КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/1603/15
Суддя доповідач Гром Л.М.
У Х В А Л А
22 грудня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Гром Л.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКО» до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання дій неправомірними, скасування рішень та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «НІКО» задоволено повністю, визнано протиправною та скасовано вимогу Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про сплату боргу (недоїмки) від 10.12.2014 № Ю-35917-17; зобов’язано Ірпінську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області виключити з картки особового рахунку ТОВ «Ніко» суму збору з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 23.10.2014 року по 30.11.2014 року у розмірі 1 377 398,33 грн.; зобов’язано Ірпінську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області визнати суму боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 377 398,33 грн. безнадійною та списати її в порядку, передбаченому Податковим Кодексом України для списання податкового боргу.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного адміністративного суду.
Перевіривши апеляційну скаргу Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
При поданні апеляційної скарги апелянтом не було дотримано вимогу ч. 6 ст.187 КАС України, а саме, не надано документу про сплату судового збору та не подано клопотання про звільнення від сплати судового збору із обґрунтуванням підстав такого звільнення.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання апеляційної скарги до адміністративного суду справляється відповідно до вимог пп. пп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону.
Так, пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, що діє на час звернення з апеляційною скаргою, визначено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, що діяла на час подання позивачем позовної заяви, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру становила: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становила: 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлена позовна вимога немайнового характеру та позовна вимога майнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, враховуючи наведені вище правові норми, а також те, що позовна заява містить дві самостійні позовні вимоги, апелянту необхідно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в розмірі 5439,59 грн., а саме: 1218*0,06*110% = 80,39 (немайнова) та 1218*4 = 4872*110% = 5359,20 грн. (майнова), де 1218 грн. – розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня 2015 року
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що апелянтом не було дотримано вимог зазначеної норми Закону.
Згідно приписам ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 року – залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків до 11 січня 2016 року, шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору або доказів наявності пільг щодо сплати судового збору.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Л.М. Гром