У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 824/1471/15-а
22 грудня 2015 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Бестком" до Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2015 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Так, відповідачем не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору як і не надано доказів звільнення від сплати судового збору, якщо таке має місце.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
Розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
За приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами складає - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (в редакції Закону, чинній на момент подання апеляційної скарги).
Належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: ОДЕРЖУВАЧ: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001 Код ЄДРПОУ: 38054707 Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015, розрахунковий рахунок 31212206781002 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)".
Частиною 1 статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Поряд з тим клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору (зменшення суми оплати судового збору) задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Із системного аналізу наведених положень слідує, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан сторони із метою зменшення тягаря несення судових витрат. Крім того, на переконання суду, звільнення від сплати судових витрат чи зменшення розміру судового збору є винятковим заходом.
Таким чином, заявлене відповідачем клопотання про звільнення від сплати судового збору (зменшення суми оплати судового збору) не підлягає задоволенню, оскільки надані докази не підтверджують важкий майновий стан відповідача, та не дають підстав для звільнення від сплати судового збору чи зменшення його розміру, як виняткового заходу для зменшення тягаря несення судових витрат.
При цьому варто зазначити, що в ухвалі Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09.11.2015 вже було роз'яснено відповідачу що відповідно до положень Закону України "Про судовий збір" (в новій редакції) він не звільнений від сплати судового збору та визначено суму судового збору, яку необхідно сплатити за подачу апеляційної скарги.
Разом з цим в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження від 16.12.2015 відповідач просить суд зменшити розмір судового збору за подання апеляційної скарги і надає на підтвердження оплати судового збору, в розмірі 1339,80 грн. копію платіжного доручення від 04.12.2015 № 1287. Однак з врахуванням наведених мотивів, апелянт не вірно визначив розмір судового збору за подання апеляційної скарги, і не надав оригінал документа про сплату судового збору.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Окрім цього, відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як встановлено з матеріалів справи, оскаржувана постанова суду першої інстанції прийнята 01.10.2015 у відкритому судовому засіданні за участю представника відповідача. Повний текст рішення виготовлено 06.10.2015, а апеляційну скаргу представник відповідача подав 27.10.2015. Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09.11.2015 апеляційну скаргу залишено без руху. Проте вказаних недоліків відповідачем не усунуто, а тому 01.12.2015 ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу повернуто відповідачу, після чого він 16.12.2015 повторно звернувся з апеляційною скаргою.
Тому вважаю, що вказані апелянтом причини пропуску строку апеляційного оскарження не підтверджені належними доказами.
За змістом частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. В клопотанні Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області про звільнення від сплати судового збору (зменшення суми сплати судового збору) відмовити.
2. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Бестком" до Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
3. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
5. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1