ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2015 р. Справа № 804/12040/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
28.08.2015 року Криворізький міський центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код РНОКПП НОМЕР_1, 50086, м. Кривий Ріг, пр-т. Гагаріна, 48а/47) на користь Криворізького міського центру зайнятості (р/р 37173001002770 в УДКУ у Дніпропетровській області, ОКПО 21908407, МФО 805012), суму заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 304 грн. 49 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 30.05.2008 року фізична особа -підприємць ОСОБА_1 взятий на облік в Центрально Міському районному центрі зайнятості як платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Однак, згідно розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за I квартал 2010 року, самостійно обрахованої та наданої відповідачем до Криворізького міського центру зайнятості, станом на дату предявлення позову борг зі сплати страхових внесків на випадок безробіття перед Фондом в розмірі 304,49грн. не погашений.
Статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою суду від 02.09.2015 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі №804/12040/15 та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів подати заперечення проти позову та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову.
Відповідачем, якому ухвала суду надсилались у відповідності до вимог, встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, про що свідчать матеріали справи, не виконано вимог ухвал суду, заперечень на позовну заяву та докази, які у нього є, або заяву про визнання позову не подано.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 30.05.2008 року фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 взято на облік в Криворізькому міському центрі зайнятості як платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з наказом Дніпропетровського обласного центру зайнятості №152 від 23.06.2011 року «Про реорганізацію Криворізького міського центру зайнятості» проведена реорганізація Саксаганського, Жовтневого, Центрально Міського та Довгинцівського районних центрів зайнятості м.Кривого Рогу шляхом злиття в Криворізький міський центр зайнятості.
Згідно з п. 1 Положення про Криворізький міський центр зайнятості міський центр зайнятості є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у місті ОСОБА_2.
Підпунктом 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111 передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Нормами п.п. 7.1 п. 7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р. (зі змінами), у зв'язку з набранням чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум фінансових санкцій, нарахованих та /або не сплачених у період до 01 січня 2001 року закріплено, що територіальні органи Державної служби зайнятості мають право перевіряти правильність нарахування, своєчасність і повноту перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Розмір страхових внесків на випадок безробіття встановлено Законом України Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування від 11.01.2001р. № 2213-ІІІ.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду за I квартал 2010 року, самостійно обрахованої та наданої відповідачем до Криворізького міського центру зайнятості, станом на час предявлення позову, борг відповідача зі сплати страхових внесків на випадок безробіття перед Фондом становить 304,49 грн.
Відповідно до абзацу 5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідальність за несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків передбачено ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Так, відповідач не виконував покладені на нього вказаним Законом обов'язки по сплаті страхових внесків, а отже, зобов'язаний нести передбачену відповідальність по сплаті недоїмки та пені.
Крім того, несплата відповідачем страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття завдає шкоди інтересам держави, оскільки це перешкоджає належному акумулюванню у державному Фонді коштів та своєчасному наданню соціальних послуг громадянам у разі їх безробіття, що обмежує гарантоване ст. 46 Конституції України право громадян на соціальний захист, а держава відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм соціальних послуг.
Відповідно до п. 4 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати страхових внесків.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.158-163,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізького міського центру зайнятості до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код РНОКПП НОМЕР_1, 50086, м. Кривий Ріг, пр-т. Гагаріна, 48а/47) на користь Криворізького міського центру зайнятості (р/р 37173001002770 в УДКУ у Дніпропетровській області, ОКПО 21908407, МФО 805012), суму заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 304 грн. 49 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_3