КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення подання без руху
30 грудня 2015 року 810/5994/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Балаклицький А.І., розглянувши
поданняДержавної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській областідофізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність ОСОБА_1пропідтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
в с т а н о в и в:
30 грудня 2015 року о 12 год. 45 хв. до Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області з поданням про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків - фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність ОСОБА_1, застосованого рішенням начальника ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області від 29.12.2015 о 17 год. 00 хв.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за пред'явленим поданням, суд зазначає наступне.
Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов - звернення до адміністративного суду (суб'єкта владних повноважень) на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Відповідно до статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом тощо. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.
Таким чином, подання є процесуальною формою адміністративного позову, з якою органи доходів і зборів звертаються до суду у передбачених законом випадках.
Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, яка субсидіарно застосовується до відносин з приводу звернення суб'єкта владних повноважень до суду з поданням, до позовної заяви (подання) додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Це означає, що за звернення до суду суб'єкта владних повноважень з поданням як формою адміністративного позову, що передбачена процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір".
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, розмір судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, що встановлений законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн. згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік").
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що податковий орган вимагає підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна платника податку, а тому вказані вимоги мають немайновий характер.
Проте, заявник не надав суду доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому статтею 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір" для позовів немайнового характеру.
Крім того, частиною третьою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що подання повинно містити, зокрема, найменування, поштову адресу, а також номер засобу звязку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті.
Проте, в порушення вказаних норм, заявник в поданому поданні не зазначає номеру засобу звязку сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, частиною третьою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що подання повинно містити також підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Як вбачається із подання, подання підписано начальником ДПІ в Обухівському районі ГУ ДВС у Київській області ОСОБА_2, проте підпис уповноваженої особи у поданні всупереч вимогам частини другої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України не скріплено печаткою податкового органу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що подання не відповідає вимогам частини третьої статті 1833 та частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Так, недоліки подання можуть бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог в розмірі, що визначений статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір", та належним чином оформленого подання з урахуванням зауважень та недоліків, вказаних в мотивувальній частині цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Подання Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області, - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків подання до 31 грудня 2015 року до 10:30.
Попередити заявника, що у разі невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Балаклицький А. І.