ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2015 р. Справа № 816/3467/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Зеленського В.В.
Суддів: Чалого І.С. , П'янової Я.В.
за участю секретаря судового засідання Городової А.О.
представника позивача Харченко О.В.
представників відповідача Гайдар С.О., Ковальчук І.В.
представника третьої особи Бутко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної державної адміністрації на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.11.2015р. по справі № 816/3467/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкс-Полтава 2009"
до Полтавської обласної державної адміністрації , Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтаватранс" , Приватне підприємство "Люг" , Приватне акціонерне товариство "Гадяцьке АТП-№15337" , Публічне акціонерне товариство "АТП-15339"
про визнання нечинними та скасування рішень,
ВСТАНОВИЛА:
26.08.2015 року позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Люкс-Полтава 2009", звернувся до суду з позовом до Полтавської обласної державної адміністрації, Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтаватранс", Приватне підприємство "Люг", Приватне акціонерне товариство "Гадяцьке АТП-№15337", Публічне акціонерне товариство "АТП-15339", в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області від 31 березня 2015 року, оформлене протоколом № 97 від 31 березня 2015 року засідання конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області в частині прийнятих рішень з питань:
1) номер 1.37 Порядку денного - щодо рішення про:
- недопуск ТОВ "ЛЮКС-ПОЛТАВА 2009" до участі у конкурсі на автобусному маршруті загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси № 159/160,161/162 (об'єкт конкурсу №4) з причин невиконання статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";
- визнання ПрАТ "Гадяцьке АТП 15337" переможцем конкурсу на автобусному маршруті загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси № 159/160, 161/162 (об'єкт конкурсу №4 та укладення з ним договору терміном на п'ять років;
2) номер 1.38 Порядку денного - щодо рішення про:
- недопуск ТОВ "ЛЮКС-ПОЛТАВА 2009" до участі у конкурсі на автобусному маршруті загального користування Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси № 13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу №2) з причин невиконання статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";
- визнання ПАТ "АТП -15339" переможцем конкурсу на автобусному маршруті загального користування Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси № 13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу №2) та укладення з ним договору терміном на п'ять років.
- визнати нечинним та скасувати розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 15 червня 2015 року № 303 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом" в частині п.1.20 Розпорядження щодо укладення договору про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільними перевізником ПАТ "АТП-15339" на автобусний маршрут Полтава АС 1 - Миргород АС, рейси №13/14, 25/26 (звичайний режим, дні виконання: щоденно) та в частині п. 1.24 Розпорядження щодо укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільними перевізником ПрАТ "Гадяцьке АТП-№ 15337" на автобусний маршрут Миргород АС - Гадяч АС, рейси № 159/160, 161/162 (звичайний режим, дні виконання: щоденно).
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 року по справі № 816/3467/15 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкс-Полтава 2009" до Полтавської обласної державної адміністрації, Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтаватранс", приватне підприємство "ЛЮГ", Приватне акціонерне товариство "Гадяцьке АТП-№15337", Публічне акціонерне товариство "АТП-15339" про визнання нечинними та скасування рішень - задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області від 31 березня 2015 року, оформлене протоколом № 97 від 31 березня 2015 року засідання конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області в частині прийнятих рішень з питань:
1) номер 1.37 Порядку денного - щодо рішення про:
- недопуск ТОВ "ЛЮКС-ПОЛТАВА 2009" до участі у конкурсі на автобусному маршруті загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160,161/162 (об'єкт конкурсу №4) з причин невиконання статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";
- визнання ПрАТ "Гадяцьке АТП 15337" переможцем конкурсу на автобусному маршруті загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160, 161/162 (об'єкт конкурсу №4 та укладення з ним договору терміном на п'ять років;
2) номер 1.38 Порядку денного - щодо рішення про:
- недопуск ТОВ "ЛЮКС-ПОЛТАВА 2009" до участі у конкурсі на автобусному маршруті загального користування Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси №13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу №2) з причин невиконання статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";
- визнання ПАТ "АТП -15339" переможцем конкурсу на автобусному маршруті загального користування Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси №13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу №2) та укладення з ним договору терміном на п'ять років.
Визнано нечинним та скасовано розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 15 червня 2015 року № 303 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом" в частині п.1.20 Розпорядження щодо укладення договору про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільними перевізником ПАТ "АТП-15339" на автобусний маршрут Полтава АС 1 - Миргород АС, рейси №13/14, 25/26 (звичайний режим, дні виконання: щоденно) та в частині п. 1.24 Розпорядження щодо укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільними перевізником ПрАТ "Гадяцьке АТП-№ 15337" на автобусний маршрут Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160, 161/162 (звичайний режим, дні виконання: щоденно).
Відповідачі, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подали апеляційні скарги, в яких просили суд апеляційної інстанції постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 року по справі № 816/3467/15 скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкс-Полтава 2009" до Полтавської обласної державної адміністрації, Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації про визнання нечинними та скасування рішень в повному обсязі.
В обґрунтування вимог своїх апеляційних скарг відповідачі зазначили, що під час винесення постанови судом було грубо порушено норми матеріального і процесуального права, допущено невідповідність висновків суду обставинам справи, неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Полтавська ОДА (організатор) оголосила конкурс з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у газеті "Село полтавське" № 6 від 19.02.2015 року.
31.03.2015 року проведено засідання конкурсного комітету при Полтавській ОДА по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, результати якого оформлені протоколом від 31.03.2015 року № 97. Робочим органом у конкурсі виступало ТОВ "Полтаватранс".
Позивача не допущено до участі в конкурсі на автобусних маршрутах загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160, 161/162 (об'єкт конкурсу № 4), Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси №13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу № 2) за невиконання умов статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" в частині незабезпечення умов праці та відпочинку водіїв.
За результатами конкурсу конкурсним комітетом визнано переможцями конкурсу на автобусному маршруті загального користування Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160, 161/162 (об'єкт конкурсу № 4) - ПрАТ "Гадяцьке АТП 15337"; на автобусному маршруті загального користування Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси №13/14, 25/26 (об'єкт конкурсу №2) - ПАТ "АТП -15339".
Голова Полтавської ОДА від 15.06.2015 року № 303 видав розпорядження "Про укладання договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом", яким, крім іншого, доручив першому заступнику голови Полтавської ОДА Пісоцькому А.А. укласти договори про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільним перевізниками - переможцями конкурсу в тому числі на автобусних маршрутах Миргород АС - Гадяч АС, рейси №159/160, 161/162 та Полтава АС 1 - Гадяч АС, рейси №13/14, 25/26.
Позивач не погодився із рішенням конкурсного комітету та оскаржив його до суду.
Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги є обґрунтованими, а відтак, такими, що підлягають задоволенню.
Таким чином суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність захисту прав позивача та у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
Колегія суддів не погоджується з даним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів па автобусному маршруті загального користування визначена Законом України «Про автомобільний транспорт» (далі-Закон) та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України віл 03.12.2008 року № 1081 (зі змінами) (далі-Порядок), які є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими для організації, забезпечення проведення конкурсів.
Частиною 1 статті 43 Закону встановлено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Відповідно до пункту 4 вказаного Порядку організатором на автобусному маршрути загального користування виступала Полтавська облдержадміністрація.
Відповідно до пункту 2 Порядку умовами конкурсу є встановлені організатором (обов'язкові та додаткові) умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об'єкті конкурсу.
Відповідно до пункту 28 Порядку організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити відповідну інформацію.
Відповідно до пункту 10 Порядку організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до статті 44 Закону. Крім обов'язкових організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, яка пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо).
Статтею 44 Закону визначено, що до обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать:
- визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюють па маршруті загального користування за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками;
- державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.
Колегія суддів зазначає, що у газеті «Село Полтавське» від 19.02.2015 року № 6 було надруковане оголошення про конкурс з перевезення пасажирів, який відбувся 31 березня 2015 року.
Об'єктами конкурсу за № 4, 2 були автобусні маршрути загального користування Миргород АС-Гадяч АС, рейси № 159/160, 161/162; Полтава АС-1-Миргород АС, рейси №13/14, 25/26 відповідно.
Одним із перевізників-претендентів на зазначений об'єкт конкурсу Село ТОВ «Люкс-Полтава 2009».
Відповідно до пункту 29 Порядку для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, та відповідні документи.
Відповідно до пункту 32 Порядку до заяви автомобільного перевізника додається анкета за формою згідно з додатком 5, в якій передбачаються питання, що будуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів.
Відповідно до пункту 37 Порядку достовірність інформації, викладеної в заяві та документах, визначених пунктом 29 Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом за два дні до дати проведення конкурсу.
Відповідно до пункту 12 Порядку конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт».
Відповідно до статті 34 Закону автомобільний перевізник повинен забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства.
Відповідно до статті 45 Закону у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.
До участі у конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які не відповідають вимогам статті 34 цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для недопущення ТОВ «Люкс-Полтава 2009» до участі у конкурсі стало невиконання ним умов статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині незабезпечення умов праці та відпочинку водіїв.
Колегія суддів зазначає, що положення п.п. 4 п. 12 Порядку, відповідно до якого конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі конкурсі автомобільного перевізника та вимоги п. 50 Порядку № 108.1 про те, що протокол засідання конкурсного комітету повинен містити інформацію про рішення про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі, якщо воно мало місце.
Колегія суддів зазначає, що питання про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі має розглядатися саме на засіданні конкурсного комітету.
Також колегія суддів зазначає, що в матеріалах справи є протокол засідання конкурсного комітету при облдержадміністрації № 97 від 31 березня 2015 року, з якого вбачається, що крім ТОВ «Люкс-Полтава 2009» також не було допущено до участі в конкурсі ГІП «ЛЮГ», а після прийнятих рішень щодо недопущення останніх до участі в конкурсі розглядались пропозиції іншого претендента-перевізника на зазначений маршрут.
Доказами того, що перевірка документів здійснюється робочим органом не пізніше, ніж за два дні до проведення конкурсу є листи, які були надіслані листи на адреси відповідних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ тощо, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт обласні державні адміністрації формують у приміському та міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території області та здійснюють в межах свої повноважень контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.
Згідно із статтею 2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації; місцеві державні адміністрації в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечують виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету міністрів України, інших органів виконавчої влади.
З метою визначення достовірності інформації, викладеної в заяві та документах, визначених пунктом 29 Порядку, облдержадміністрацією були надіслані листи на адреси відповідних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ тощо.
Відповідно до пункту 2.2. Положення про робочий час і час відпочинку водіїв автотрапспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року № 340, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 14.09.2010 року за № 811/1 НІ06 (далі- Положення) нормальна тривалість робочого часу водіїв не повинна перевищувати 40 годин на тиждень.
Відповідно до пункту 2.9 цього Положення для водіїв автобусів, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення, за їх згодою може, встановлюватись робочий день з розподілом зміни на дві частини за умови, що тривалість цих частин не перевищує 4 години з урахуванням часу необхідного для повернення на місце стоянки. При цьому тривалість перерви між частинами зміни повинна бути не менше двох годин без урахування часу для відпочинку і харчування. Час перерви між двома частинами зміни в робочий час не включається.
Відповідно до пункту 3.1. Положення змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен перевищувати 9 годин.
Відповідно до пункту 3.4. Положення тривалість керування водіїв в тиждень, включаючи надурочні роботи, не повинна перевищувати 48 години.
Відповідно до листа виконавчого комітету Полтавської міської ради від 20.03.2015 року № 14-03/131, що міститься в матеріалах справи ТОВ «Люкс - Полтава 2009» забезпечує перевезення пасажирів на міських маршрутах 59 транспортними засобами, тривалість роботи на маршрутах з 06.00 год. до 22.00 год., тобто 16 годин щоденно.
Також, на час проведення конкурсу 31.03.2015 року підприємство здійснювало перевезення пасажирів на 3 внутрішньообласних маршрутах, де задіяна певна кількість водіїв.
У анкеті за формою згідно з додатком 5 Порядку ТОВ «Люкс- Полтава 2009» зазначає наявність 3 працівників, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та 2 працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв, тобто ще 5 робітників та при цьому не враховані посади директора, бухгалтера тощо, тобто за підрахунками необхідна кількість водіїв повинна становити 177 осіб.
Також відповідно до листа Головного управління ДФС Полтавській області від 30.03.2015 року № 88/9/16-31-17-01-13 ТОВ «Люкс- Полтава 2009» у 2014 році сплачено єдиного податку па суму 0.0 тис. грн., у 2015 році - 0,0 тис. грн. Зазначену інформацію було доведено до членів конкурсного комітету.
З оглядом на вищевикладене, конкурсним комітетом було прийнято рішення щодо недопущення ТОВ «Люкс-Полтава 2009» до участі у конкурсі, враховуючи порушення статті 34 Закону в частині недотримання умов праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства. Зазначене рішення було прийнято колегіально усіма присутніми членами конкурсного комітету.
З метою з'ясування інформації щодо дотримання ТОВ «Люкс-Полтава 2009» норм статті 34 Закону України «При автомобільний транспорт» у частині забезпечення умов праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства щодо надання розрахунку мінімальної кількості водіїв, необхідних для забезпечення перевезення пасажирів на маршрутах загального користування відповідно до діючих розкладів та режиму руху автобусів облдержадміністрація звернулась до Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, відповідно до листа якої від 13.10.2015 року № 1096/02-12 дослідження дотримання перевізником ТОВ «Люкс-Полтава 2009» норм статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» у частині забезпечення умов праві та відпочинку водіїв не входить до їх компетенції.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільнім: транспорт» та розділу VII наказу Мінтрансзв'язку України від 07.06.2016 року № 40 поряд з іншими питаннями державного нагляду і контролю додержанням суб'єктами господарювання питання дотримання норм законодавства щодо робочого часу і відпочинку водіїв віднесено до компетенції органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.
Відповідно до Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 387/2011 (зі змінами) Укртрансінспекція входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, на перевезення яким видано ліцензію.
Проте, управління Укртрансінспекції у Полтавській області у своєму листі від 28.07.2015 року № 617/6/59-15 не надало інформації щодо виконання перевізниками-претендентами статті 34 Закону.
Організатор та/або робочий орган за два дні до проведення конкурсу здійснюють перевірку достовірності інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 Порядку та доводить інформацію, отриману в процесі здійснення своїх повноважень до відома членів конкурсного комітету, але рішення про допуск (чи не допуск) до участі у конкурсі приймається конкурсним комітетом.
Виходячи з цього, колегія суддів зазначає, що є хибним твердження суду першої інстанції, що «Чинним законодавством не передбачено повноважень відповідачів щодо встановлення відповідності перевізника вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» в частині забезпечення умов праці відпочинку водіїв згідно чинного законодавства».
Колегія суддів зазначає, що рішення щодо недопущення автомобільного перевізника 'ГОП «Люкс-Полтава 2009» до участі у конкурсі з перевезення пасажирів, який відбувся 31.03.2015 року, було прийнято колегіально одноголосно всіма присутніми членами конкурсного комітету.
Відповідно до пункту 49 Порядку рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника-претендента. який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам-претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписується присутнім головою або заступником голови та секретарем конкурсного комітету і подається організатору.
Також колегія суддів зазначає, що згідно із вимогами пункту 50 Порядку № 1081, протокол засідання конкурсного комітету повинен, у тому числі, містити інформацію про рішення про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі, якщо воно мало місце, при цьому чиним законодавством України не передбачено правової норми, відповідно до якої визначено у який саме момент засідання конкурсного комітету повинно прийматись рішення про недопущення перевізника-претендента до участі у конкурсі з перевезення пасажирів.
Виходячи з цього, колегія суддів приходить висновку, що питання про недопущення перевізника-претендента до участі в конкурсі має розглядатися саме на засіданні конкурсного комітету.
Також колегія суддів звертає увагу на те, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 15.10.2015 року, яке залишено без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2015 року, було відмовлено у задоволенні адміністративного позову ПП "Люг", який проходить по данній справі як третя особа, до Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи - Департамент інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Публічне акціонерне товариство "АТП-15339", Приватне акціонерне товариство "Гадяцьке АТП-15337", Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтавтранс" про визнання нечинним та скасування рішення конкурсного комітету з визначення пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області від 31.03.2015 року, оформлене протоколом від 31.03.2015 року № 97 засідання конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області.
Згідно ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу. або
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при ухваленні постанови були порушені норми чинного матеріального права, і як наслідок апеляційні скарги відповідачів по справі підлягають задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нової про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційні скарги Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної державної адміністрації задовольнити.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.11.2015р. по справі № 816/3467/15 скасувати.
Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Люкс-Полтава 2009" до Полтавської обласної державної адміністрації, Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтаватранс", Приватне підприємство "Люг", Приватне акціонерне товариство "Гадяцьке АТП-№15337", Публічне акціонерне товариство "АТП-15339" про визнання нечинними та скасування рішень відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Зеленський В.В.Судді Чалий І.С. П'янова Я.В. Повний текст постанови виготовлений 22.12.2015 р.