КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2015 року № 810/5879/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Державної екологічної інспекції у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Сервіс" про застосування заходів реагування,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна екологічна інспекція у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Сервіс" в якому просить тимчасово заборонити (зупинити) ТОВ "Еко-Сервіс" (адреса місцезнаходження юридичної особи: 08300, Київська обл., місто Бориспіль, вул. Котовського, буд. 128-А, ЄДРПОУ 31885141), діяльність щодо використання сміттєзвалища твердих побутових відходів, яке розташоване в адміністративних межах Глибоцької сільської ради до усунення порушень виявлених під час проведення перевірки 11.12.2015 дотримання природоохоронного законодавства, які зафіксовані у акті перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами від 11.12.2015 №168 та приведення полігону в належний стан.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за поданим адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, розмір ставки судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", станом на 01.01.2015 розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.).
Із змісту позовної заяви випливає, що вона має немайновий характер.
Разом з тим, до позовної заяви позивач не додав документа про сплату судового збору, але подав клопотання про відстрочення оплати судового збору.
В обґрунтування вищевказаного клопотання позивач зазначив, що у зв'язку з відсутністю відповідних коштів за кодом КЕКВ 2800, відсутня можливість сплатити судовий збір. На підтвердження цього надав довідку головного спеціаліста сектору бухгалтерського обліку та фінансів від 21.12.2015 №41.
Вирішуючи вищевказане клопотання, суд зазначає наступне.
Згідно частини першої статті 88 КАС, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відстрочення сплати судового збору це перенесення строку виконання обов'язку сторони щодо сплати судових витрат на інший час.
При цьому, позивач в клопотанні не зазначив на який час необхідно відстрочити сплату судового збору та не надав суду доказів того, коли у нього будуть відповідні бюджетні призначення.
Ураховуючи вищезазначене, суд вважає, що в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору необхідно відмовити.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення вказаних недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 22.01.2016, шляхом подання до суду:
- документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030001 Символ звітності "206", призначення платежу - *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ), судовий збір, за позовом Державної екологічної інспекції у Київській області, Київський окружний адміністративний суд) з позовом немайнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI та документ із Казначейства, що підтверджує зарахування цього судового збору до спеціального фонду державного бюджету України.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Сервіс" про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 січня 2016 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.