УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
18 грудня 2015 року
№ 876/10467/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Костів М.В., перевіривши апеляційну скаргу Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2015р. у справі за адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Воленерджі" до Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, –
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2015р. задоволено повністю адміністративний позов. Не погодившись із даною ухвалою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2015 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано термін для усунення виявлених недоліків.
Апелянту необхідно було усунути виявлені недоліки шляхом направлення на адресу Львівського апеляційного адміністративну суду оригіналу документа про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 2009 грн. 70 коп.
Як вбачається із матеріалів справи, апелянт копію ухвали судді від 26.10.2015 року про залишення апеляційної скарги без руху отримав 23.11.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Однак, станом на 18.12.2015 року апелянт недоліки апеляційної скарги не усунув.
14.12.2015 року та 16.12.2015 року до Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта про звільнення від сплати судового збору. Вказане клопотання мотивоване відсутністю кошторисних призначень на сплату судового збору, а також тим, що до 01.09.2015 р. органи ДФС були звільнені від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України від 08.07.2011р. №3674-VІ «Про сплату судового збору» (далі Закон). Таким чином, при поданні апеляційних, касаційних скарг та заяв про перегляд до Верховного суду України судовий збір зі сторони податкового органу не підлягав сплаті. Оскільки, провадження по вказаній справі було відкрито до 1 вересня 2015р., а саме 22 липня 2015р., а тому вважають за необхідне застосувати Закон України «Про сплату судового збору» від 08.07.2011р. №3674-VІ в тій редакції, яка діяла до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015р. №848-VІІ.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Водночас, згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, розглянувши вищевказане клопотання апелянта, суддя-доповідач дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити, оскільки відсутні підстави для звільнення апелянта від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору. Зазначена позиція також збігається із висновками Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28.09.2015 року у справі 21-5496а15.
Зважаючи на те, що у встановлений судом термін і станом на даний час апелянтом вказаних в ухвалі недоліків апеляційної скарги не усунуто, а саме - не сплачено судового збору, тому вона підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
УХВАЛИВ:
апеляційну скаргу Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2015р. у справі № 803/1771/15 за адміністративним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Воленерджі" до Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали направити особі яка подавала апеляційну скаргу. Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Костів М.В.