Постанова № 54659076, 24.12.2015, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
24.12.2015
Номер справи
127/28291/15-п
Номер документу
54659076
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 127/28291/15-п

Провадження №3/127/6858/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" грудня 2015 р. м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Іванченка Я.М.,

за участю:

секретаря Дончевської Я.Б.,

представника митниці ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Р. ОСОБА_2:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Р.ОСОБА_2, який проживає за адресою: ОСОБА_2, Унгенський район с. Малунєшти, непрацюючого, паспорт В№0388898, виданий 21.01.2010 року ОО ОСОБА_4 ОСОБА_2,

- за ст. ст. 471 Митного кодексу України, -

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0545/401060201/15, 25 листопада 2015 року о 09 год. 43 хв. в пункт пропуску Могилів-ПодільськийОтач відділу митного оформлення Автомобільний митного поста Дністер Вінницької митниці ДФС в напрямку «вїзд в Україну» заїхав легковий автомобіль марки «AUDI A8» реєстраційний номер CZV001 під керуванням гр. Р.ОСОБА_2 ОСОБА_3, який на свій розсуд обрав проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю.

На підставі аналізу та оцінки ризиків транспортного потоку, старшими змін прикордонного наряду та митниці було прийнято рішення про проведення поглибленого спільного прикордонно-митного огляду даного транспортного засобу, який було виведено із зони спрощеного митного контролю на майданчик для поглибленого огляду.

25 листопада 2015 року о 09 годині 45 хвилин гр. ОСОБА_3 було проведено усне декларування в ході якого він заявив про наявність у нього особистих речей, алкогольних напоїв та вищевказаного транспортного засобу, а на всі інші пункти декларації дав відповідь «нет»

Після завершення декларування, в ході проведення митного огляду транспортного засобу, 25 листопада 2015 року о 09 годині 50 хвилин, в багажному відділенні автомобіля, інспектором митниці було виявлено 15 літрів рідини червоного кольору з характерним запахом вина та 15 літрів рідини білого кольору з характерним запахом вина.

Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.

Таким чином, гр. ОСОБА_3 порушив встановлений порядок проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю (ст. 68 МК України), тобто обрав як форму проходження митного контролю зону спрощеного митного контролю і перемістив через митний кордон України вищевказаний товар, що обмежений до переміщення громадянами через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

Згідно довідки ПП «ОСОБА_5В.» від 25 листопада 2015 року № 545 вартість рідини червоного кольору з характерним запахом вина та рідини білого кольору з характерним запахом вина встановити неможливо в звязку з відсутністю її на ринку України.

В судове засідання ОСОБА_3 не з'явився, хоча про дату та час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що в матеріалах справи міститься його заява, в якій він також просить суд розглядати справу у його відсутності.(а.с.16).

Вислухавши думку представника Вінницької митниці ДФС, враховуючи заяву ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина останнього у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.

Так, вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, доводиться: протоколом про порушення митних правил № 0545/401060201/15 (а.с. 2-5); копією акту огляду транспортного засобу ( а.с. 7); описом предметів (а.с. 10); протоколом опитування гр. ОСОБА_3, яким він підтверджує факт скоєння ним правопорушення (а.с.12-14); доповідною запискою старшого державного інспектора митниці ОСОБА_6, який проводив митний контроль (а.с. 15).

Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.

Відповідно до ст. 4 п.57 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Згідно ст. 366 МК України, двоканальна система митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. При цьому громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обовязкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 376 МК України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Згідно ст. 471 МК України порушенням митних правил є переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Згідно митної декларації України, ОСОБА_3, який 25 листопада 2015 року о 09 год. 43 хв. в пункт пропуску Могилів-ПодільськийОтач відділу митного оформлення Автомобільний митного поста Дністер Вінницької митниці ДФС в напрямку «вїзд в Україну» заїхав легковим автомобілем марки «AUDI A8» реєстраційний номер CZV001, на свій розсуд обрав проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю, заявив про наявність у нього особистих речей, алкогольних напоїв та вищевказаного транспортного засобу, а на всі інші пункти декларації дав заперечну відповідь (а.с. 7), при цьому після завершення декларування, в ході проведення митного огляду транспортного засобу, 25 листопада 2015 року о 09 годині 50 хвилин, в багажному відділенні автомобіля, інспектором митниці було виявлено 15 літрів рідини червоного кольору з характерним запахом вина та 15 літрів рідини білого кольору з характерним запахом вина.

Таким чином, ОСОБА_3 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

Відповідно до ст. 487 МК, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_3 за ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією вилученого товару.

Відповідно до ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати повязані зі зберіганням вилученого товару.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_3 на користь держави Україна судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 471, 527, 528 Митного Кодексу України, ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави (код отримувача 38054707, р/р 31116106705002, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_3, № 0545/401060201/15, 21081100, код: 095) з конфіскацією вилучених товарів, а саме: 15 літрів рідини червоного кольору з характерним запахом вина та 15 літрів рідини білого кольору з характерним запахом вина, що зберігається на складі Вінницької митниці в м. Могилів-Подільському.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Вінницької митниці ДФС (код отримувача 39510664, р/р 31256251189176, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: витрати за зберігання майна по справі про ПМП №0545/401060201/15) витрати повязані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 22 (двадцять дві) гривні 59 (пятдесят девять) копійок.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави Україна (отримувач: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015 № р/р: 31215206700002, призначення платежу: 22030001«Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050, Вінницький міський суд Вінницької області)» судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 (шістдесят) копійок.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів.

Суддя: