БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
10.07.2015
Справа № 497/1067/15-а
Провадження № 2-а/497/38/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.2015 року м.Болград
Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого-судді Семанівої Ю.В.,
при секретарі - Стоянової І.М.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Болград адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання рішення неправомірним і скасування рішення комісії та зобов'язання призначити і виплачувати пенсію на пільгових умовах,-
ВСТАНОВИВ:
7 травня 2015 року позивач ОСОБА_3 подав до суду зазначений адміністративний позов (а.с.2-4) та просить постановити рішення, яким визнати протиправним та скасувати рішення комісії для розгляду спірних питань, повязаних з призначенням та виплатою пенсій управління Пенсійного фонду України Болградському районі Одеської області від 27.03.2015 року №12 щодо відмови ОСОБА_3 в підтвердженні стажу роботи на посаді тракториста - машиніста, необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах; визнати протиправним та скасувати рішення комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 27.02.2015 року (протокол№2) щодо відмови позивачу в підтвердженні стажу роботи на посаді тракториста-машиніста, необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах; зобовязати управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської областіпровести позивачу призначення та виплату пенсії за віком на пільгових умовах як трактористу-машиністу безпосередньо зайнятому у виробництві сільськогосподарської продукції відповідно до п.в ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
Позовні вимоги позивачем обгрунтовуються тим, що в період з 01.01.191 року по 03.10.1981 року та з 17.09.1982 року по 27.08.2005 року ОСОБА_3 працював трактористом-машиністом в колгоспі ім.Кирова та СВК Оріхівка. 12 вересня 2014 року позивачу виповнилось 55 років, і 05.01.2015 року він звернувся до управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. в ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
27 березня 2015 року рішенням Комісії для розгляду спірних питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства про пенсійне забезпечення управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області №12 йому було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. «в» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» через те, що на одному тракторі працювали два трактористи-машиністи, у звязку з чим, відсутній пільговий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Аналогічне рішення було прийнято комісією при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області 27.02.2015 року (протокол №2).
З названими рішеннями позивач не згоден, оскільки до трактористів-машиністів безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт в тваринництві та рослинництві. Враховуючи викладене, оскільки згідно з ст.62 Закону України Про пенсійне забезпечення основним документом, який підтверджує трудовий стаж, є трудова книжка, позивач вважає, що є всі підстави для задоволення цього позову. У судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві і просив прийняти таку постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав позивача, зобовязати відповідача управління пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області призначити йому пенсію на пільгових умовах за віком з часу виникнення у нього такого права на пенсію, тобто з 6 січня 2015 року. Позивач також зазначив, що працював трактористам до 2005 року в колгоспі ім.Кірова, КСП «Оріхівка», потім СПК «Оріхівка». Виконував роботу тракториста щодо різноманітних робіт, повязаних з вирощуванням зернових культур. Робочий день починався з 8 ранку по 12 годину вечора, через що , враховуючи зазначений напружений графік, трактористи працювали попарно.
Представник позивача ОСОБА_1 діючий на підставі довіреності від 10.04.2015 року (а.с.12) підтримав доводи і пояснення позивача, просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі. Надав додаткові пояснення з підстав, зазначених в позові.
Відповідач управління пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області позов не визнав, про що було викладено в письмових запереченнях (а.с.22-23).
Представник відповідача ОСОБА_4, діюча на підставі довіреності від 19.03.2015 року № 325/008 (а.с.32) підтримала доводи, викладені в письмових запереченнях, та пояснила, що позов ОСОБА_3. задоволенню не підлягає, оскільки його вимоги є незаконні та необґрунтовані. Відповідно до п. «в» ч.1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» правом на пільгове пенсійне забезпечення користуються трактористи машиністи, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах та інших підприємствах сільського господарства чоловіки після досягнення 55 років при загальному стажі роботи 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. При винесені рішення комісія керувалася чинним законодавством, а саме Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 відповідно до якої передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 5 липня 2006 року №920 «Про внесення змін у Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», підтвердження періодів роботи провадиться Комісією при Головному управлінні. Відповідно до листа Міністерства соціального захисту населення України від 03.11.1993 року №02-80 орг не призначається пенсія за п.»в» ст..13 Закону 1788-XII у випадку, коли за одним трактором закріплено два трактористи. У звязку з чим, ОСОБА_3 було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідач ОСОБА_5 управління Пенсійного фонду України в Одеській області просив розглянути позов за його відсутності, надавши до суду заперечення проти позовної заяви, зазначивши, що Комісією було відмовлено у підтвердженні періоду з 01.01.1981 року по 03.10.1981 року, з 17.09.1981 року по 06.03.2000 року, з 07.03.2000 року по 27.05.2005 року, оскільки за даними первинних документів за трактором було закріплено два трактористи, що повністю узгоджується з чинним законодавством України (а.с.19).
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення сторін по справі, пояснення свідків суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог за наступних підстав.
Встановленому судом факту відповідають адміністративно-правові відносини, що виникають з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, які регулюються Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Так, згідно ст. ст. 19, 46, 55 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно ст.ст. 1, 13 ч.1 п. «в», 62, 81, 83, 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у звязку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом. На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менш як 20 років на зазначеній посаді (п. «в» ч.1 ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення»).
До трактористів-машиністів,безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами - машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам - машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, по ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. При зверненні тракториста - машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація /правління/ господарство подає в органи ПФУ довідку про стаж роботи, яка дає право на пільгове пенсійне забезпечення, проте, що відповідно особа на посаді тракториста-машиніста була безпосередньо зайнята у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного польового періоду в рослинництві або на протязі календарного року в тваринництві.
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, документом про трудову діяльність працівника відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту від 29 липня 1993 року № 58, є трудова книжка, а уточнюючі довідки про період та характер роботи, що дають право на пільгову пенсію, вимагаються у разі відсутності у трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах.
Призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України. Документи про призначення пенсій розглядаються органом, що призначає пенсії, не пізніше 10 днів з дня їх надходження. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення. Пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім тих випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності. Суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає, або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.11.2006 року, Пенсійний фонд України визначає механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах у разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника.
Відповідно до п.6 Порядку основним завданням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі Комісії) є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку.
Проте, відповідачами не було дотримано вимог зазначеного нормативно-правового акта та було розглянуто заяву за відсутності позивача, без повідомлення про дату, час та місце її розгляду, що суперечить п.9 Порядку.
Позивач був позбавлений можливості прийняти участь у розгляді заяви та бути заслуханим на засіданні комісії, подати додаткові відомості, що підтверджують виконання робіт, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, заявити клопотання про залучення до участі у розгляді заяви в якості консультантів фахівців місцевих органів виконавчої влади та сільськогосподарських підприємств.
Крім того, рішення відповідача за відсутності позивача, без з'ясування будь-яких фактичних даних, зі змісту яких можливо було б встановити або спростувати факт виконання роботи тракториста, свідчить про те, що відповідач ухилився від з'ясування дійсних відомостей про роботу яку виконував фактично позивач.
У разі відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника, що передбачено пунктом 18 зазначеного Порядку.
Вирішуючи спір суд встановив, що ОСОБА_3, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), якому 12 вересня 2014 року виповнилося 55 років, 5 січня 2015 року звернувся з заявою до Пенсійного Фонду України в Болградському районі Одеської області з приводу призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. «в» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки більше 20 років пропрацював трактористом-машиністом.
На вказану заяву позивач отримав:
- рішення (протокол № 2) комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 27.02.2015 року, яким відмовлено в підтвердженні стажу роботи на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 по 03.10.1981, з 17.09.1982 по 06.03.2000, з 07.03.2000 по 27.08.2005, необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах (а.с.9);
- рішення № 12 від 17.03.2015 року управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області щодо відмови ОСОБА_3 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з відсутністю пільгового стажу, передбаченого ст.13 п. «в» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» через не підтвердження стажу роботи на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 по 03.10.1981, з 17.09.1982 по 06.03.2000, з 07.03.2000 по 27.08.2005 у звяжу з тим, що за одним трактором було закріплено два трактористи (а.с.6-7).
Разом з цим, судом встановлено, що ОСОБА_3 згідно трудової книжки колгоспника № 570 (оригінал якої був досліджений в судовому засіданні), прийнятий в члени колгоспу «Оріхівка». Трудову діяльність розпочав в 1970 році рядовим, яким працював до 1976 року. З 1977 року по 1978 рік посада, на якій працював позивач не вказана. В колгоспі ім. Кірова та СВК «Оріхівка» працював на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 по 03.10.1981, з 17.09.1982 по 06.03.2000, з 07.03.2000 по 27.08.2005 роки.
Зазначене підтверджується:
- архівними довідками Болградської районної ради Одеської області від 12.12.2014 року 05-26/1016 (а.с.41), 05-26/1017 (а.с.47), 05-26/1015 (а.с.48), 05-26/1051 (а.с.47);
- копією пенсійної справи позивача (а.с.34-49);
- атестатом № 5299, виданим професійно технічним училищем №10 на імя позивача ОСОБА_3, в якому зазначено професію тракторист-машиніст (а.с.11);
Представник відповідача УПФ України в Болградському районі Одеської області не заперечує факту роботи позивача трактористом в період з 01.01.1981 по 03.10.1981, з 17.09.1982 по 06.03.2000, з 07.03.2000 по 27.08.2005 роки та факт виконання позивачем річного мінімуму вихододнів. Проте відповідачі відмовляються призначати позивачу пенсію на пільгових умовах, оскільки під час здійснення зустрічної перевірки факту і характеру виконуваної роботи, факту пільгової роботи ОСОБА_3 на посаді тракториста-машиніста (акт 20.01.2015 року) у названому вище господарстві, на підставі:
- розрахунково-платіжних відомостей по розрахункам з членами колгоспу імені Кірова/СВК «Оріхівка» за період роботи з 1987 по 1991 роки;
- книги обліку трудового стажу і заробітної плати колгоспника (книга трактористів) за 1952-2006 роки,
- облікових листів трактористів колгоспу імені Кірова/СВК «Оріхівка» за період 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 роки;
- нарядів на виконані роботи
підтверджується робота позивача на посаді тракториста-машиніста, втім за одним трактором було закріплено два трактористи (а.с.41-44).
А тому згідно з розясненням Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 1, якщо за одним трактором, задіяним у виробництві сільськогосподарської продукції, закріплено два трактористи, які працюють позмінно, пенсія не призначається, оскільки зазначені трактористи постійно не зайняті на цій роботі. Тобто представник відповідача посилається на те, що відповідач відповідно до первинних документів не був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві у вказані в позові період роботи.
В судовому засіданні були допитані свідки:
ОСОБА_6, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.56-63), ОСОБА_7, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.64-72), ОСОБА_8 (а.с.73-76), які всі працювали в колгоспі імені Кірова/СВК «Оріхівка».
Свідки повідомили, що за весь час роботи трактористами, за кожним трактором було закріплено два трактористи, так було завжди в їхньому господарстві, оскільки обєм роботи був дуже великий, робочий час розпочинався рано вранці і тривав до пізнього вечора, і фізично цю роботу було не можливо виконувати одній особі. Позивач особисто працював на тракторі марки Т150, що є важкою технікою, та передбачає виконання роботи на ньому саме двох трактористів. Працювали круглий рік в рослинництві (польові роботи: весною, літом та осінню) та займались підготовчими роботами в зимовий період. В сезон посівних, збирання врожаю, окрім зимового періоду працювали цілодобово, тому і було закріплено по два трактористи за кожним трактором, щоб можливо було змінити один одного для відпочинку. Виконували усі різноманітні види робіт: орання землі, культивація, боронування, посів зернових, збирання врожаю, дискування, тощо. Навіть в зимовий період були зайняті на роботах цілий робочий день: здійснювали снігоприбиральні роботи, ремонтні роботи, роботи з підготовки добрива тощо. Така практика існує і по теперішній час, що за одним трактором закріплено два трактористи. Крім того, в їхньому господарстві були відсутні ремонтні майстерні та бригади, тому всю техніку та інвентар доводилось лагодити трактористам самостійно, в тому числі і капітальний ремонт техніки.
Суд визнає покази свідків достовірними і приймає їх в якості доказів, оскільки свідки також працювали в колгоспі разом з позивачем, ОСОБА_9П, та ОСОБА_6 працювали навіть в одній бригаді з позивачем, відповідно свідки добре знають позивача по роботі.
З урахуванням наведеного, у суду немає підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Дані про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи - відсутні, їх показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.
Таким чином, обставини, викладені позивачем в позовній заяві про те, що спірні періоди роботи з 01.01.1981 по 03.10.1981, з 17.09.1982 по 06.03.2000, з 07.03.2000 по 27.08.2005 роки повинні увійти до пільгового стажу - обґрунтовані і знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оскільки судом встановлено, що рішення Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на визначення пенсій на пільгових умовах при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 27.02.2015 року (протокол №2) щодо відмови ОСОБА_3 в підтвердженні періодів роботи на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 року по 03.10.1981 року, з 17.09.1982 року по 06.03.2000 року, з 07.03.2000 року по 27.08.2005 року є не законними, та рішення Комісії для розгляду спірних питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства про пенсійне забезпечення управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області № 12 від 27.03.2015 року щодо відмови ОСОБА_3 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у звязку з відсутністю пільгового стажу в якості тракториста-машиніста позовні вимоги щодо скасування зазначених рішень підлягають задоволенню, рішення підлягають відповідно, скасуванню.
Щодо зобовязання управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської областіпровести позивачу призначення та виплату пенсії за віком на пільгових умовах як трактористу-машиністу безпосередньо зайнятому у виробництві сільськогосподарської продукції відповідно до п.в ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення слід зазначити про таке.
Розрахунком стажу роботи по трудовій книжці, здійсненого головним спеціалістом відповідача управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області, встановлено, що стаж роботи позивача на посаді «тракторист-машиніст» складає 19 років 3 місяці, замість необхідних двадцяти років, при загальному стажі роботи 33 роки 11 місяців (а.с.35).
При цьому, позовна заява, заява позивача про призначення пенсії на пільгових умовах до управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області так само як і рішення відповідачів стосувались лише підтвердженні періодів роботи на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 року по 03.10.1981 року, з 17.09.1982 року по 06.03.2000 року, з 07.03.2000 року по 27.08.2005 року. Питання щодо підтвердження стажу роботи на посаді тракториста-машиніста в інші періоди позовна заява не містить. Відповідачі також не розглядали питання щодо підтвердження стажу роботи на посаді тракториста-машиніста в інші періоди.
Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Відповідно до ч.1 ст.51 КАС України позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви. Проте позивач не скористався своїм правом.
У звязку з чим, відповідно до суд не бере до уваги покази свідків ОСОБА_10, (а.с.85-89), ОСОБА_11 (а.с.90-94) які є сусідами позивача, і хоча безпосередньо не працювали із ним на одному підприємстві, однак свідчать, що позивач розпочав працювати трактористом у 1977-1978 роках, оскільки зазначене виходить за межі позовних вимог та не було предметом розгляду відповідачами.
Щодо позовної вимоги відносно стягнення з відповідача судових витрат, слід зазначити, що відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 19, 46, 55 Конституції України, ст.ст. 1, 13 ч.1 п. «в», 62, 81, 83, 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ст.ст. 2, 17, 18, 19, 70, 71, 86, 94, 159, 160, 161, 162, 186 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на визначення пенсій на пільгових умовах при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області від 27.02.2015 року (протокол №2) щодо відмови ОСОБА_3 в підтвердженні періодів роботи на посаді тракториста-машиніста з 01.01.1981 року по 03.10.1981 року, з 17.09.1982 року по 06.03.2000 року, з 07.03.2000 року по 27.08.2005 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії для розгляду спірних питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства про пенсійне забезпечення управління Пенсійного фонду України у Болградському районі Одеської області № 12 від 27.03.2015 року щодо відмови ОСОБА_3 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у звязку з відсутністю пільгового стажу в якості тракториста-машиніста.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя:Ю.В. Семаніва
У відповідності до ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 3 липня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова в повному обсязі складена 10 липня 2015 року.