Постанова № 54761795, 29.12.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.12.2015
Номер справи
826/418/15
Номер документу
54761795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 грудня 2015 року № 826/418/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Гарника К.Ю., за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп»до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м.Києвіпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м.Києві (далі по тексту - відповідач) в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 25.09.2014 № 0000591530, від 25.09.2014 № 0000601530 та від 27.01.2015 № 00132115001.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/418/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 09 лютого 2015 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 лютого 2015 року зупинено провадження у справі №826/418/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон Ріелті Груп до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.09.2014 року №0000591530 та №0000601530 до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №826/20517/14.

Згідно з Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13 серпня 2015 року адміністративну справу передано на розгляд судді Гарнику К.Ю.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 серпня 2015 року адміністративну справу № 826/418/15 прийнято до провадження.

Так, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 вересня 2015 року поновлено провадження у справі № 826/418/15 та призначено до розгляду у судовому засіданні на 01 жовтня 2015 року, яке відкладалося у зв'язку з необхідністю отримання додаткових пояснень по справі.

У судовому засіданні 30 листопада 2015 року представник позивача підтримав адміністративний позов, просив суд задовольнити його. Представник відповідача заперечив проти позовних вимог.

Керуючись приписами частини 4 статті 122 та частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, надавши можливість присутнім учасникам судового розгляду у повній мірі реалізувати свої процесуальні права, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд завершив розгляд справи в порядку письмового провадження.

Після розгляду адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, всебічного і повного встановлення всіх фактичних обставин, на яких ґрунтується позов, об'єктивної оцінки доказів, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Матеріали справи свідчать, що на підставі направлення від 13.08.2015 № 1191 та згідно наказу від 12.08.2014 № 1537, відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ТОВ «Регіон Ріелті Груп» (код ЄДРПОУ 35316423) бюджетного відшкодування податку на додану вартість задекларованого у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних періодів за квітень 2014 року, за результатом якої складено акт перевірки від 09.09.2014 № 5656/26-53-15-01-35316423.

Як висновок проведеної перевірки встановлено порушення:

пунктів 200.1, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, в результаті чого Товариством з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» занижено суму бюджетного відшкодування за квітень 2014 року на суму 379859,00 грн.;

пунктів 198.2, 198.6 статті 198, пунктів 200.1, 200.2, 200.3, 200.6 абзацу «б» пункту 200.14 статті 200, пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого Товариством з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» завищено податковий кредит в розмірі 2043,00 грн., що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту за квітень 2014 року в розмірі 2043,00 грн.

На підставі вищезазначених висновків прийнято наступні податкові повідомлення - рішення:

- від 25.09.2014 № 0000591530, яким ТОВ «Регіон Ріелті Груп» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість 379859,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 189930,00 грн.;

- від 25.09.2014 № 0000601530 яким ТОВ «Регіон Ріелті Груп» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у загальному розмірі 3065,00 грн., з яких: 2043,00 грн. - за основним платежем та 1022,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями;

- від 27.01.2015 № 0013211501 яким ТОВ «Регіон Ріелті Груп» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у загальному розмірі 48473,50,00 грн., з яких: 32316,00 грн. - за основним платежем та 16157,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

Позивач не погоджується з висновками Акта перевірки та прийнятими на його підставі податковими повідомленням - рішенням, як такими, що порушують права та законні інтереси останнього, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України №2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Стаття 200 Податкового кодексу України регламентує порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Відповідно до пункту 200.1 цієї статті, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктом 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цьогоКодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 20.05.2014 позивачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2014 року із задекларованою сумою бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів у розмірі 379859,00 грн., що відповідає частці від'ємного значення, фактично сплаченої постачальникам у попередніх та у звітному періодах.

Разом з податковою декларацією з ПДВ за квітень 2014 року позивач подав заяву про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) за формою згідно з (Д8) і додаток 8), у якій відображені податкові накладні виписані КРП «ВП ВКГ Південного берега Криму» від 22.03.14 № 863 на загальну суму 6 274,00 грн., у тому числі ПДВ - 1 045,67 грн. :а від 28.03.14 № 1608 на загальну суму 5 985,00 грн., у тому числі ПДВ - 997,50 грн., як такі, що заповнені з порушенням вимог податкового законодавства України.

У свою чергу, з акта перевірки вбачається, що підставою для зменшення суми задекларованої позивачем бюджетного відшкодування за податковою декларацією за квітень 2014 року є посилання на попередній акт перевірки від 24.04.14 № 3691/26-53-15-01-35316423 з питань правомірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість, задекларованого у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних періодів, за березень 2014 року.

На підставі акту від 24.06.14 № 3691/26-53-15-01-35316423 контролюючим органом було зменшено залишок від'ємного значення ПДВ за березень 2014 року у розмірі 412 175,00 грн. та винесено податкове повідомлення - рішення від 11.07.14 № 0000411530.

Відтак, з огляду зменшення від'ємного значення ПДВ по декларації за березень 2014 року, відповідачем зменшено суму фактично сплаченого ПДВ, яка брала участь у формуванні бюджетного відшкодування по декларації за квітень 2014 року, у розмірі 379 859 грн.

Однак, не погоджуючись із таким висновком Акта перевірки та прийнятим на його підставі податковим повідомленням - рішенням, позивач оскаржив його в судовому порядку.

Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2015 адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон Ріелті Груп" задовольнити повністю. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві від 11.07.2014р. №0000391530 про відмову у наданні бюджетного відшкодування по декларації за березень 2014 року у розмірі 1 420 271,00 грн., від 11.07.2014р. №0000401530 про зменшення бюджетного відшкодування по декларації за березень 2014 року у розмірі 93 643,00 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 46 822,00 грн., від 11.07.2014р. №0000411530 про зменшення від'ємного значення ПДВ по декларації за березень 2014 року у розмірі 412 175,00 грн. та від 11.07.2014р. № 0000421530 про визначення грошового зобов'язання з ПДВ на загальну суму 321 608,00 грн., у тому числі за основним платежем - 241 405,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 120 703,00 грн.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2015 у справі № 826/20517/14, постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2015. У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Регіон Ріелті Груп" відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.11.2015, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2015 у справі № 826/20517/14 скасовано та залишено в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2015 у справі № 826/20517/14.

Відповідно до частини 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Враховуючи, що правомірність декларування суми від'ємного значення з податку на додану вартість за березень 2014 року встановлена постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.02.2015 у справі № 826/20517/14, суд приходить до висновку, що заявлена ТОВ «Регіон Ріелті Групп» сума бюджетного відшкодування за квітень 2014 року на суму 379859,00 грн., яка в свою чергу, залежить від правомірності декларування суми податку на додану вартість за попередній період, визначена позивачем правомірно, а відтак, позовні вимоги ТОВ «Регіон Ріелті Групп» є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (стаття 69 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірних податкових повідомлень-рішень з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 25.09.2014 № 0000591530, від 25.09.2014 № 0000601530 та від 27.01.2015 № 00132115001.

3. Судові витрати в сумі 482,70 грн. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Регіон Ріелті Груп» за рахунок Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.Ю. Гарник