Дата документу 19.11.2014
Справа № 490/8669/14-к
н\п 1-кс/490/4650/2014
Центральний районний суд м. Миколаєва
______________
У Х В А Л А
19 листопада 2014 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Тішко Д.А., при секретарі Шугай Г.В., за участю слідчого Ніколюка Ю.Є., розглянувши клопотання слідчого відділу РЗСГД СУ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради з проведенням зустрічної перевірки ТОВ «Техноторг-Дон» у звязку з досудовим розслідуванням обставин кримінального провадження № 12014150000000083, -
В С ТА Н О В И В :
У провадженні слідчого відділу РЗСГД СУ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 перебуває кримінальне провадження за № 12014150000000083 від 04.04.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом розтрати державних коштів у великих розмірах службовими особами ТОВ «Техноторг-Дон».
14 листопада 2014 року слідчий Ніколюк Ю.Є. звернувся до Центрального районного суду м. Миколаєва клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ - 03365707, юридична та фактична адреса: Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Адмірала Макарова, 7), з проведенням зустрічної перевірки ТОВ «Техноторг-Дон» (ЄДРПОУ - 31764816, юридична та фактична адреса: м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграду, 113/1).
Вивчивши клопотання слідчого, вислухавши його пояснення, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2012 році Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ- 03365707) було укладено три договори по придбанню товару за державні кошти, а саме сміттєвозів. Переможцем відкритих торгів та постачальником по усіх вказаних договорах було товариство обмеженою відповідальністю «Техноторг-Дон» (ЄДРПОУ 31764816).
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що відповідно до Договору №922 від 24.10.2012 р. закуповувалися сміттєвози у кількості двох одиниць на загальну суму 1 275 902,00 гривень. Відповідно до Договору № 923 від 24.10.2012 закуповувався один сміттєвоз на загальну суму 510 342 гривень. Відповідно до Договору № 924 від 24.10.2012 закуповувалися сміттєвози у кількості двох одиниць на загальну суму 1 275 902,00 гривень.
Фактично зазначені автомобілі були поставлені у 2013 році, після чого Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради за погодженням з Управлінням з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради передані на баланс КП «Обрій-ДКП» та КП «Миколаївкомунтранс».
Проте, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що службовими особами ТОВ «Техноторг-Дон» під час виконання зобовязань за укладеними договорами про придбання товару за державні кошти з Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а саме поставки спеціальної техніки (сміттєвозів), можливо завищено вартість поставлених автомобілів, що призводить до розкрадання бюджетних коштів та завдання збитків державі у великих розмірах. Зокрема, встановлено, що вантажний автомобіль марки КО-435-2А базове шасі МАЗ 533702-240 знаходиться на території ТОВ «Техноторг-Дон» та на баланс Департаменту ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради переданий не був, у звязку з тим, що за нього є наявна кредиторська заборгованість.
Таким чином, укладення вказаних договорів між Департаментом житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради та ТОВ «Техноторг-Дон» призвело до розтрат коштів з державного підприємства та виникнення необґрунтованої кредиторської заборгованості.
Так зі змісту статті 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", якою регулюється порядок надання з боку суду дозволу на проведення позапланової ревізії встановлюється, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
При цьому орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно п.4 ч.2 ст.40 КПК України слідчий скористався своїм повноваженням на призначення ревізії.
Таким чином проведення позапланової ревізії зазначеної установи з питань визначених слідчим є необхідним для отриманні доказів, які можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження №12014150000000083 від 04.04.2014 року.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні,
У Х В А Л И В:
Клопотання відділу РЗСГД СУ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради та перехресної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Техноторг-Дон» у звязку з досудовим розслідуванням обставин кримінального провадження № 12014150000000083 задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Миколаївської міської ради (код ЄДРПОУ - 03365707, юридична та фактична адреса: Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Адмірала Макарова, 7), з проведенням зустрічної перевірки ТОВ «Техноторг-Дон» (ЄДРПОУ - 31764816, юридична та фактична адреса: м. Миколаїв, пр. Героїв Сталінграду, 113/1), проведення якої доручити інспекторам Державної фінансової інспекції у Миколаївській області з 24.11.2014 року по 12.12.2014 року строком 15 робочих днів.
У ході проведення позапланової виїзної ревізії, на вирішення інспекторів Державної фінансової інспекції у Миколаївській області, поставити наступні питання:
1. Хто із посадових осіб Департаменту ЖКГ виконавчого комітету Миколаївської міської ради був відповідальний за проведення тендерних торгів при здійсненні придбання товару за державні кошти, а саме вантажних автомобілів - комунального спецавтотранспорту сміттєвозів?
2. Чи допущено порушення порядку проведення процедури закупівель, результатом яких стало укладання договорів № 922 від 24.10.2012, № 923 від 24.10.2012, № 924 від 24.10.2012 між Департаментом ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради та ТОВ «Техноторг-Дон»?
3. Чи відповідають закуплені Департаментом ЖКГ виконкому Миколаївської міської ради у ТОВ «Техноторг-Дон» по договорах № 922 від 24.10.2012, № 923 від 24.10.2012, № 924 від 24.10.2012 вантажні автомобілі - сміттєвози вимогам, які вказані для цих автомобілів у технічній документації, перелічених договорах та додатках до них?
4. Чи наявні будь-які ознаки змови учасників торгів, або інших порушень законодавства, що могли призвести до незаконного визначення переможця торгів?
5. Коли та яким чином Департамент ЖКГ виконавчого комітету Миколаївської міської ради розрахувалось з ТОВ «Техноторг-Дон» за придбання товару за державні кошти по договорах № 922 від 24.10.2012, № 923 від 24.10.2012, № 924 від 24.10.2012? Яким чином ТОВ «Техноторг-Дон» використало ці грошові кошти?
6. Чи було завдано державі матеріальну шкоду діями посадових осіб Департаменту ЖКГ виконавчого комітету Миколаївської міської ради, під час придбання товару за державні кошти, а саме вантажних автомобілів - комунального спецавтотранспорту сміттєвозів, по договорам № 922 від 24.10.2012, № 923 від 24.10.2012, № 924 від 24.10.2012?
7. Чи містяться у діях службових осіб Департаменту ЖКГ виконавчого комітету Миколаївської міської ради та ТОВ «Техноторг-Дон» під час укладання договорів № 922 від 24.10.2012, № 923 від 24.10.2012, № 924 від 24.10.2012 порушення діючого законодавства України? Якщо так то які саме?
Слідчий суддя
Центрального районного суду м. МиколаєваОСОБА_2