Постанова № 54710760, 22.12.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2015
Номер справи
803/3836/15
Номер документу
54710760
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2015 року Справа № 803/3836/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Димарчук Т.М..,

при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг" (далі ТзОВ "Волинь Торг", товариство, позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі відповідач, Ковельська ОДПІ) про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2015 року та визнання податкової декларації позивача прийнятою і зареєстрованою.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» 20 листопада 2015 року до Ковельської ОДПІ направлено засобами телекомунікаційного звязку податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року. Як стало відомо позивачу, вказана декларація не була прийнята відповідачем, а була взята «до відома».

Позивач вважає дії Ковельської ОДПІ щодо відмови у прийнятті декларації товариства з ПДВ за жовтень 2015 року протиправними. Відповідно до даних виписки з Єдиного державного реєстру, ТзОВ "Волинь Торг" 15.04.2015 року було змінено юридичну адресу підприємства з: Волинська обл., м. Ковель, вул. Театральна, 18 на м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 28/2, нежиле приміщення, 43. Проте, згідно з п.10.13 розділу 10 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України

від 09.12.2011 року №1588 (із змінами, внесеними згідно з наказом

Міністерства фінансів України від 22.04.2014р. N462) у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду: до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Пунктом 49.11 ст.49 ПК України передбачено у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання. Проте, позивач жодних повідомлень про відмову у прийнятті податкової декларації за жовтень 2015 року станом на дату подання позовної заяви не отримував. Крім того, 20 листопада 2015 року позивачем було отримано від відповідача квитанцію №1 та квитанцію №2 про прийняття Ковельської ОДПІ податкової декларації з ПДВ за жовтень 2015 року, а тому прийняття податкової декларації «до відома» порушує норми чинного законодавства та фактично є відмовою в прийнятті податкової декларації. Таким чином, у Ковельської ОДПІ були відсутні передбачені законом підстави для не прийняття податкової декларації з ПДВ за жовтень 2015 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав викладених у позовній заяві та просила їх задовольнити. Додатково пояснила, що будь-яких листів від відповідача про відмову у прийняття податкової звітності товариство не отримувало, а про відмову у прийнятті декларації дізналось випадково від своїх контрагентів.

Представник відповідача у письмових запереченнях позовних вимог не визнала з наступних підстав. Товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» протягом 2015 року було змінено податкову адресу на м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 28/2, нежиле приміщення, 43, про що внесено відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 20 листопада 2015 року засобами електронного звязку ТзОВ «Волинь Торг» подало до Ковельської ОДПІ звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року. Станом на день отримання та компютерної обробки поданої декларації, Ковельською ОДПІ по автоматизованій системі «Податковий блок» встановлено, що ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві направлено державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, за формою №18-ОПП. Згідно п. 48.3 ст.48 Податкового Кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити як місцезнаходження (місце проживання) платника податків. Однак, як випливає із отриманої із автоматизованої системи «Податковий блок» інформації, ТзОВ «Волинь Торг» за адресою місцезнаходження, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не знаходиться. Відповідно дані щодо адреси місцезнаходження ТзОВ «Волинь Торг», вказані в податковій декларації з ПДВ за жовтень 2015 року, не підтверджені та не відповідають фактичному місцезнаходженню платника. Керуючись ст. 48 Податкового кодексу України, враховуючи отриману з АІС «Податковий блок» інформацію, Ковельською ОДПІ податкову декларацію ТзОВ «Волинь Торг» з ПДВ за жовтень 2015 року взято «до відома» та направлено на адресу платника лист від 27.11.2015 року №12677/03-06-15 з пропозицією подати нову звітну податкову декларацію. Отже, враховуючи вищевикладене, дії Ковельської ОДПІ щодо неприйняття податкової декларації з ПДВ за жовтень 2015 року та взяття її «до відома» є правомірними та вчинені з дотриманням вимог законодавства. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника позивача, ознайомившись з письмовими запереченнями, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю ТзОВ «Волинь Торг» перебуває на обліку в Ковельській ОДПІ. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців адресою місцезнаходження юридичної особи ТзОВ «Волинь Торг» з 15.04.2015 року є: м. Київ, вулиця М. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення, 43(а.с.5-6).

З матеріалів справи вбачається, що 23 липня 2012 року між Ковельською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» укладено договір про визнання електронних документів №220520151 (а.с.17-19).

Товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» 20 листопада 2015 року засобами телекомунікаційного звязку направлено до Ковельської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року.

Згідно квитанцій №1 та №2 вбачається, що Ковельською ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області 20 листопада 2015 року прийнято податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року, подану товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» (а.с. 15-16).

Листом від 27.11.2015 року №12677/03-06-15 Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області повідомила позивача про те, що подана засобами телекомунікаційного звязку податкова звітність з ПДВ за жовтень 2015 року вважається не прийнятою (не вважається податковою звітністю), так як відповідно до АІС «Податковий блок» наявна інформація про направлення державному реєстратору ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві повідомлення про відсутність місцезнаходження ТзОВ "Волинь Торг" за податковою адресою: Україна, 01021, м. Київ, Печерський район, вулиця М. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення, 43, та запропоновано подати нову податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року. Так як відомості зазначені в податковій декларації в графі «податкова адреса» не підтверджені та не відповідають фактичному місцезнаходженню платника, податкова звітність, подана засобами телекомунікаційного звязку, вважається не прийнятою (а.с.28).

Відповідно до ч.1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не довів правомірності своїх дій з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган). Відповідно до ч. 1 ст.16 вказаного Закону України єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

У частині 1 ст.18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вказано: якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Таким чином, єдиним належним доказом місцезнаходження юридичної особи чи зміни її місцезнаходження є дані з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Згідно з приписами пункту 45.2 статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців адресою місцезнаходження юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг" з 15.04.2015 року є: Україна, 01021, м. Київ, Печерський район, вулиця М. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення, 43 (а.с.5-6).

Як передбачено п.10.13 розділу 10 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року №1588 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства фінансів України від 22.04.2014р. N462) у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду: до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Таким чином, до 31.12.2015 року позивач знаходиться на обліку в Ковельській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області за неосновним місцем обліку, здійснює сплату визначених законодавством податків і зборів та подає податкову звітність.

Судом не встановлено, а відповідачем не доведено факту зміни місця реєстрації позивача, оскільки за наявним у справі витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, на дату подання звітності відомості про юридичну особу позивача є підтвердженими, місцезнаходженням ТзОВ "Волинь Торг" з 15.04.2015 року є: Україна, 01021, м. Київ, Печерський район, вулиця М. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення, 43.

Щодо відмови у прийняті декларації з податку на додану вартість суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 16.1.3 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

У пункті 46.1 статті 46 Податкового кодексу визначено податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (п.49.3 ст.49 ПК України)

Порядок подання податкової декларації до органів державної податкової служби регулюється статтею 49 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 49.8 ст.49 ПК України прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Як передбачено нормою абзацу першого пункту 49.9. ПК України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом.

Згідно п. 48.3 ст.48 ПК України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Підпунктом 49.11.1 пункту 49.11 статті 49 ПК України передбачено у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.

Податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації (п.49.15 ст.49 ПК України).

Згідно п.п.7.3-7.6 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 року N 233 «Про подання електронної податкової звітності», після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту). Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним. Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Відповідно до п.4.10 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПС України від 14 червня 2012 року N 516, якщо після подачі декларації (незалежно від способу подачі) за звітний період платник податків подає нову декларацію із виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, така декларація заноситься до БДАЗ з ознакою "звітна нова" (якщо це передбачено формою) та "звітна" (якщо інше не передбачено формою), а надана раніше звітність отримує статус "До відома".

Як вбачається з матеріалів справи, Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області відмовила у прийнятті поданої товариством декларації з податку на додану вартість за жовтень 2015 року. При цьому, будь-яких посилань на допущення помилок у заповненні податкової декларації не наведено. Як встановлено в судовому засіданні, підставою для відмови у прийнятті податкової декларації товариства стала наявна в АІС «Податковий блок» інформація про направлення державному реєстратору ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві повідомлення про відсутність місцезнаходження ТзОВ "Волинь Торг" за податковою адресою: Україна, 01021, м. Київ, Печерський район, вулиця М. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення, 43.

З квитанцій №1 та №2 від 20 листопада 2015 року про прийняття Ковельською ОДПІ податкової декларації з ПДВ за жовтень 2015 року вбачається, що дана декларація була отримана податковим органом 20.11.2015 року. Проте, з долученого податковим органом витягу інформації із автоматизованої системи «Податковий блок» вбачається, що повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форми 18-ОПП) надійшло та зареєстроване в системі 27.11 2015 року за вх. №2643/26-55-11-01-14. Таким чином, 20.11.2015 року, в день отримання Ковельською ОДПІ декларації позивача з ПДВ за жовтень 2015 року, податковий орган не міг знати про повідомлення датоване 27.11.2015 року. Отже, аналізуючи вищевикладене, у Ковельської ОДПІ 20 листопада 2015 року не було жодних підстав не прийняти податкову декларацію ТзОВ "Волинь Торг".

Крім того, представник позивача пояснила, що жодних нових декларацій з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за звітний період, після подачі яких, подана раніше звітність отримує статус «до відома», товариство до податкового органу не подавало. Жодних листів про відмову у прийнятті податкової декларації за жовтень 2015 року станом на дату подання позовної заяви ТзОВ "Волинь Торг" не отримувало, а про неприйняття декларації дізналося від своїх контрагентів.

Таким чином, Ковельською ОДПІ неправомірно не зареєстровано податкову декларацію ТзОВ «Волинь Торг» датою її фактичного отримання контролюючим органом, оскільки відмовляючи у реєстрації податкової декларації не доведено порушення позивачем норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 Податкового кодексу України при її заповненні, чим порушено вимоги абзацу 1 пункту 49.9 Податкового кодексу України. Висновки податкового органу про відсутність позивача за зареєстрованим місцезнаходженням є необґрунтованими та не могли слугувати підставою для неприйняття податкової декларації ТзОВ "Волинь Торг".

Згідно п. 49.13 ст.49 Податкового кодексу України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.

Разом з тим зі змісту Рекомендації № К (80) Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли орган може обирати з кількох юридичних допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Отже, з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.

Враховуючи наведене, правильним способом захисту порушених прав позивача є зобовязання відповідача прийняти та зареєструвати 20 листопада 2015 року декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг".

Таким чином, із системного аналізу вище викладених норм та зясованих обставин справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг" до Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області є обґрунтованими, підставними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, частину першу статті 94 КАС України було викладено у такій редакції: якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області слід присудити з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 218,00 грн., сплачений згідно квитанції №4 від 04.12.2015 року (а.с.2)

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області у прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2015 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг» та зобовязати Ковельську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області прийняти та зареєструвати 20 листопада 2015 року декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2015 року, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «Волинь Торг».

Присудити Товариству з обмеженою відповідальністю "Волинь Торг" (01021, місто Київ, вулиця М. Грушевського, буд. 28/2, нежиле приміщення 43, код ЄДРПОУ - 39745937 ) за рахунок бюджетних асигнувань Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір у розмірі 1218 (одна тисяча двісті вісімнадцять гривень) 00 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 27 грудня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

ОСОБА_2 Димарчук