Дата документу 22.12.2015
Справа № 334/9055/15-п
Провадження № 3/334/1745/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2015 року, суддя Ленінського районного суду м.Запоріжжя Лихосенко М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області у відношенні: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНН НОМЕР_1, яка працює директором ТОВ "ЛАДА-ЛТД", зареєстрована та проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_3
за ст. 163-1 ч.1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
08.10.2015р. був складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно якого, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ЛАДА-ЛТД", яке розташоване за адресою : м.Запоріжжя вул. Дніпропетровське шосе, буд. 11, було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме, заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету за період з 01.07.2013р. по 31.12.2013р. на суму 34369 грн., податок на прибуток за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. на загальну суму 32651 грн., чим порушено п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п.198.3 ст. 198, п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), про що було складено акт № 958/08-28-22/20470713 від 08.09.2015р.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що в установлений законом строк ТОВ "ЛАДА-ЛТД" була розпочата процедура адміністративного оскарження шляхом звернення зі скаргою до ГУ ДФС в Запорізькій області з метою скасування податкових повідомлень-рішень від 29.09.2015р. № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3. А отже, податкові повідомлення-рішення є неузгодженими, а правильність та законність зазначених в акті перевірки висновків та порушень ще переглядає податковий орган.
У зв`язку з тим, що оскаржені повідомлення-рішення ще переглядаються податковим органом вони є неузгодженими а тому відсутні підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності до закінчення процедури адміністративного оскарження та узгодження податкових зобов`язань.
Просить провадження по справі про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 КУпАП закрити на підставі ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення правопорушника, оцінивши всі надані докази в сукупності, суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю.
Судом встановлено, що 08.09.2015р. була проведена документальна позапланова виїзна перевірка
ТОВ "ЛАДА-ЛТД", яке розташоване за адресою : м.Запоріжжя вул. Дніпропетровське шосе, буд. 11, було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме, заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету за період з 01.07.2013р. по 31.12.2013р. на суму 34369 грн., податок на прибуток за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. на загальну суму 32651 грн., чим порушено п.138.2 ст.138, пп.139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п.198.3 ст. 198, п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), про що було складено акт № 958/08-28-22/20470713 від 08.09.2015р.
Не погоджуючись із результатами документальної перевірки та отриманим повідомленнями-рішеннями, ТОВ "ЛАДА-ЛТД" звернулось до ГУ ДФС в Запорізькій області зі скаргою про скасування податкових повідомлень-рішень від 29.09.2015р. № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3.
На час розгляду справи перевірка за скаргою ТОВ "ЛАДА-ЛТД" про скасування податкових повідомлень-рішень від 29.09.2015р. № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 не закінчена.
Відповідно до ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у звязку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Дане правопорушення було виявлено при проведенні перевірки 08.09.2015р.
За таких обставин вбачається, що з моменту виявлення правопорушення минуло більш 3-х місяців і на момент розгляду справи скінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП, у звязку з чим провадження по справі підлягає закриттю в порядку п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.38, 247 ч.1 п.7, 163-1 ч.1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
п о с т а н о в и в:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП закрити у звязку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Запорізької області протягом десяти днів.
Суддя: Лихосенко М. О.