Постанова № 54788566, 23.12.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2015
Номер справи
159/209/15-а 2-а/159/26/15
Номер документу
54788566
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2015 року Справа № 876/2214/15

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого-судді Кушнерика М.П.

суддів Мікули О.І., Курильця А.Р.

розглянувши в порядку письмового провадження у м.Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області на постанову Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 09.02.2015р. по справі №159/209/15-а, 2-а/159/26/15 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області про зобов"язання вчинити дії, -

в с т а н о в и л а:

20.01.2015 року позивачка звернулася з позовом до відповідача та просить визнати протиправними дій щодо перерахунку пенсії як державному службовцю в розмірі 80% на виконання постанови Ковельського міськрайонного суду від 07.04.2014р., скасувати розпорядження від 05.12.2014р. про проведення перерахунку пенсії як державному службовцю в розмірі 80% заробітної плати; зобов'язати здійснити перерахунок і виплату пенсії на виконання постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.04.2014р. у розмірі 90 відсотків, залишивши визначальним базовим місяцем для проведення індексації грудень 2010 р.

Вимоги обґрунтовано тим, що їй призначено пенсію державного службовця у розмірі 90 відсотків від заробітної плати, проте, проводячи перерахунок пенсії з урахуванням постанови Ковельського міськрайонного суду від 07.04.2014 року, якою зобов'язано включити до складу заробітної плати для призначення пенсії суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, - відповідач безпідставно застосував положення Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року та провів перерахунок пенсії в розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати. Вважає, що при перерахунку пенсії застосуванню підлягають положення Закону, які діяли на момент призначення пенсії, а не на час її перерахунку.

Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 09.02.2015 року позов задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області в частині перерахунку пенсії позивачу як державному службовцю, виходячи з розміру 80 відсотків заробітної плати, а також із зміною визначального базового місяця для проведення індексації з грудня 2010 року на вересень 2013 року, у виконання постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 квітня 2014 року, протиправними. Скасовано розпорядження Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області від 05 грудня 2014 року про проведення перерахунку пенсії позивачу як державному службовцю, виходячи з розміру 80 відсотків заробітної плати, у виконання постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 квітня 2014 року. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачці у виконання постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 квітня 2014 року відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" в редакції, яка діяла на момент призначення їй пенсії, виходячи з розміру 90 відсотків заробітної плати з залишенням визначального базового місяця для проведення індексації грудня 2010 року.

Не погоджуючись з таким рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, та не встановлення всіх обставин справи, просить оскаржувану постанову скасувати і прийняти нову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що на виконання рішення суду, розпорядженням відповідача здійснено перерахунок пенсії з 07.04.2014р. за нормами Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на дату звернення за перерахунком, в розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати, з урахуванням фактично отримуваних виплат на які нараховані страхові внески.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не зявилися, а відтак на підставі п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що з 29.01.2011 року позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Ковелі та Ковельському районі як одержувач пенсії по віку, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу".

Розмір пенсії позивача при виході на пенсію було обчислено в розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки позивачу пенсія призначена до набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" і у розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, тому розрахунок пенсії на виконання постанови суду від 07.04.2014 року, якою зобов'язано включити до складу заробітної плати для призначення пенсії суми виплат, з яких сплачено страхові внески, повинен проводитися виходячи із розміру 90 відсотків від заробітної плати, виходячи з наступного:

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2014 року залишено без змін постанову Ковельського міськрайонного суду від 07.04.2014 року, якою зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Ковелі та Ковельському районі провести з 27 вересня 2013 року перерахунок і виплату пенсії позивача як державного службовця, включивши суми матеріальних допомог, індексацію заробітної плати з урахуванням виплачених сум.

Відповідачем на виконання постанови суду здійснено перерахунок пенсії позивача в розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати. Такі дії обґрунтовано тим, що за положеннями ст.37-1 Закону України "Про державну службу" в редакції з урахуванням змін, внесених Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року і чинній на час проведення перерахунку, перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати на момент виникнення права на перерахунок пенсії. 05.12.2014 року відповідачем винесено відповідне розпорядження.

Колегія суддів приймає до уваги твердження відповідача, що перерахунок пенсії позивачу проведено згідно норм Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на день звернення за перерахунком, а тому відсутні підстави для перерахунку та виплати в розмірі 90%, оскільки в рішенні суду першої та апеляційної інстанції не зазначено з якого відсоткового розміру суми заробітної плати слід здійснити даний перерахунок і чи був такий предметом розгляду.

Таким чином, відповідачем правомірно винесено розпорядження від 05.12.2014р. про проведення перерахунку пенсії позивачу як державному службовцю в розмірі 80% заробітної плати; зобов'язати здійснити перерахунок і виплату пенсії, на виконання постанови Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.04.2014р.

Щодо позовної вимоги про залишення визначальним базовим місяцем для проведення індексації грудень 2010 р., то таке не було предметом розгляду при прийнятті постанови Ковельського міськрайонного суду від 07.04.2014 року.

Відповідно до ст.5, 94 КАС України та Закону України «Про судовий збір» в редакції від 22.05.2015р., з позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 80,39 грн. (73,09 грн. * 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги) за подання апеляційної скарги.

керуючись ст.160, 195, 197, п.3 ч.1 ст.198, п.1, 4 ст.202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Ковелі та Ковельському районі Волинської області задовольнити.

Постанову Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 09.02.2015р. по справі №159/209/15-а, 2-а/159/26/15 скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок отримувача №31219206781004 УДКСУ у Галицькому районі м.Львова код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007573 Банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області Код банку отримувача (МФО 825014 Код класифікації доходів бюджету 22030001, "Призначення платежу" - судовий збір, код 34668371 80 (вісімдесят) грн. 39 коп. судового збору.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили.

Головуючий М.П.Кушнерик

Судді О.І.Мікула

ОСОБА_3