29.09.2015
Провадження № 3/331/1130/15
331/7055/15-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2015 р. м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Татарінов В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Пологівської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який є керівником ТОВ «Укрлан», середня заробітна плата 4059, 30 гривень, РНОКПП:НОМЕР_1, мешкає за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кірова 38,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, обіймаючи посаду керівника ТОВ «Укрлан» порушив порядок ведення податкового обліку, виражене в занижені податкових зобовязань з податку на додану вартість за березень 2015 року на суму 93195 грн., внаслідок надання до Пологівської ОДПІ декларації з податку на додану вартість №9109737280 від 29.05.2015 року, чим порушено вимоги п.п. п. 198.1, п. 198.2, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755- VI зі змінами та доповненнями, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Докладно суть порушення викладено в акті перевірки від 17.07.2015 р. №519/08-15-22-0113/30796611.
В судове засідання ОСОБА_1 надав письмові пояснення у яких свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, зазначивши, що протокол про адміністративне правопорушення є необґрунтованим, оскільки були відсутні підстави для його складання, вважає, що провадження у справі необхідно закрити.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виходячи з наступних обставин.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. ст. 9, 33 КУпАП наявність вини особи є обовязковою умовою для її притягнення до адміністративної відповідальності, тобто обовязковим чинником складу адміністративного правопорушення.
На підставі акту перевірки від 17.07.2015 р. №519/08-15-22-0113/30796611, було прийнято податкові повідомлення рішення, яке оскаржене ТОВ «Укрлан» до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області.
Згідно рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області, строк розгляду первинної скарги ТОВ «Укрлан» продовжено до 12 жовтня 2015 року.
Відповідно до п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Так, згідно наданих ОСОБА_1 документів, відносини, за якими складено протокол про адміністративне правопорушення, знаходяться на стадії оскарження та є неузгодженими, тому на час розгляду справи в суді не можуть бути належним доказом вини ОСОБА_1
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю через відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 33, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 251, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, через відсутність в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесса на протязі десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя В.І. Татарінов