Постанова № 54592247, 24.12.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2015
Номер справи
805/2577/15-а
Номер документу
54592247
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 грудня 2015 р. Справа № 805/2577/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Час прийняття постанови: 09 год. 50 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя: Куденков К.О.;

розглянувши у порядку письмового провадження позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» до Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» (надалі – позивач, ТОВ «Маріупольська автобаза») звернулось до суду із адміністративним позовом до Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області (надалі – відповідач, Маріупольська ОДПІ) про скасування рішень №0004991702, №0005021702, №0005061702, №0005011702, №0005001702, №0005051702 від 09.02.2015 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звільнений від виконання обов’язків платника єдиного внеску до закінчення проведення антитерористичної операції. Позивач вважає, що відповідальність, штрафні та фінансові санкції за невиконання обов’язків платника єдиного внеску у період з 14.04.2014р. до закінчення антитерористичної операції до нього не застосовується.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причини неявки.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причини неявки.

Враховуючи положення ч.4 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.

ТОВ «Маріупольська автобаза» зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 05419123, місцезнаходження: 87536, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Воїнів-Визволителів, б.1, про що зазначено у копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 10.12.2012р., а також у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України «Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 466/5 від 31.03.2015р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 березня 2015р. за № 349/26794.

Крім того, відповідно до вказаних відомостей, станом на 24.12.2015р., позивач перебуває на обліку в Маріупольській ОДПI (Орджонікідзевське відділення): ідентифікаційний код органу: 38674064; відомості про відомчий реєстр: (дані про взяття на облік як платника єдиного внеску); дата взяття на облік: 13.03.1991р.; номер взяття на облік: 05-42-04-0022.

Станом на 24 грудня 2015р., Маріупольська ОДПІ зареєстрована у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 38674064, місцезнаходження: 87515, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Італійська, будинок 59, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0004991702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 11 228,89 грн. та нарахована пеня у розмірі 4 042,40 грн. за період з 23.12.2014р. по 27.01.2015р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 36 днів прострочення.

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0005021702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 2 495,02 грн. та нарахована пеня у розмірі 1 154,40 грн. за період з 21.08.2014р. по 07.10.2014р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 48 днів прострочення, з урахуванням часткового погашення.

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0005061702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 9 146,43 грн. та нарахована пеня у розмірі 6 219,57 грн. за період з 21.11.2014р. по 27.01.2015р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 68 днів прострочення.

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0005011702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 10 474,55 грн. та нарахована пеня у розмірі 8 011,38 грн. за період з 21.10.2014р. по 27.01.2015р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 99 днів прострочення, з урахуванням часткового погашення.

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0005001702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 11 246,27 грн. та нарахована пеня у розмірі 8 745,51 грн. за період з 23.09.2014р. по 25.12.2014р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 94 днів прострочення, з урахуванням часткового погашення.

09 лютого 2015 року відповідачем прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0005051702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штраф у розмірі 7 813,20 грн. та нарахована пеня у розмірі 546,92 грн. за період з 21.01.2015р. по 27.01.2015р.

Відповідно до розрахунку штрафної санкції, пеня нарахована за 7 днів прострочення.

Згідно з копією заяви позивача вих.№149/01 від 10.11.2014р. до Маріупольської об’єднаної ДПІ ГУ Державної фіскальної службі у Донецькій області, позивач просить: - звільнити його від виконання своїх обов’язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до закінчення антитерористичної операції, або військового чи надзвичайного стану; - не застосовувати до позивача штрафи та фінансові санкції, які передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в період з 14.042014р. до закінчення антитерористичної операції, або військового чи надзвичайного стану; - визнати безнадійною та списати недоїмку.

Вказана заява отримана контролюючим органом 10.11.2014р.

Також, 16.04.2015р. відповідач отримав заяву вих.№251/01 від 15.04.2015р., яка за змістом аналогічна до заяви позивача вих.№149/01 від 10.11.2014р.

Рішенням Державної фіскальної служби України від 03.06.2015р. №11564/6/99-99-10-01-07-15 відмовлено у задоволенні відповідної скарги позивача вих.№268/01 від 30.04.2015р. та спірні рішення залишені без змін.

З позовною заявою (вх.№2621/15 від 26.06.2015р.) позивач звернувся до суду 18.06.2015р., про що свідчить відбиток штемпелю Укрпошти на поштовому конверті.

Таким чином, позивач звернувся до адміністративного суду з цією позовною заявою в межах строку, встановленого ч.5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.07.2015р. зобов’язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» у строк до 05 серпня 2015 року надати до Донецького окружного адміністративного суду оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії – для долучення до матеріалів справи: звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» зі сплати єдиного внеску за липень-грудень 2014р.; доказів реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» у якості платника єдиного внеску. Також, зобов'язано Маріупольську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області у строк до 05 серпня 2015 року надати до Донецького окружного адміністративного суду оригінали для огляду та належним чином засвідчені копії – для долучення до матеріалів справи: картки особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» зі сплати єдиного внеску за період з 01.07.2014р. по 10.02.2015р., відповіді на заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» №251/01 від 15.04.2015р.

Вказані документи до суду не були надані.

Частиною 6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Згідно з п.1 та п.12 ч.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.

За приписами абзаців першого та другого ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що недоїмка – це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Тобто, пеня та штрафні санкції не є складовою недоїмки з єдиного внеску.

Відповідно до частини 10 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також, згідно з п.2 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній до 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Пунктом другим ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції чинній після 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до абзацу першого пп.2 п.7.2 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 19 вересня 2013 р. за №1622/24154, яка була чинна на момент прийняття спірних рішень, передбачено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.

При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Для платників, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, таким періодом є календарний місяць, для платників, зазначених у підпунктах 3 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, - календарний рік, для платників, зазначених у підпункті 3 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, які обрали спрощену систему оподаткування, - календарний квартал відповідно.

Позивач був платником єдиного внеску згідно з пп.1 пункту 2.1 вказаної Інструкції та згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Як вбачається із спірних рішень та розрахунків до них, з урахуванням наведених законодавчих приписів, штраф та пеня застосовані у зв’язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску за звітні періоди: листопад 2014р. (рішення №0004991702 від 09.02.2015р.); липень 2014р. (рішення №0005021702 від 09.02.2015р.); жовтень 2014р. (рішення №0005061702 від 09.02.2015р.); вересень 2014р. (рішення №0005011702 від 09.02.2015р.); серпень 2014р. (рішення №0005001702 від 09.02.2015р.); грудень 2014р. (рішення №0005051702 від 09.02.2015р.).

Тобто, позивач несвоєчасно виконував обов’язок платника єдиного внеску щодо сплати єдиного внеску у періоді з 21.08.2015р. по 27.01.2015р.

Законом України №1669-VII від 02.09.2014р. «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набрав чинності 15.10.2014р., у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 (у наступному 9-4) такого змісту:

"9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".

Таким чином, законодавець передбачив ретроактивну дію вказаних приписів щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

При цьому, єдиною умовою звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, - є перебування платника єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Подання окремих заяв про звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, сертифікатів тощо – не потребується.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що подання заяви щодо звільнення від виконання обов’язків платника єдиного внеску згідно абзацу другого п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є диспозитивним правом платника єдиного внеску, який бажає бути звільненим від виконання таких обов’язків. Проте, положення абзацу третього п.9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, - є імперативним приписом щодо всіх платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Статтею другою Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Маріуполь Донецької області.

Дію вказаного Розпорядження зупинено Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014р.

Вказані розпорядження втратили чинність згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 р. № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України». Також, цим розпорядженням до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Маріуполь Донецької області.

Таким чином, позивач є платником єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

На підставі наведеного, суд дійшов висновку, що до позивача не застосовуються відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за невиконання обов’язків платника єдиного внеску у спірний в цій справі період.

Також, при вирішенні питання щодо задоволення позовних вимог або відмови в їх задоволенні, суд враховує відсутність у позивача можливості іншим засобом захистити свої права та законні інтереси, оскільки пунктом 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачена можливість визнання безнадійною та списання недоїмки з єдиного внеску, але не штрафів та пені. Тобто, у позивача відсутній інший ефективний засіб правового захисту.

Таким чином, оскільки спірними рішеннями порушується право позивача на звільнення з 14.04.2014р. від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов’язків платника єдиного внеску, спірні рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Позивачем надане до суду платіжне доручення №216 від 09.07.2015р. про сплату судового збору у розмірі 182,70 грн. за подання позовної заяви.

Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, стягненню на користь позивача підлягає 182,70 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» до Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування рішень – задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0004991702.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0005021702.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0005061702.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0005011702.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0005001702.

Визнати протиправним та скасувати рішення Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 09 лютого 2015 року №0005051702.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольська автобаза» (ідентифікаційний код: 05419123, місцезнаходження: 87536, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Воїнів-Визволителів, б.1) за рахунок бюджетних асигнувань Маріупольської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області (ідентифікаційний код: 38674064, місцезнаходження: 87515, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Італійська, будинок 59) суму судових витрат у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) гривні 70 (сімдесят) копійок.

Постанова прийнята у порядку письмового провадження та складена у повному обсязі – 24 грудня 2015 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Куденков К.О.