Ухвала суду № 54580031, 23.12.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2015
Номер справи
820/9330/15
Номер документу
54580031
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

23 грудня 2015 р.Справа № 820/9330/15Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Бегунц А.О., розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.11.2015р. по справі № 820/9330/15

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гріфф-Н"

до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області

про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26.11.2015р. частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Гріфф-Н" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області , Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.

На зазначену постанову суду Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області подала апеляційну скаргу.

Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору , а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України має бути залишена без руху.

Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" cудовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року складав 1218 грн.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону чинній на момент звернення до суду першої інстанції з позовною заявою) за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, судовий збір справляється в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідач, Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області оскаржує постанову суду першої інстанції про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0000182203 від 14.04.2015 року, яке складено на підставі висновків акту перевірки №3812/04-62-22-3/37149180 від 09.12.2014 року; податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0000112201 від 30.04.2015 року, яке складено на підставі висновків акту перевірки №1909/04-62-22-1/37149180 від 01.04.2015 року.

Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону чинній на момент звернення до суду першої інстанції з позовною заявою) за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, судовий збір справляється в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто не більше 4872 грн.

Отже, ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви у цій справі становить 4872 грн.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону чинній на момент подання апеляційної скарги) за подання апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. При цьому, 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви у цій справі становить 5359 грн. 20 коп.

В порушення наведених норм Закону заявником апеляційної скарги не додано до апеляційної скарги оригінал документу про сплату судового збору.

Таким чином, заявнику апеляційної скарги належить надати до суду документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги в сумі 5359 грн. 20 коп.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (у редакції на час подання апеляційної скарги), апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.

Згідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 8 Закону України" Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору на певний строк апелянт не подає.

За правилами частин 1, 2 статті 9 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", в редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (далі Закон № 3674-VI) судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Враховуючи викладене, заявнику необхідно надати документально підтверджені відомості про зарахування сплаченого ним судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Слід зазначити, що з 1 вересня 2015 року набрала чинності нова редакція статті 5 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої у заявника апеляційної скарги відсутні встановлені попередньою редакцією цього закону пільги в частині звільнення від сплати судового збору.

При цьому, посилання апелянта на висновки Верховного Суду України у справі № 21-598а15 від 30.06.2015р. є безпідставними, оскільки Законом України "Про судовий збір" в редакції, що діяла до 01.09.2015р., не було передбачено пільг в частині звільнення від сплати судового збору за подання позову про скасування податкових повідомлень-рішень відповідача, а тому такі висновки до спірних правовідносин застосуванню не підлягають.

Отже, зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору в сумі 5359 грн. 20 коп. на реквізити: отримувач УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк : ГУ ДКСУ в Харківській області, , рахунок 31210206781011, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173, а також документальне підтвердження зарахування сплаченого ним судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.11.2015р. по справі № 820/9330/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гріфф-Н" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області , Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Надати Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз'яснити Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України .

Суддя:(підпис) ОСОБА_1