
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"29" грудня 2015 р.справа № 804/14230/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Іванов С.М., розглянувши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 р. у справі № 804/14230/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "АВІАС" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 р. адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "АВІАС" задоволено.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 07 грудня 2015 року апеляційна скарга Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області по справі № 804/14230/15 залишена без руху та скаржнику надано строк протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків апеляційної скарги.
08 грудня 2015 року вищезазначена ухвала суду надіслана на адресу відповідача для виконання.
На адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду повернулося поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, з якого вбачається, що 11 грудня 2015 року відповідач отримав копію ухвали суду апеляційної інстанції про залишення без руху апеляційної скарги.
У встановлений судом строк Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі суду від 07.12.2015 р., не усунуто.
25 грудня 2015 року на адресу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю фінансування.
Розглянувши клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд дійшов висновку про неможливість його задоволення з наступних підстав, обставини викладені в клопотанні судом не вважаються обґрунтованими з огляду на те, що з 01 вересня 2015 року набрала законної сили нова редакція Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначений перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору.
До зазначеного переліку Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області не відноситься, а відтак повинна сплачувати судовий збір в установленому законом порядку.
Також необхідно звернути увагу на те, що правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та
повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір", який прийнято відповідним державним органом - Верховною Радою України.
Отже, саме держава, яка є відповідальною за діяльність її органів (суб'єктів владних повноважень), законодавчо визначає випадки, коли названі особи звільняються від сплати судового збору.
Як свідчить зміст названого закону, відповідач у даному випадку повинен сплачувати судовий збір. Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України діяльність державних органів повинна відповідати нормам Конституції та законам України, що виключає можливість вирішення судом питань щодо звільнення органів держави від сплати судового збору
Ч. 3 ст. 189 КАС України визначено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Приписами п. 1 ч. 3 ст. 108, ст. 189 КАС України регламентовано, якщо недоліки апеляційної скарги, вказані в ухвалі суду про залишення апеляційної скарги без руху, не усунуті у встановлений строк, скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що недоліки апеляційної скарги повинні бути усунутими у повному обсязі у строк, який було встановлено судом.
Враховуючи вищезазначене та приймаючи до уваги те, що відповідач у строки встановлені ухвалою суду від 07 грудня 2015 р. - протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху недоліки апеляційної скарги не усунув, вважаю необхідним апеляційну скаргу відповідача по справі № 804/14230/15 - повернути заявнику.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 , ч. 5 ст. 189 КАС України, -
УХВАЛИВ:
В задоволені клопотання Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 р. у справі № 804/14230/15 - повернути заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом місяця з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Суддя С.М. Іванов