Постанова № 54556596, 22.12.2015, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.12.2015
Номер справи
755/19003/15-а
Номер документу
54556596
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 755/19003/15-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" грудня 2015 р. о 15 год. 15 хв. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді - Бартащук Л.П.

при секретарі - Ізвольській С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - УПСЗН Дніпровської районної в м. Києві адміністрації звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача - ОСОБА_1 надмірно нарахованих бюджетних коштів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 27.10.2014 року до позивача звернувся громадянин ОСОБА_2, із заявою про призначення житлової субсидії.

З місяця жовтня 2014 року по березень 2015 року громадянину ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Проте, в результаті проведеної позивачем перевірки даних про доходи та майновий стан, що надані відповідачем разом із заявою від 27.10.2014 року, встановлено, що ОСОБА_2 не знаходиться в трудових відносин з Київським міським відділенням творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

У той же час ОСОБА_1, як Головою правління Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», в Акті проведення перевірки достовірності інформації про доходи на підприємстві, в установі, організації, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності № 7, зазначено, що довідка про доходи ОСОБА_2 видана помилково, заробітна плата не нараховувалась та не виплачувалась.

Відповідно до п.5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (із змінами і доповненнями, які діяли в період отримання житлових субсидій відповідачем) субсидія не призначається якщо, у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягай 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

У зв'язку з тим, що громадянин ОСОБА_2 не мав трудових відносин з Київським міським відділенням творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», то і, відповідно, не мав права на отримання житлової субсидії.

Внаслідок надання недостовірної інформації з боку Голови правління Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» ОСОБА_1 виникла переплата бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії - в розмірі 5 898,47 грн.

Відповідно до п. 4 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 р. N 39/283/90/5, в разі виявлення при перевірках неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами (фізичними особами - підприємцями), в результаті чого були надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, органи соціального захисту населення стягують надміру виплачені кошти із зазначених юридичних осіб (фізичних осіб - підприємців) у судовому порядку.

Голові правління Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» - ОСОБА_1, 20.04.2015 року було особисто вручено претензійний лист з проханням повернути надмірно нараховані бюджетні кошти.

Не дивлячись на особистий підпис відповідача в Акті № 7 про те, що надміру нараховані бюджетні кошти він зобов'язується повернути в повному обсязі, до теперішнього часу бюджетні кошти в сумі 5 898,47 грн. не перераховані, що і стало підставою для звернення позивача до суду.

У зв'язку з вищенаведеними обставинами, представник позивача, підтримавши позовні вимоги, просив адміністративний позов задовольнити, стягнути з відповідача надміру нараховані бюджетні кошти в судовому порядку, а також стягнути судові витрати, понесені позивачем.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у тому числі й через публікацію в друкованих засобах масової інформації інформації про йго виклик до суду відповідно до ч. 2 ст. 39 КАСУ, причини неявки суду не повідомив.

Суд, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, приходить до наступного.

Відповідно до п.5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (із змінами і доповненнями, які діяли в період отримання житлових субсидій відповідачем) субсидія не призначається якщо, у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягай 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

Судом встановлено, що 27.10.2014 року до позивача звернувся громадянин ОСОБА_2, - з заявою про призначення житлової субсидії (а.с. 9).

Разом із заявою про призначення житлової субсидії ОСОБА_2 подав і довідку про доходи № 56 від 24.10.2014 року, відповідно до якої він займає посаду звукорежисера в Київському міському відділі творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» .

Вище зазначена довідка підписана відповідачем - Головою правління Київського міського відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» ОСОБА_1 (а.с. 11)

На підставі зданих до Управління ОСОБА_2 документів, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, з місяця жовтня 2014 року по березень 2015 року йому була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

У результаті проведеної позивачем перевірки даних про доходи та майновий стан було встановлено, що ОСОБА_2 не перебуває у трудових відносинах з Київським міським відділенням творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

В Акті проведення перевірки достовірності інформації про доходи на підприємстві, в установі, організації, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності № 7 від 16.04.2015 року відповідачем зазначено, що довідка про доходи ОСОБА_2 видана помилково, заробітна плата не нараховувалась та не виплачувалась, тобто, громадянин ОСОБА_2 не мав трудових відносин з Київським міським відділенням творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» (а.с. 7,8).

У зв'язку з тим, що ОСОБА_2 не мав трудових відносин з Київським міським відділенням творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», то і, відповідно, не мав права на отримання житлової субсидії.

Внаслідок надання недостовірної інформації з боку відповідача виникла переплата бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії, в розмірі 5 898,47 грн.

Відповідно до п. 4 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 р. N 39/283/90/5, в разі виявлення при перевірках неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами (фізичними особами - підприємцями), в результаті чого були надміру виплачені кошти за призначеними субсидіями, органи соціального захисту населення стягують надміру виплачені кошти із зазначених юридичних осіб (фізичних осіб - підприємців) у судовому порядку.

Як убачається з матеріалів справи, 20.04.2015 року відповідачу особисто вручено претензійний лист з проханням повернути надміру нараховані бюджетні кошти, однак, докази повернення бюджетних коштів в сумі 5 898,47 грн. в матеріалах справи немає.

Аналізуючи зібрані докази у справі в їх сукупності, виходячи з вищенаведеного, враховуючи обставини справи, суд вважає адміністративний позов обґрунтованим.

Відповідно до ч. 3 ст. 87 КАС України, до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать: 1) витрати на правову допомогу; 2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; 4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.

У зв'язку з тим, що позивачем понесені документально підтверджені витрати на виклик відповідача шляхом розміщення оголошення в пресів сумі 630, 00 грн., ці витрати слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, з відповідача також необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 487,20 грн., оскільки на момент звернення позивача до суду він був звільнений від його оплати.

Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 14, 69-71, 86, 94, 99, 158-163, 255 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації (на розрахунковий рахунок 37111004005517, код ЄДРПОУ - 37397200, установа банку в ГУ ДКУ у місті Києві, МФО 820019, одержувач Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації) надміру нараховані бюджетні кошти в сумі 5 898, 47 грн., судові витрати в сумі 630, 00 грн., а всього стягнути 6 528, 47 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 487,20 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: