скасоване.
А від так, ОСОБА_2 міська рада, прийнявши рішення № 15 від 9 липня 2014 року «Про надання дозволу гр. ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки …», надавши таким чином гр. ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, приймаючи рішення № 19 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки …», жодним чином не мотивувала відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій, чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, свого відношення до позову не висловив.
Також, відповідачем не виконано свого обовязку передбаченого ч.2 ст.71 КАС України та не подано доказів щодо правомірності винесення рішення ОСОБА_2 міської рада № 19 від 22 травня 2015 року «Про відмову у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Драгоманова, 24, в м. Рава-Руська та передачу її у власність ОСОБА_1М.».
А тому, суд вважає, що відповідач проявив байдужість до результату розгляду справи.
Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
У звязку з чим, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у затвердженні землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 є протиправними та такими, що суперечать раніше прийнятому рішенню, а відтак позов слід задоволити.
Керуючись ст. ст. 7-14, 71, 158-163, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради Жовківського району Львівської області від 22.05.2015 року № 19 "Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,08 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вул. Драгоманова 24 в м. Рава-Руська та передачі її у власність ОСОБА_1М.".
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Жовківський районний суд.
Головуючий суддя Р. Б. Ясиновський
Повний текст постанови складено 29.12.2015 року.