ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2015 р. Справа № 804/14251/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: судді Борисенка П.О, при секретарі судового засідання - Сергієнко В.Ю., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Метком Інвест", третя особа - Державна служба України з надзвичайних ситуацій про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція України звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метком Інвест», третя особа - Державна служба України з надзвичайних ситуацій, про стягнення коштів в дохід Державного бюджету України, внаслідок завищення витрат по договору від 20.10.2011 року № 21 -5/26.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході ревізії встановлено порушення приписів нормативно-правових актів, які спричинили матеріальну шкоду, зазначені порушення не усунені, що і стало підставою для звернення позивача із даним позовом до суду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись при цьому на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на надані суду письмові заперечення, у яких зазначено, що між позивачем та МНС України було укладено договір № 21-5/26 від 20.10.2011 року на виконання робіт першочергові протиаварійні роботи по адміністративній будівлі МНС України (улаштування конструкцій даху). До зазначеного договору були підписані кошторис № 1 на проекті (вишукувальні) роботи на загальну суму 209364 грн. та договірна ціна, з якої вбачається вартість виготовлених металоконструкцій. На виконання умов вищевказаного договору було виконано роботи по розробленню проектно кошторисної документації та виготовленню металоконструкцій на загальну суму 2871684 грн. 54 коп., з яких МНС України було прийнято роботи по розробленню проектно кошторисної документації на суму 209360 грн. 21 коп. та роботи по виготовленню металоконструкцій в обємі 63, 0469 тони на загальну суму 2662624 грн. 33 коп., що підтверджується актами виконаних робіт та довідками про вартість виконаних робіт. Відповідач зазначає, що в 63,0469 тони входять: металоконструкції індивідуальні на зальну суму 2016136 грн. 37 коп., металоконструкції з балок двотаврових № 16-22 на загальну суму 328066 грн. 80 коп., конструкції купола на загальну суму 318412 грн. 48 коп. Отже, відповідач стверджує, що роботи були виконані згідно з умовами договору та за ціною, закріпленою договірною ціною та кошторисом № 1, що є додатками до договору, а тому, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Представник третьої особи, належними чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, на надіслав суду пояснення, у яких зазначено, що третя особа не отримувала від відповідача будь яких відомостей щодо зміни вартості робіт за договором від 20.10.2011 року № 21-5/26.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши доводи сторін, зясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Статус Державної фінансової інспекції в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (далі - Закон).
Згідно статті 1 цього Закону здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Статтею 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю» визначено, що головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до п. 2.5 плану контрольно-ревізійної роботи на квартал 2013 року, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Міністерства надзвичайних ситуацій України за період з 01.04.2011 року по 01.12.2013 року, про що складено акт від 21.02.2014 року № 04-22/1.
Відповідно до Указів Президента України від 24.12.2012 року № 726/2012 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» та від 16.01.2013 року № 20/2013 «Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» (далі-- ДСНС України, об'єкт контролю, третя особа) ДСНС України утворено шляхом реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України і Державної інспекції техногенної безпеки України та є їх правонаступником.
ДСНС України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України. ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно- рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Для вжиття заходів щодо усунення зазначених вище порушень листом Міністерству надзвичайних ситуацій України від 28.04.2014 року № 04-14/458 направлено обовязкові вимоги. Проте, в добровільному порядку п. 9 вимоги Держфінінспекції України від 28.04.2014 року № 04-14/458 не виконано, а саме не вжито заходів щодо стягнення з TOB «Метком Інвест» коштів в сумі 47,7 тис. грн.., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи, та перерахування їх до Державного бюджету України.
Ревізією витрат на капітальне будівництво, проведення поточних та капітальних ремонтів (реконструкції) встановлено, що внаслідок відсутності з боку Міністерства контролю за відповідністю виконання робіт будівельним нормам та правилам, контролю за вартістю виконаних робіт, що передбачено п. 2.4. договору, недотримання п. 13.1.1 в частині забезпечення замовником технічного нагляду за роботами, які виконуються Генпідрядником та його субпідрядними організаціями; внаслідок недотримання ТОВ «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт», умов п.п. 5.1.1, 5.1.4, 5.1.5 та 5.1.6 Розділу 5 «Права та обовязки сторін» Договору № 21-4/65 щодо забезпечення технічного нагляду на обєкті; внаслідок порушення та недотримання з боку Генпідрядника - ТОВ «Метком Інвест» абз. 1 вступної частини, п. 3.3.3.2 ДБН Д. 1.1-1-2000, умов п.п. 2.1, 5.4 Договору в частині обовязкового погодження Генпідрядником із Замовником вартості матеріалів, та виконання робіт відповідно до Державних будівельних норм і правил, ДСТУ та інших відповідних нормативних документів, умов п. 8.4 розділу VIII "Порядок залучення субпідрядних організацій" Договору в частині здійснення, приймання і оплати робіт субпідрядних організацій у межах, визначених договірною ціною в субпідрядних договорах, вимог п. 3.6 Загальних вказівок по застосуванню збірника цін на проектні роботи для будівництва, затверджених постановою Держбуду СРСР від 02.02.1987 № 21, завищено вартість виконаних робіт з капітального ремонту приміщень Міністерства в актах форми № КБ-2в на суму 47,7 тис. грн, чим державному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на вказану суму. Міністерством надзвичайних ситуацій України (далі - Замовник) укладено з ТОВ «Метком Інвест» в особі директора ОСОБА_3 (далі - TOB "Метком Інвест", Генпідрядник, Товариство) договір від 20.10.2011 року № 21-5/26 (далі - Договір). Відповідно до п. 1.1 розділу 1 "Предмет Договору" Генпідрядник за завданням Замовника зобов'язується власними та залученими силами і засобами виконати та здати йому в установлений Договором строк закінчені роботи (першочергові протиаварійні роботи по адміністративній будівлі Міністерства надзвичайних ситуацій України (Улаштування конструкцій даху) за адресою: м. Київ, вул. Гончара, 55-А згідно із затвердженою проектно- кошторисною документацією та умовами Договору. Договірною ціною визначено вид - тверда. Ціна Договору становить 9573281 грн. 79 коп. Пунктом 2.1 розділу II «Якість робіт» передбачено, що Генпідрядник повинен виконати передбачені за цим Договором роботи з матеріалів, якість яких відповідає умовам сертифікатів якості, технічним паспортам та іншій документації, що засвідчують якість застосованим при виконанні робіт матеріалів. Генпідрядник обов'язково погоджує із Замовником вартість, якість, види матеріалів, устаткування при визначенні певного етапу виконання робіт. Пунктом 4.3 (4.3.1) Розділу IV «Порядок здійснення оплати» визначено, що відповідно до абзацу 13 підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 № 1404 «Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» Замовник протягом 5 (пяти) календарних днів після підписання Договору перераховує Генпідряднику аванс на виконання проектних та першочергових протиаварійних робіт у сумі, що не перевищує 30 (тридцяти) відсотків ціни договору терміном на 1 місяць після його реєстрації у Державній казначейській службі України. Сума авансу складає 2871984 грн. 54 коп., у тому числі ПДВ 20% - 478664 грн. 09 коп. Генпідрядник зобовязується використати одержаний аванс на виконання проектних та першочергових протиаварійних робіт, протягом одного місяця, з моменту отримання авансу, та підтвердити їх виконання актами виконаних робіт за формами № П-4, № КБ-2в та довідки за формою № КБ-3. При закінченні місячного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику. Пунктом 4.4 Договору передбачено, що фінансування робіт здійснюється поетапно за фактично виконані обсяги робіт на підставі оформлених актів виконаних робіт за формою № П-4, № КБ-2в та довідки за формою № КБ-3 з усіма підтверджуючими документами, наданими Генпідрядником. Строками закінчення робіт визначено 20.12.2011 року при умові належного фінансування робіт. Крім того, ревізією встановлено, що Міністерством надзвичайних ситуацій України в особі заступника Міністра ОСОБА_4 (далі - Замовник) укладено з Товариством з обмеженою відповідальністю «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт» (далі - Технагляд, Виконавець, ТОВ «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт») в особі директора ОСОБА_5 договір про надання послуг з управління проектами, повязаними з промисловим і цивільним будівництвом (проведення першочергових протиаварійних робіт по адміністративному будинку МНС України, зокрема палі з підподошви фундаменту, підсилення підпірної стінки палями та благоустрій прилеглої території, улаштування конструкцій даху - технічний нагляд і контроль виконання будівельних робіт на майданчиках код. "4.20.6 згідно з ДК 016-97) за державні кошти від 14.12.2011 року № 21-4/65 (далі - Договір № 21-4/65). Загальна вартість послуг за вказаним Договором становить 95000 грн. Пунктами 5.1.1, 5.1.4, 5.1.5 та 5.1.6 Розділу 5 "Права та обовязки сторін" Договору № 21-4/65 передбачено, що до обовязків Виконавця відноситься забезпечення технічного нагляду на обєкті щодо відповідності робіт, які виконуються проектно-кошторисній документації та будівельним нормам і правилам, державним стандартам та іншим чинним нормативним і правовим документам України, забезпечення дотримання чинного законодавства з питань будівництва обєкту, здійснення контролю за правильним оформленням документації відповідно до будівельних норм і правил, державних стандартів та інших чинних нормативних і правових документів України, здійснення контролю за проведенням будівельно-монтажних робіт та іспитів, що виконуються на обєкті у відповідності до будівельних норм і правил (ДБН, ДСТУ, ВБН тощо). В період, що підлягає ревізії, розрахунки з Виконавцем - ТОВ «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт» за виконані роботи не проводились, заборгованість відсутня. Перерахований Замовником в 2011 році аванс в сумі 2871984 грн. 54 коп. (аванс) Генпідрядником використано на проведення першочергових протиаварійних робіт по адміністративній будівлі МНС України, про що складено акт ф. № КБ-2в за грудень 2011 року № 1 на суму 2662624 грн. 33 коп., та на виконання проектно - вишукувальних робіт по обєкту «Першочергові протиаварійні роботи по адміністративній будівлі Міністерства з надзвичайних ситуацій» на суму 209360 грн. 21 коп., про що складено акт здачі-приймання проектно - вишукувальних робіт форми № П-4. З боку Замовника Договір та складені на виконання умов Договору акти виконаних робіт (ф. № КБ-2в, ф. № Н-4) підписаний директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_6, з боку Генпідрядника - ТОВ «Метком Інвест» директором ОСОБА_3 Крім того, акт ф. № КБ-2в підписаний з боку Технагляду директором TОB «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт» ОСОБА_5, про що свідчать підпис та відтиск печатки. Для ревізії надані зведений кошторисний розрахунок, затверджений директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_6, проектну документацію (проект організації будівельних робіт, узгоджений з директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_6, графік виконання робіт, схеми, технічну специфікацію на проведення першочергових протиаварійних робіт, затверджену директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_6В.) локальні кошториси, договірну ціну, акти виконаних робіт. Проведеною в ході ревізії зустрічною звіркою в TOB «Метком Інвест» встановлено розбіжності (не підтверджено витрати товариства) на загальну суму 47,73 тис. гривень.
Судом встановлено, що позивачем в акті здачі - приймання проектно-вишукувальної, науково-технічної продукції №6 без дати за грудень 2011 року завищено вартість проектно-кошторисної документації на суму 5360 грн. внаслідок збільшення особистих витрат понад допустимі 2 % від сплаченої вартості фактичному розробнику документації - субпідрядній організації ТОВ «Металург Запчастина», як передбачено п. 3.6 Загальних вказівок по застосуванню збірника цін на проектні роботи для будівництва, затверджених постановою Держбуду СРСР від 02.02.1987 № 21. Зазначений акт здачі - приймання проектно-вишукувальної, науково - технічної продукції №6 з боку замовника та генпідрядника підписані директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів Міністерства ОСОБА_6 та директором ТОВ «Метком Інвест» ОСОБА_3 Відповідальна особа Голова Комітету конкурсних торгів ОСОБА_6, яким підписано Договір з боку Міністерства (звільнений з 31.05.2013 року). Відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних» інформація з особової справи щодо місця проживання ОСОБА_6 до ревізії не надано.
Враховуючи викладене, внаслідок недотримання вимог п. 3.6 Загальних вказівок по застосуванню збірника цін на проектні роботи для будівництва, затверджених постановою Держбуду СРСР від 02.02.1987 № 21 в частині збільшення особистих витрат понад допустимі 2 % від сплаченої вартості фактичному розробнику проектно-кошторисної документації -ТОВ «Металург Запчастина», Генпідрядником завищено вартість виконаних робіт на суму 5360 грн.
Крім того, Генпідрядником ТОВ «Метком Інвест» не дотримано вимог п. 8.4 розділу VIII «Порядок залучення субпідрядних організацій» договору, яким визначено, що Генпідрядник здійснює приймання і оплату робіт субпідрядних організацій у межах, визначених договірною ціною в субпідрядних договорах.
Третьою особою - замовником - Міністерством надзвичайних ситуацій України в ході виконання Генпідрядником першочергових протиаварійних робіт по адміністративній будівлі Міністерства надзвичайних ситуацій країни (улаштування конструкцій даху) за договором від 20.10.2011 року не дотримано умов п. 2.4. Договору в частині здійснення контролю за відповідністю виконання робіт будівельним нормам та правилам. Внаслідок відсутності з боку Міністерства надзвичайних ситуацій України контролю за відповідністю виконання робіт будівельним нормам та правилам, що передбачено п. 2.4. Договору, недотримання ТОВ «Метком Інвест» п. 8.4 розділу VIII «\Порядок залучення субпідрядних організацій» Договору в частині здійснення, приймання і оплати робіт субпідрядних організацій у межах, визначених договірною ціною в субпідрядних договорах та недотримання вимог п. 3.6 Загальних вказівок по застосуванню збірника цін на проектні роботи для будівництва, затверджених постановою Держбуду СРСР від 02.02.1987 № 21, Міністерству надзвичайних ситуацій України завдано матеріальну шкоду (збитки) на загальну суму 5360 грн.
Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що фактично визначена в акті ф. № КБ-2в за грудень 2011 року № 1 на суму 2662624 грн. 33 коп. вартість робіт складається із вартості товарно-матеріальних цінностей, а саме: металоконструкції індивідуальні в кількості 45,78918 т на суму 1680120 грн.; металоконструкції з балок двотаврових № 16-22 із сталі марки 18 сп в кількості 8,75772 т на суму 273389 грн.; конструкції купола в кількості 8,5 т на суму 265344 грн.; ПДВ 20% в сумі 443770 грн. 72 коп.
При цьому, проведеним в ході зустрічної звірки співставленням вартості виробів металоконструкцій, включених відповідачем в акт ф. № КБ-2в за грудень 2011 року № 1 на суму 2662624 грн. 33 коп. з відпускними цінами, за якими відповідні металоконструкції фактично були придбані у субпідрядника - ПП «Металург- Дніпро» встановлено розбіжність в сумі 42372 грн. 05 коп. В той час як п. 3.3.3.2 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 (зі змінами та доповненнями) (далі - ДБН Д.1.1-1-2000) визначено, що тверді договірні ціни встановлюються незмінним і не уточнюються за винятком випадків у разі істотного зростання або зменшення після укладання договору підряду цін на ресурси, які забезпечує підрядник, а також на послуги, що надаються йому третіми особами. Крім того, відповідно до п. 3.3.12 ДБН Д.1.1-1-2000, незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків при виявленні у розрахунках за виконані роботи (форми № КБ-2в "Акт приймання виконаних підрядних робіт" та № КБ-3 "Довідка про вартість виконаних підрядних робіт та витрати", які були відповідно оформлені та оплачені за попередні періоди) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення зазначених помилок. В ході ревізії договірні ціни з проведеними замовником та Генпідрядником відповідними уточненнями (збільшення, зменшення тощо) не надавалась.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що Генпідрядником та замовником не дотримано вимог ДБН Д.1.1-1-2000 в частині уточнення (зменшення) твердої договірної ціни внаслідок зменшення після укладення договору підряду цін на ресурси, які забезпечує підрядник, а також на послуги, що надаються йому третіми особами, що є порушенням абз. 1 вступної частини та п. 3.3.3.2 ДБН Д.1.1- 1-2000 і призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 42372 грн. 05 коп.
Крім того, суд враховує надані представником третьої особи письмові пояснення, у яких зазначено, що третя особа не отримувала від відповідача будь яких відомостей щодо зміни вартості робіт за договором від 20.10.2011 року № 21-5/26.
Також, п.п. 2.1, 2.4 розділу II «Якість робіт» договору визначено, що генпідрядник обовязково погоджує із замовником вартість матеріалів, а замовник здійснює контроль і технічний нагляд за вартістю виконаних робіт. Враховуючи викладене, внаслідок недотримання з боку ТОВ «Управління будівельними проектами»Будінвестконсалт» умов п.п. 5.1.1, 5.1.4, Розділу 5 «Права та обовязки сторін» Договору № 21- 4/65 щодо забезпечення технічного нагляду на обєкті щодо відповідності робіт, які виконуються проектно-кошторисній документації та будівельним нормам і правилам, державним стандартам та іншим чинним нормативним і правовим документам України, забезпечення дотримання чинного законодавства з питань будівництва обєкту, здійснення контролю за правильним оформленням документації відповідно до будівельних норм і правил, державних стандартів та інших чинних нормативних і правових документів України, здійснення контролю за проведенням будівельно - монтажних робіт та іспитів, що виконуються на обєкті у відповідності до будівельних норм і правил (ДБН, ДСТУ, ВБН тощо), відсутності з боку Міністерства надзвичайних ситуацій України контролю за вартістю виконаних робіт, визначених в акті ф. № КБ-2в як вартість товарно матеріальних цінностей (металоконструкції, конструкції купола), що передбачено п. 2.4. Договору, порушення та недотримання ТОВ «Метком Інвест» відповідно абз. 1 вступної частини, п. 3.3.3.2 ДБН Д.1.1-1-2000 та умов п.п. 2.1, 5.4. договору в частині обовязкового погодження Генпідрядником із Замовником вартості матеріалів, та виконання робіт відповідно до Державних будівельних норм і правил, ДСТУ та інших відповідних нормативних документів, Міністерству надзвичайних ситуацій України завдано матеріальну шкоду (збитки) на загальну суму 42372 грн. 05 коп.
Крім того, з боку замовника - Міністерства надзвичайних ситуацій України в ході виконання Генпідрядником першочергових протиаварійних робіт по адміністративній будівлі Міністерства надзвичайних ситуацій України (улаштування конструкцій даху) за договором від 20.10.2011 року № 21-5/26 не дотримано вимог п. 13.1.1 в частині забезпечення технічного нагляду за роботами, які виконуються Генпідрядником та його субпідрядними організаціями. Пункт 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва обєкта архітектури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, визначає, що технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта. З боку замовника договір та складений на виконання умов договору акт ф. № КБ-2в, відповідно до якого встановлені порушення, підписаний директором Департаменту кадрів та роботи з особовим складом - головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_6, з боку генпідрядника - ТОВ «Метком Інвест» вказаний Договір та акт ф. № КБ-2в підписані директором ОСОБА_3. Також, вказаний акт ф. № КБ-2в підписаний з боку Технагляду директором ТОВ «Управління будівельними проектами «Будінвестконсалт» ОСОБА_5
Також, щодо викладених порушень, Заступнику Міністра, Голові комісії з проведення реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України ОСОБА_7 надано перелік питань з суттю встановлених порушень, а також повторно запропоновано надати внутрішні розпорядчі документи, накази та посадові інструкції з визначеними відповідальними працівниками Міністерства надзвичайних ситуацій України, які мають право підпису на актах ф. № КБ-2в та відповідають за достовірність внесених обсягів та вартісних показників щодо виконаних робіт, наданих послуг тощо. Директор Департаменту ресурсного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій України ОСОБА_8 на виконання доручення Заступника Міністра, Голови комісії з проведення реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України ОСОБА_7 щодо викладених у переліку питань пояснив, що "Пунктами II, X, УIII та XII Договору підряду Замовником -МНС України перевірка та контроль виконання договірних взаємовідносин між ТОВ «Метком Інвест», субпідрядними організаціями та МНС України передбачена, і делегована ТОВ «Будінвестконсалт» згідно умов договору надання послуг по технічному нагляду за виконанням робіт від 14.12.2011 року №21-4/65. Крім того, директор Департаменту ресурсного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій України ОСОБА_8 на виконання доручення заступника Міністра, Голови комісії з проведення реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій України ОСОБА_7 щодо викладених у переліку питань пояснив, що на виконання запиту Державної фінансової інспекції України стосовно надання, (договір підряду від 20.10.2011 року №21- 5/26 між ТОВ «Метком Інвест» та МНС України» (улаштування конструкцій даху) договорів підряду на першочергові протиаварійні роботи в адміністративній будівлі МНС України та (улаштування конструкцій даху) та на суми 1079753 грн. 70 коп. та 2662624 грн. 33 коп. за адресою: м. Київ, вул. О.Гончара,55-А. Департамент ресурсного забезпечення опрацювавши в межах компетентності по наявності у нього документації в архівних копіях документів, підтверджує інформацію, надану Державній фінансової інспекції України (п.1. додатку до службової записки Департаменту ресурсного забезпечення ДСНС України від 31.12.2013 №214-2329/01), що документи стосовно наявності експертизи проектно кошторисної документації та- дозволу на виконання робіт по Договору підряду від 20.10.2011 року №21-5/24 між ТОВ «А-Будсервіс» та МНС України» (палі з під підошви фундаменту) відсутні. Стосовно обставин виконання Договору підряду від 20.10.2011 року №21-5/26 між ТОВ «Метком Інвест» зазначено, що згідно Кошторису № 1 на проектні (вишукувальні) роботи (улаштування конструкцій даху), (додаток №4 до договору вартість проектних робіт) складає 209364 грн. 16 коп.; за розробку проектно - кошторисної документації (улаштування конструкцій даху) сплачено МНС України Генпідряднику - ТОВ «Метком Інвест 209360 грн. 21 коп. (акт № 6 здачі приймання проектно - вишукувальної, науково-технічної продукції). Відємна різниця у користь МНС України складає 3 грн. 95 коп. Робочий проект виконаний у частинах відповідно технічному завданню на проектування, та переданий МНС України у 4х екземплярах; Договором підряду Замовником МНС України контроль та перевірка договірних взаємовідносин між ТОВ «Метком Інвест» та розробником документації ТОВ «Металург - Запчастина» не передбачена; Поточні ціни одиниці виміру у Акті №1 приймання виконаних робіт за грудень 2011 року на суму 2662624 грн. 33 коп. відповідають даним локального кошторису №2-1-1, що є додатком №4 до договору підряду. Завищення вартості прийнятих замовником - МНС України робіт по Договору підряду не виявлено. Також, договором підряду Замовником МНС України перевірка та контроль виконання договірних взаємовідносин між ТОВ «Метком Інвест», субпідрядними організаціями та МНС України передбачена, і делегована ТОВ «Будінвестконсалт» згідно умов договору надання послуг по технічному нагляду за виконанням робіт від 14.12.2011 року №21-4/65.
Загальна сума збитків за результатами встановлених порушень становить 47732 грн. 05 коп., а саме, 5360 грн. + 42372 грн. 05 коп.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції України - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метком Інвест" (49000, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 36573617) 47732,05 грн. (сорок сім тисяч сімсот тридцять дві гривні п'ять копійок) в дохід Державного бюджету України, внаслідок завищення витрат по договору від 20.10.2011 року №21-5/26.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 27.10.2015р.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 27.10.2015р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді ОСОБА_9 ОСОБА_9 ОСОБА_10