ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2015 р. Справа № 804/12823/15 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства №3 про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального житлово експлуатаційного підприємства № 3 про стягнення коштів в сумі 8290 грн. 14 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході ревізії встановлено, що відповідачем допущено порушення приписів нормативно-правових актів, які спричинили матеріальну шкоду, зазначені порушення не усунені, що і стало підставою для звернення позивача із даним позовом до суду.
Сторони, належними чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, з клопотанням про відкладення розгляду справи не зверталися. Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
У відповідності до ч. 4 ст.122, ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Статус Державної фінансової інспекції в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (далі - Закон).
Згідно статті 1 цього Закону здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Статтею 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю» визначено, що головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Як свідчать матеріали справи, на виконання п. 1.3.4.1 плану роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на IV квартал 2012 року та на підставі направлення від 09.11.2012 року № 1523-12, виданого начальником Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області, провідним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері послуг Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області ОСОБА_1 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального житлово - експлуатаційного підприємства № 3 за період з 01.01.2009 року по 30.09.2012 року, про що складено акт від 01.02.2013 року №06-21/17.
Під час проведення даної ревізії комісією у складі представників КЖЕП № 3 та ПП ТБК «ДК-Центр» в присутності фахівців Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області проведено вибіркові контрольні обміри та обстеження окремих обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт житлового фонду, шляхом порівняння фактично виконаних робіт з обсягами робіт, наведеними в актах ф. № КБ-2в, за результатами яких встановлено завищення обсягу виконаних ремонтно-будівельних робіт по актам ф. № КБ-2в на загальну суму 4523 грн. 06 коп. з ПДВ (червень, жовтень 2010 року), які оплачено за рахунок коштів загального фонду міського бюджету, чим порушено п. 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000, ст. 9 Закону № 996-XIV. Відповідальною особою за вищевказані порушення є начальник підприємства ОСОБА_2, яким підписано акти ф. № КБ-2в, з пояснення якого слідує, що роботи виконувались згідно кошторису, наданого підрядними організаціями.
Внаслідок допущених порушень при виконанні ремонтно - будівельних робіт ПП ТБК «ДК-Центр» підприємству завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 4542 грн. 90 коп.
Зазначене вище порушення призвело до завищення фактичних видатків у червні, жовтні 2010 року по загальному фонду міського бюджету (КФК 100101, КЕКВ 1310) на загальну суму 4542 грн. 90 коп., що є порушенням п. 8 ст. 7, ст. 116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-IV, зі змінами та доповненнями.
Крім того, в ході ревізії встановлено, що між КЖЕП № 3 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Борстройінвест» укладено договір від 25.08.2010 року № 12 на виконання робіт з поточного ремонту сходових клітин під'їзду № 5 житлового будинку по вул. ОСОБА_3 Леніна.буд. 39 на загальну суму 9113 грн. 09 коп. за рахунок коштів загального фонду міського бюджету за КФК 100101 «Житлово - експлуатаційне господарство» по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».
Перевіркою правильності застосування Ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи встановлено, що підрядною організацією до акту ф. № КБ-2в за серпень 2010 року № 1 включено норми «Шпатлевание стен шпатлёвкой типа «ветонит» (Р11-60-1). «Шпатлевание потолков шпатлёвкой «ветонит» (PI 1-60-2), складом яких передбачено виконання робіт з очищення поверхонь, ґрунтування поверхонь, нанесення шпаклівки, шліфування поверхонь, приготовления розчину для шпаклівки. Крім того, підрядником до акту ф. № КБ-2в за серпень 2010року № 1 включено норми «Улучшенная окраска поливинилацетатными водоэмульсионными составами стен по штукатурке» (Р12-49-3), «Улучшенная окраска поливинилацетатными водоэмульсионными составами потолков по штукатурке» (Р12-49-4), складом яких передбачено виконання робіт з очищення, розшивки тріщин, часткової підмазки, шліфовки підмазаних місць, першої суцільної шпаклівки, шліфовки, ґрунтовки, флейцювання, шліфовки, першої окраски, флейцювання, шліфовки, другої окраски, флейцювання або торцювання, витягування філенок. Отже, підрядною організацією до акту ф. № КБ-2в за серпень 2010 року № 1 безпідставно включено роботи «Шпатлевание стен шпатлёвкой типа «ветонит» (Р11-60-1), «Шпатлевание потолков шпатлёвкой «ветонит» (Pll- 60-2), виконання яких передбачено складом робіт «Улучшенная окраска поливинилацетатными водоэмульсионными составами стен по штукатурке» (Р12-49-3),«Улучшеннаяокраска поливинилацетатными водоэмульсионными составами потолков по штукатурке» (Р12-49-4).
Таким чином, внаслідок вищезазначеного встановлено завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт по актам ф. № КБ-2в на загальну суму 3747 грн. 24 коп. з ПДВ (серпень 2010 року), які оплачено за рахунок коштів міського бюджету, чим порушено п. п. 1.2.2, 3.2.7.8, 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000, таблицю 6 Технічної частини Збірника № 12 «Малярні роботи» ДБН Д.2.4-12-2000 Ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи, затверджених наказом Держбуду України від 14.09.2000 № 201, зі змінами та доповненнями, ст. 9 Закону № 996-XIV.
Відповідальною особою за вищевказане порушення є начальник ОСОБА_2, яким підписано акт ф. № КБ-2в, з пояснення якого слідує, що роботи виконувались згідно кошторису, наданого підрядною організацією.
Внаслідок допущених порушень при виконанні ремонтно - будівельних робіт ТОВ «Борстройінвест» загальному фонду міського бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 3747 грн. 24 коп.
Зазначене вище порушення призвело до завищення фактичних видатків у серпні 2010 року по загальному фонду міського бюджету (КФК 100101, КЕКВ 1310) на загальну суму 3747 грн. 24 коп. , що є порушенням п. 8 ст. 7, ст. 116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-IV, зі змінами та доповненнями.
Загальна сума збитків за результатами встановлених порушень становить 8290 грн. 14 коп., а саме, 4542 грн. 90 коп. + 3747 грн. 24 коп.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 128, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області - задовольнити.
Стягнути з Комунального житлово експлуатаційного підприємства № 3 на користь Державного бюджету (р/р 31411535700002, код платежу 21080500, одержувач Головне управління Державної казначейської служби у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 37988155, банк одержувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) кошти в сумі 8290 грн. 14 коп. (вісім тисяч двісті девяносто гривень чотирнадцять копійок).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 21.10.2015р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді ОСОБА_4 ОСОБА_4 ОСОБА_5