Постанова № 54681834, 24.12.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2015
Номер справи
699/831/15-а
Номер документу
54681834
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 699/831/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Свитка С.Л.

Суддя-доповідач: Костюк Л.О.

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 грудня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Костюк Л.О.;

суддів: Бужак Н.П.,Твердохліб В.А.;

за участю секретаря: Драч М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду апеляційні скарги ОСОБА_2 та Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області від 12 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

У вересні 2015 року, позивач звернувся до Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області з позовом і просив визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області неправомірними та зобов'язати вказане управління в місячний строк провести перерахунок його пенсії, виключивши із розрахунку період з 01.04.2002 року по 31.12.2002 року; за його участю провести новий розрахунок пенсії, врахувати при призначенні пенсії період з 01.08.1985 року по 31.07.1990 року, врахувавши при цьому період відпусток за 1986, 1987, 1989 роки та застосувавши коефіцієнт 1,5 у зв'язку з його роботою в районах Крайньої Півночі з 01.08.1979 року по 01.10.1992 року, а також просив подальші виплати проводити з урахуванням зазначених розрахунків.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області (далі-Відповідач) неправомірно призначило йому пенсію без урахування його періодів роботи в Камчатській області, яка віднесена до районів Крайньої Півночі, не застосувавши при цьому коефіцієнт обчислення трудового стажу з розрахунку один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі за один рік і шість місяців, чим порушило приписи п.5 розділу XV Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», внаслідок чого розмір його пенсії є меншим, ніж мав бути у відповідності до вказаного закону.

У суді першої інстанції позивач свої позовні вимоги змінив і просив виключити з розрахунку найгірші періоди його роботи, тобто з квітня 2002 року по квітень 2014 року та зарахувати у період для розрахунку пенсії з 01.08.1985 року по 31.07.1990 року отриману ним у липні 1990 року премію, а в решті позовних вимог позов повністю підтримав.

Постановою Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області від 12 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області щодо відмови у пільговому розрахунку страхового стажу.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області здійснити обчислення пільгового страхового стажу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. м. Первомайськ Луганської області, жит. АДРЕСА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з розрахунку один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі за один рік і шість місяців за період з 01.08.1979 року по 01.10.1992 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою задоволити позов повністю.

Також,не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду - скасуванню з таких підстав.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 3, 202 ч. 1 п. 4 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Як встановлено судом першої інстанції, що в 09 липня 2015 року, після досягнення віку 60 років позивач звернувся до відповідача щодо призначення пенсії.

21.07.2015 року відповідач призначив позивачу пенсію за віком у розмірі у розмірі 2 684,63 грн, без урахування стажу роботи з 01.08.1979 року по 01.10.1992 року в районах Крайньої Півночі у зв'язку із відсутністю відомостей про укладання строкових трудових договорів по роботі у районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до них, а записи у трудової книжці зроблені без посилання на нормативно-правові акти, які надають право на користування пільгами.

Надаючи правову оцінку обставинам справи слід зазначит наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Частинами 2,3,4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що втраховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою: ТП = Св : В, де: ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях; Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць; В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.

Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.

Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.

За кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції від 03.06.2008 року, яка діяла на момент призначення пенсії відповідачем, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Пунктом 5 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що період роботи до 1 січня 1991року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі».

За приписами наведеної норми (в редакції Закону № 32-V від 26.07.2006) пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Пунктом 5 Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» встановлено, що робітникам, переведеним, направленим або запрошеним на роботу в райони Крайньої Півночі в умовах, дорівненних до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей країни, на умовах укладання ними трудових угод про працю в цих районах на строк п'ять років, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки, надаються додатково наступні пільги: зараховується один рік роботи у районах Крайньої Півночі та у місцевостях, дорівненних до районів Крайньої Півночі, за один рік и шість місяців роботи при розрахунку стажу, який надає право на отримання пенсії за віком та інвалідності.

За приписами наведеної норми пільги, передбачені зазначеною статтею, надаються також тим особам, які прибули до районів Крайньої Півночі і у місцевостях дорівненніх до районів Крайньої Півночі, з власної ініціативи та уклавши строковий трудовий договір про працю в цих районах.

Пунктом 3 Указу Президіума Верховної Ради СРСР про розширення пільг для працюючих осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі та у місцевостях, дорівненіх до районів Крайньої Півночі 26 вересня 1967 г. №1908-VII було скорочено тривалість трудового договору, який надає право на отримання пільг, передбачених статтею 5 Указу Президиума Верховної ради СРСР от 10 лютого 1960 року «Про впорядкованість пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі та у місцевостях дорівнених до районів Крайньої Півночі, з п'яти до трьох років.

Крім того, наведеною нормою було встановлено надання вказаних пільг, особам, які приїжджають у ці райони та місцевості з власного бажання, за умови укладання ними трудових договорів на строк три роки, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки.

Факт укладання позивачем трудових договорів підтверджується записами трудової книжки , згідно до якої позивач працював з 01.08.1979 року по 01.10.1990 року на різних посадах в Ключєвському ліспромгоспі (з 01.08.1979 по 12.09.1983), Усть-Камчатському райкомі КПРС (з 12.09.1983 по 24.06.1990), Атласовському ліспромгоспі, орендному підприємстві «Атласовський ліспромгосп» (з 25.06.1990 по 01.10.1992), та які згідно архівних довідок знаходилися на території Камчатської області (нині Камчатський край)

Вся територія Камчатської області відноситься до району Крайньої Півночі, де передбачений ряд пенсійних пільг, в т.ч. при призначенні пенсії за віком, по інвалідності, а також у зв'язку з втратою годувальника, зараховуються до стажу у подвійному розмірі, а з 1 березня 1960 року у полуторному розмірі (один рік роботи за один рік та шість місяців) відповідно до Указу Президиуму Верховної ради СРСР від 10.02.1960 року «Про впорядкованість пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі», від 26.09.1967 року «Про рішення пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі.

Твердження відповідача про те, що обов'язковою умовою надання пільг при обчисленні стажу роботи в районах Крайньої Півночі один рік роботи за один рік 6 місяців є наявність письмового трудового договору про роботу у вказаній місцевості, слід вважати помилковим з огляду на приписи п.5 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції Закону № 32-V від 26.07.2006), згідно до якої пільгове обчислення страхового стажу проводиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Аналогічна правова позиція міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 19 березня 2015 року №К/800/3840/15, постановах Верховного Суду України від 18 червння 2014 року № 21 - 229а14, від 21 січня 2014 року № 21 - 454а13.

Тобто, наявність письмового трудового договору не є виключною підставою для пільгового обчислення страхового стажу .

Враховуючи, що період роботи позивача 01.08.1979 року по 01.10.1992 року в районах Крайньої Півночі підтверджується трудовою книжкою та архівними довідками, суд вважає, що відповідачем безпідставно було відмовлено позивачеві у пільговому розрахунку стажу.

Крім вище зазначеного колегія суддів звертає увагу на те, що судом першої інстанції не вірно визначено період, з якого необхідно здійснити перерахунок пенсії.

Згідно до ст. 80 Закону України «Про пенсійне забезпечення», заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим - до зазначених у статті 81 цього Закону органів за місцем проживання заявника.

Статтею 81 Закону України «Про пенсійне забезпечення», призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.

Відповідно до вимог ст.84 Закону України «Про пенсійне забезпечення», перерахунок призначеної пенсії при виникненні права на підвищення пенсії проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, із першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15-го числа.

Враховуючи, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії після призначення йому пенсії, колегія суддів вважає, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню з моменту призначення пенсії

Аналогічна правова позиція міститься в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 06 лютого 2015 року №К/800/4595/15, від 14 січня 2015 року №К/800/1479/15.

Через те, що Управлінням Пенсійногол фонду в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області не враховано при обчисленні та нарахуванні пенсії страховий стаж та роботу в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі за один рік і шість місяців за період з з 01.08.1979 року по 01.10.1992 року, колегія суддів приходить до висновку щодо незаконної бездіяльності Управління Пенсійногол фонду в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області.

Відповідно до частини другої статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Щодо вимоги позивача про проведення перерахунку з моменту призначення песії з урахуванням 60 місяців з 01.08.1985 року по 31.07.1990 року з урахуванням доходу у вигляді «премії» виплаченої у липні 1990 року, з урахуванням архівної довідки, задоволенню не підлягають.

Представником відповідача звернуто увагу суду, надано письмові та усні пояснення на підтвердження вище зазначеного.

Так, відповідності до ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» зазначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ( 400/97-ВР ) нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержаннязазначеного заробітку (виплат, доходу).

Однак, згідно переліку видів видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне стахування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії, премію не враховано тому, що не вказано, що це саме за заробіток чи це вихідна допомога у разі припинення трудового договору чи компенсація за невикористану відпустку.

Отже, врахувати премію, як дохід в розрахунок заробітку взяти неможливо оскільки, згідно архівної довідки від 02.06.20014 року № Р-10 премію було нараховано в липні 1990 року проьте, згідно трудової книжки позивач звільнився з попередньої роботи в червні 1990 року, а отримав премію в липні 1990 року, тобто уже після звільнення.

Тому, розрахунок заробітної плати за період з 01.07.985 року по 30.06.1990 року згідно архівної довідки від 02.06.2014 року № Р-10, розмір заробітної плати за липень 1986, березень 1986 та січень 1989 років визначено в сумі 0, 00 крб.

Статтею 40 «Про загальнообовязкве державне пенсійне страхування», встановлено порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, відповідно до якого: для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі.

Щодо вимоги позивача про подальші виплати пенсії з урахуванням перерахунків після постановлення судового рішення, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що вказані вимоги не ґрунтуються на вимогах закону, оскільки є передчасними та порушують принципи адміністративного судочинства, тобто втручання у даному випадку у дискреційні повноваження Фонду, як суб'єкта владних повноважень, у тому числі щодо правовідносин, які на час розгляду справи у суді ще не настали.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Крім вище зазначеного,позивач в апеляційній скарзі просить компенсувати судові витрати по зверненню як до суду першої інстанції так і до Київського апеляційного адміністративного суду.

Що стосується заявленої вимоги позивача слід зазначити наступне.

При постановленні рішення судом першої інстанції питання щодо повернення судових витрати вирішувалось: «судові витрати в сумі 487 грн. 20 коп. судового збору присуджено на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж., м. Первомайськ Луганської області, жит. АДРЕСА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шеівченківському районі Черкаської області.»

Щодо поверненя судових витрат сплачених при подачі апеляційної скарги слід зазначити наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Згідно п.2 ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Узв'язку з тим, що позивачем заявлено п'ять вимог та задоволено одну, колегія суддів відмовляє у задоволенні вимоги позивача щодо компенсування судових витрат при звернення як до суду першої інстанції так і до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до правил ст. 94 КАС України, ч. 6 ст. 186 КАС України та ст. ст. 4, 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI колегія суддів вирішує питання про стягнення судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Якщо оскаржується судове рішення, прийняте після 01 вересня 2015 року, за результатами вирішення позовної заяви, поданої після 01 вересня 2015 року - застосовується нові ставки судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір" в редакції від 22.05.2015 року, та сумі мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 року.

Тобто загальна сума до сплати при подачі апеляційної скарги становить - 535, 92 грн, який належить стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області.

Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при вирішенні питання про перерахунок пенсії було допущено помилкове застосування норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення питання, у зв'язку з чим вважає за необхідне апеляційну скаргу задоволити частково, а постанову суду першої інстанції скасувати.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 160, 167, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2- задоволити частково.

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області - залишити без задоволення.

Постанову Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області від 12 жовтня 2015 року - скасувати.

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - задоволити частково.

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області неправомірною щодо страхового стажу за час роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області здійснити перерахунок пенсії з моменту її призначення з урахуванням обчислення пільгового страхового стажу ОСОБА_2, з розрахунку один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі за один рік і шість місяців за період з 01.08.1979 року по 01.10.1992 року.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області ( адреса: 19400, вулиця Тараса Шевченка, 42, м. Корсунь - Шевченківський, Черкаська обл.) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 535, 92 грн. (одержувач платежу: УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва; код з ЄДР одержувача 38004897; банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019; рахунок 31211206781007, код бюджетної класифікації 00015622; код ЄДР суду 38004897).

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї постанови у повному обсязі, тобто з 29 грудня 2015 року.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст постанови виготовлено - 24 грудня 2015 року.

Головуючий суддя Костюк Л.О.

Судді: Твердохліб В.А.