ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Палазюк В.М.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
"29" грудня 2015 р. Справа № 272/1007/15-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Майор Г.І.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Андрушівського районного суду Житомирської області від "18" листопада 2015 р. у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом 1 групи ,-
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просив стягнути з відповідача на користь держави незаконно отриману суму компенсації непрацючій особі, яка доглядає за інвалідом 1 групи за період з 02.08.2010 р. по 28.02.2015 р. в розмірі 766,56 грн.
Постановою Андрушівського районного суду Житомирської області від 18.11.2015 р. позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської райдержадміністрації 766, 56 грн. незаконно отриманої компенсації.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, ОСОБА_2 звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.12.2015 р. апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору в повному обсязі та надано строк для усунення недоліків.
24.12.2015 р. від ОСОБА_2 надійшов лист в якому остання вказує, що сплатила судовий збір в повному обсязі у розмірі 535,92 грн. Зокрема зазначає, що оскільки апелянтом по справі є фізична особа, а не суб'єкт владних повноважень або юридична особа, то відповідно до Закону України "Про судовий збір" вона при поданні позову в суд першої інстанції мала б сплатити судовий збір в розмірі 487,20 (1219*0,4=487,20), а до суду апеляційної інстанції - 535,92 (487,20*110%=535,92).
Однак дане твердження є помилковим з огляду на таке.
Відповідно до ч.2 ст. 5 КАС України провадження у адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. З огляду на це, судовий збір слід сплачувати виходячи з ставок чинних на час подачі позовної заяви та апеляційної скарги.
З матеріалів справи вбачається, що Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області звернулось до суду з позовом 26.08.2015 р.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір", в редакції чинній станом на день подання позову, судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
Розмір майнових вимог становить 766 грн. 56 коп.
Таким чином, при поданні позовної заяви з урахуванням вимог ЗУ Про судовий збір" (в редакції чинній на день звернення) позивач мав би сплатити судовий збір у розмірі 1827 грн. (766,56х2%=15,33, але не менше 1,5х1218=1827).
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу 30.11.2015 р.
Згідно пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01.09.2015 року, встановлено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами, ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, з аналізу вищевказаної норми вбачається, що особа яка подає апеляційну скаргу (незалежно від того чи це суб'єкт владних повноважень, юридична особа, фізична особа), має сплати 110% від суми яку позивач мав би сплати при поданні позову, а тому посилання ОСОБА_2 на те що, вона є фізичною особою, відтак має сплати судовий збір в розмірі 535,92 грн. є безпідставним.
Таким чином, розмір судового збору, у даній справі, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції становить 2009,70грн. (1827грн.х110% =2009,70).
Враховуючи вищевикладене вимоги ухвали суду від 15.12.2015 р. мають бути виконані, а саме: доплатити судовий збір у розмірі 1473,78 грн. (1827грн.х110% =2009,70, відповідачем сплачено 535,92, то відповідно 2009,70-535,92=1473,78)
Номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 ЖААС,050; п.3 ст.4.
Оригінал документу про сплату судового збору слід надати суду.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно вказаної статті питання про звільнення, відстрочку або розстрочку сплати судового збору можуть поставити перед судом особа, яка подає апеляційну скаргу шляхом подання відповідного обґрунтованого клопотання, у клопотанні сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху.
ОСОБА_3 Юріївні строк до "11" січня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити ОСОБА_2 , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Г.І. Майор
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2- відповідачу/відповідачам: ОСОБА_2 вул.Обсерваторна,5,с.Гальчин,Андрушівський район, Житомирська область,13432
- ,