Рішення № 54521943, 15.12.2015, Апеляційний суд Львівської області

Дата ухвалення
15.12.2015
Номер справи
461/4503/15
Номер документу
54521943
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 461/4503/15 Головуючий у 1 інстанції: Зубачик Н.Б.

Провадження № 22-ц/783/5833/15 Доповідач в 2-й інстанції: ОСОБА_1 С. М.

Категорія:24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2015 року м.Львів

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Львівської області в складі:

головуючого - судді Бойко С.М.,

суддів: Берези В.І., Штефаніци Ю.Г.,

секретаря Брикайло М.В.,

з участю: відповідача ОСОБА_2, його представника

ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» на рішення Галицького районного суду м. Львова від 22 червня 2015 року у справі за позовом Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги,-

в с т а н о в и л а:

У квітні 2015 року Львівське міське комунальне підприємство по обслуговуванню та ремонту житла (далі-ЛМКП) «Айсберг» звернулось до суду з позовом про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 3074 грн. 66 коп.

Свої вимоги обґрунтовувало тим, що відповідачі зареєстровані та проживають у власній квартирі багатоквартирного житлового будинку, який знаходиться на обслуговуванні в ЛМКП «Айсберг», а тому підприємство є виконавцем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, які надає згідно з рішенням Львівської міської ради, однак, відповідачі не в повному обсязі вносили оплату за надані послуги, яка нараховувалась згідно з діючими на той час тарифами, затвердженими Львівською міською радою, у звязку з чим, станом на 01.07.2014 року утворилась заборгованість в розмірі 3074 грн. 66 коп.

В обґрунтування не пропущення строку позовної давності позивач зазначав, що відповідачі частково погашали заборгованість і, окрім того, перед зверненням до суду із вказаним позовом, підприємство зверталось із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості у вказаному вище розмірі, однак, ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 28.08.2014 року виданий судовий наказ було скасовано за заявою відповідачів.

Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 22.06.2015 року в задоволенні вказаного позову відмовлено.

Рішення суду оскаржив позивач ЛМКП «Айсберг», просить його скасувати з підстав неповного зясування обставин, що мають значення для справи, невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права і ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Свої доводи апелянт обґрунтовував тим, що обовязок здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги покладається не тільки договором, але й законом, а тому відсутність письмового договору між сторонами про надання даного виду житлово-комунальних послуг не звільняє відповідачів від оплати за ці послуги. Апелянт вважає, що суд не дав належної оцінки доказам, які вони подали на підтвердження своїх вимог, в тому числі й на підтвердження факту надання комунальним підприємством вказаного виду житлово-комунальних послуг.

В судове засідання апеляційного суду представник позивача повторно не зявився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторони відповідача на заперечення апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення відповідно до вимог ст.303 ЦПК України, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення апеляційної скарги з наступних підстав.

Судом встановлено, що власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_2, який разом із дружиною відповідачем ОСОБА_4 та їхньою неповнолітньою донькою ОСОБА_5 зареєстровані та проживають у цій квартирі (а.с.5, 16).

Вказаний будинок знаходиться на балансі ЛМКП «Айсберг», яке визначене виконавцем житлово-комунальної послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в силу закону органом місцевого самоврядування (п.4 ч.1 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги») відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 08.06.2007 року №365 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг у м.Львові» (зі змінами та доповненнями).

Договору про надання вказаного виду житлово-комунальних послуг на підставі затвердженого у встановленому законом порядку типового договору між сторонами укладено не було.

Предметом спору є заборгованість відповідачів з даного виду послуг в розмірі 3074 грн. 66 коп., яка утворилась за період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року, оскільки відповідачі припинили вносити оплату за послуги, починаючи з травня 2011 року, повністю погасивши заборгованість із урахуванням проведеної позивачем корекції боргу за минулий період до цієї дати (а.с.6, 63).

Таким чином, за відсутності договору, правовідносини між сторонами щодо надання вказаного виду житлово-комунальних послуг регулюються нормами спеціального нормативного акту в цій сфері правовідносин - Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відмовляючи у задоволенні позову в повному обсязі, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не наведено обгрунтованого розрахунку заявлених до стягнення сум, з урахуванням встановлених і затверджених цін і тарифів та методики розрахунку, а також не доведено факту надання відповідачам вказаного виду житлово-комунальних послуг.

Однак, погодитись з таким висновком суду не можна, оскільки він не в повній мірі відповідає фактичним обставинам справи, встановленим на підставі досліджених у судовому засідання доказів, які кожна із сторін подала на підтвердження своїх вимог і заперечень, яким районний суд всупереч вимогам ст.212 ЦПК України не дав належної правової оцінки, а також не застосував норми матеріального закону, які підлягали застосуванню до спірних правовідносин, що відповідно до п.п.3, 4 ч.1 ст.309 ЦПК України є підставою для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції з ухваленням апеляційним судом нового рішення по суті заявлених позовних вимог.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є одним з видів житлово-комунальних послуг функціонального призначення, складовими частинами якої є, зокрема: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо-будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремон, вивезення побутових відходів тощо.

Згідно з наданою позивачем інформацією щодо складових тарифу послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по будинку №1 на вул.Менцинського у м.Львові (а.с.64), у спірний період позивач повинен був виконувати такий перелік робіт, які входили до названого виду житлово-комунальних послуг, а саме: прибирання сходових кліток; прибирання прибудинкової території; освітлення місць загального користування; обслуговування димовентиляційних каналів; обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення; поточний ремонт; дератизацію; вивезення твердих побутових відходів. Витрати на підготовку будинку до експлуатації в осінньо-зимовий період та витрати на аварійні служби були виключені із складових тарифу названого виду послуг з 01.06.2011 року.

Відповідно до ч.2 ст.14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

У спірний період на вказаний вид житлово-комунальних послуг діяли тарифи, встановлені рішеннями Львівської міської ради №1651 від 26.11.2010 року «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для мешканців у м.Львові індивідуально по кожному будинку» та №561 від 31.05.2011 року «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м.Львові індивідуально по кожному будинку», із змінами, внесеними рішеннями №389 від 01.06.2012 року, №397 від 08.06.2012 року, №276 від 29.04.2013 року.

Інших тарифів складових частин даного виду послуг, ніж ті, що надав позивач, посилаючись на застосування для розрахунку вказаних вище рішень Львівської міської ради, відповідачі суду не надали, а тому апеляційний суд бере до уваги саме ті тарифи для розрахунку оплати за вказаний вид послуг по квартирі відповідачів, які містяться на а.с.64.

У відповідності до ч.1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», порядок надання житлово-комунальних послуг, їхні якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

У відповідності до ч.1 ст.20 Закону, споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Умовами надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м.Львові, визначених за результатами громадських слухань, затвердженими рішенням Львівської міської ради №561 від 31.05.2011 року «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м.Львові індивідуально по кожному будинку», встановлено перелік та періодичність робіт, які повинні виконувати працівники комунальних підприємств при виконанні робіт, які входять до складу послуги з утримання будинку та прибудинкової території.

Так, зокрема, прибиральник (якщо мешканці будинку не відмовились від послуги з прибирання сходових кліток) повинен щоденно виконувати прибирання дворових підїздів, вологе підмітання сходових площадок і маршів перших трьох поверхів приміщень загального призначення, миття приміщень загального призначення (вологе підмітання сходових площадок і маршів вище 3-го поверху повинно проводитись тричі на тиждень). Двірник (якщо мешканці будинку не відмовились від послуги з прибирання прибудинкової території) повинен щоденно згідно з графіком прибирати прибудинкову територію біля будинку, у зимовий період при наявності ожеледиці, впродовж 3-х годин, - посипати піском тротуари, дворові перехідні доріжки, зовнішні сходи і площадки на них; з початком снігопаду, у той же день, прибирати тротуари у дворах від снігу; за необхідністю - очищати від снігу та льоду кришки водопровідних каналізаційних, пожежних та інших колодязів, а також поверхневих зливостічних лотків тощо (п.п.1, 2 Умов, додатки №4, №5).

Згідно з п.4 Умов надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій для населення у м.Львові, відшкодування витрат власниками квартир будинку за проведення робіт з дератизації здійснюється відповідно до укладеного договору між ЛКП, що обслуговує житловий фонд, і спеціалізованим підприємством, яке виконує ці роботи, на підставі актів виконаних робіт. Акти виконаних робіт складає і підписує спеціалізоване підприємство та подає до ЛКП з підписом хоча б одного власника квартири будинку про проведення цієї послуги. Дератизація здійснюється на сходових клітках перших поверхів будинків та проходах підвальних приміщень.

Згідно з п.5 цих Умов, обслуговування димовентиляційних каналів проводить чистильник димоходів ЛКП, що обслуговує житловий фонд, відповідно до Правил безпеки газопостачання систем України. Проведення чергових технічних оглядів димових і вентиляційних каналів здійснюється чистильником димоходів ЛКП два рази на рік (восени і навесні) відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 року №76.

Поточний ремонт це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає своєчасне і систематичне підтримання експлуатаційних якостей, попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання (п.6 Умов).

Обслуговування внутрішньобудинкових електромереж у місцях загального користування, у тому числі підвалів, і підкачування води (за наявності внутрішньобудинкових підкачок води) здійснює електрик ЛКП, що обслуговує житловий фонд. Чергові технічні огляди внутрішньобудинкових електромереж місць загального користування проводить електрик ЛКП, що обслуговує житловий фонд, два рази на рік. Ліквідацію аварій внутрішньобудинкових електромереж (від вводу у будинок (електрощитова) до електролічильника споживача) здійснюють ЛКП, що обслуговують житловий фонд, впродовж робочих днів з 8.00 год. до 17.00 год., міська та районні аварійні служби у вечірній та нічній час з 17.00 год. до 8.00 год., у вихідні та святкові цілодобово. Заміна електролампочок проводиться два рази на рік (п.7 Умов).

Вивезення твердих побутових відходів здійснюють ЛКП та підприємства інших форм власності. Нарахування оплати за цей вид послуг проводиться ЛКП, що обслуговує житловий фонд, згідно з фактичними обсягами вивезених побутових відходів на підставі актів виконаних робіт та виставлених рахунків підприємствами-надавачами цих послуг не більше норми на одну особу, встановленої відповідним рішенням виконавчого комітету (п.8 Умов).

Нарахування послуг з прибирання сходових кліток; прибирання прибудинкової території; освітлення місць загального користування; обслуговування димовентиляційних каналів; обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення; обслуговування поточного ремонту; дератизації; вивезення твердих побутових відходів здійснюється щомісячно.

Крім того, щомісячно здійснюється нарахування плати за використану електроенергію у місцях загального користування, в тому числі підвалів, і підкачування води (за наявності внутрішньобудинкових підкачок води), яке проводиться за фактичними показниками загальнобудинкових засобів обліку електроенергії та оплачується мешканцями.

Розрахунок плати по складових частинах тарифу послуги з утримання будинку та прибудинкової території проводиться відповідно до розміру загальної площі квартири споживача.

У відповідності до п.5 ч.1 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Частиною другою статті 21 цього Закону передбачено обовязок виконавця послуг, зокрема: забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, а також розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

У відповідності до ст.18 Закону «Про житлово-комунальні послуги», у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

Представник виконавця повинен зявитись на виклик споживача, а у разі його неприбуття у погоджений строк або необгрунтованої відмови від підписання акта-претензії, такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше як два споживачі.

Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обгрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

З матеріалів справи встановлено, що мешканці вказаного будинку, в тому числі й відповідачі, починаючи з вересня 2012 року систематично у встановленому законом порядку звертались протягом спірного періоду до позивача з актами-претензіями (а.с.33-34, 36-39, 42-48), які залишились без належного, як того вимагає норма ст.18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», реагування зі сторони позивача.

Крім того, мешканці будинку, в тому числі й відповідачі, протягом спірного періоду (2011-2014 роки) звертались також до директора ЛМКП «Айсберг», Галицької районної адміністрації та Львівської міської ради із колективними заявами та скаргами щодо невиконання позивачем своїх обовязків по наданню послуг з утримання їхнього будинку та прибудинкової території (а.с. 35,41, 49-56, 58-62).

За наслідками таких колективних звернень мешканців будинку, 23.02.2012 року Галицькою районною адміністрацією було здійснено виїзну нараду, на якій вирішено зобовязати ЛМКП «Айсберг»: в термін до 24.02.2012 року здійснити мешканцям будинку перерахунок по оплаті за вказаний вид житлово-комунальних послуг (провести нарахування оплати лише за фактично надані послуги); терміново відкачати стоки та провести до 24.02.2012 року ремонт каналізаційної мережі; до 27.02.2012 року спільно з РЕМ-2 Галицького району перевірити можливі неправомірні підєднання до електролічильника та врегулювати дане питання; до 28.02.2012 року провести ревізію інженерних мереж будинку у звязку з тим, що мешканцями будинку у попередні роки за власні кошти проведено заміну лише частини водопровідних мереж в будинку; до 01.03.2012 року здійснити перевірку та прочищення димовентиляційних каналів; врегулювати питання щодо розташування в подвірї будинку електричної підстанції, кабелі до якої йдуть через все подвіря, та відновлення пошкодженого асфальтованого покриття подвіря будинку через ремонтні роботи по заміні кабелю; посилити контроль за постійним прибиранням будинку та прибудинкової території, забезпечити належний санітарний стан (а.с.57).

Крім того, ЛМКП «Айсберг» 26.03.2012 року зобовязувалось перед мешканцями будинку: до 10.04.2012 року обстежити та замінити водопровідну трубу до входу в будинок; до 01.06.2012 року наростити дашок в місцях, де виявлено протікання; до 01.07.2012 року провести поточний ремонт балконів; до 01.08.2012 року провести санітарну побілку підїзду (а.с.88).

Зі змісту вказаних вище актів-претензій встановлено, що відповідачі заявляли свої претензії до позивача щодо невиконання ним у встановленні строки листів-зобовязань від 23.02.2011 року та від 26.03.2012 року (а.с.87, 88), в яких позивач зобовязувався виконати роботи з поточного ремонту будинку та ремонту внутрішньобудинкової системи водопостачання (нарощення дашку в місцях протікання, заміна водопровідної труби до входу в будинок, поточний ремонт карнизів, балконів та сходової клітки, побілка підїзду та фарбування панелей), виконати роботи із замощення проїзду до будинку, провести огляд димових та вентиляційних каналів. Крім того, вказували, що позивачем не проводиться прибирання сходових кліток в будинку та прибудинкової території, не здійснюються роботи по забезпеченню освітлення місць загального користування, не було здійснено перерахунок оплати за понадлімітне споживання електроенергії місць загального користування за період з квітня 2011 року по квітень 2012 року, - за період облікування спожитої енергії несправним приладом обліку, який замінили лише у квітні 2012 року, не здійснюється належним чином обслуговування внутрішньобудинкової системи водовідведення.

При цьому, відповідачі не висловлювали жодних зауважень щодо надання позивачем послуги з вивезення твердих побутових відходів та погоджувались, що частково роботи по наданню послуг з утримання будинку та прибудинкової території позивачем проводились, але лише після їх колективних звернень та скарг.

На підтвердження факту виконання робіт, які входять до складових тарифу послуги з утримання будинку та прибудинкової території, у спірний період, позивачем було надано договір про постачання відкритим акціонерним товариством «Львівобленерго» електричної енергії до будинку від 26.12.2007 року (а.с.66-70), договори на виконання робіт з ліквідації аварій та пошкоджень на внутрішньобудинкових інженерних мережах від 01.01.2012 року та від 01.01.2013 року (а.с.71-72), договір про надання послуг з вивезення твердих та великогабаритних відходів від 01.09.2013 року (а.с.74).

Інші договори, надані позивачем, зокрема, щодо виконання робіт з дератизації (а.с.75), стосуються 2015 року, а не спірного періоду, а тому не враховуються апеляційним судом при вирішенні даного спору.

При цьому, жодного акту виконаних робіт для підтвердження факту надання вказаного виду житлово-комунальних послуг за спірний період, щодо яких відповідачі предявляли свої претензії, в тому числі й на виконання взятих на себе зобовязаннь від 23.02.2011 року та від 26.03.2012 року, позивачем надано не було та обіцяного перерахунку оплати за ненадані послуги за спірний період, а також перерахунку оплати за понадлімітне споживання електроенергії по несправному лічильнику проведено теж не було.

Лише на звернення мешканців будинку від 05.02.2015 року Галицька районна адміністрація повідомила про виконання лише у січні 2015 року працівниками ЛМКП «Айсберг» ремонтних робіт по відновленню дашка на димоході будинку і надала копії робочих листків виконання сажотрусних робіт по профілактичній прочистці димовентиляційних каналів будинку за грудень 2013 року та березень 2014 року (а.с.23, 24, 25). Однак, з приводу підробки підписів мешканців на вказаних актах ЛМКП було зареєстровано звернення до правоохоронних органів (а.с.20).

З урахуванням встановлених на підставі досліджених в судовому засіданні доказів і викладених вище обставин справи, норм закону та мотивів, колегія суддів вважає доведеними відповідачами факти ненадання позивачем послуги з прибирання сходових кліток будинку та прибудинкової території у період з 01.09.2012 року (дата першого акту-претензії 29.09.2012 рік) по 01.07.2014 року; ненадання позивачем послуги з поточного ремонту у період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; ненадання позивачем послуги з дератизації у період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; ненадання позивачем послуги з обслуговування димовентиляційних каналів у період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; часткове надання позивачем послуг з освітлення місць загального користування та часткове надання послуг з обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення за спірний період, - а тому нарахована відповідачам плата за послуги з утримання будинку та прибудинкової території підлягає зменшенню до 1106 грн. 60 коп., з якої: 318 грн. 30 коп. - за прибирання сходових кліток будинку в період з 01.05.2011 року по 01.09.2012 року; 184 грн. 11 коп. за прибирання прибудинкової території у період з 01.05.2011 року по 01.09.2012 року; 365 грн. 71 коп. за вивіз твердих побутових відходів за період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; 45 грн. 67 коп. 1/2 частини витрат на освітлення місць загального користування у період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; 141 грн. 05 коп. - 1/2 частини витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення у період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року; 51 грн. 76 коп. витрати на електроенергію місць загального користування за період з 01.04.2012 року по 01.07.2014 року.

Таким чином, з відповідачів у користь позивача слід солідарно стягнути заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.05.2011 року по 01.07.2014 року в розмірі 1106 грн. 60 коп., а тому позов ЛМКП «Айсберг» підлягає частковому задоволенню.

Колегія суддів погоджується з доводами сторони позивача про не пропущення строку позовної давності для звернення до суду з вказаними вище вимогами, оскільки позивач, звернувшись до суду із заявою про видачу судового наказу, який було скасовано ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 28.08.2014 року (а.с.4), перервав перебіг строку позовної давності, що відповідає нормі ст.264 ЦК України.

Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з урахуванням часткового задоволення позову позивача, з відповідачів підлягають стягненню у користь позивача понесені останнім судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 243 грн. 60 коп. за подання позову до суду першої інстанції (а.с.2, 3) та судового збору в розмірі 121 грн. 80 коп. за подання апеляційної скарги (а.с.129), пропорційно до задоволених вимог, в розмірі 131 грн. 40 коп., - по 65 грн. 70 коп. з кожного.

Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.2, 309 ч.1 п.п.3, 4, 313, 316, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

в и р і ш и л а:

апеляційну скаргу Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» задовольнити частково.

Рішення Галицького районного суду м. Львова від 22 червня 2015 рокускасувати та ухвалити нове рішення, яким позов Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в користь Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з 01 травня 2011 року по 01 липня 2014 року в розмірі 1106 (однієї тисячі сто шість) гривень 60 копійок.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в користь Львівського міського комунального підприємства по обслуговуванню та ремонту житла «Айсберг» судові витрати в розмірі 131 (сто тридцять однієї) гривні 40 копійок - по 65 (шістдесят п»ять) гривень 70 копійок з кожного.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, може бути оскаржене в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду.

Головуючий: Бойко С.М.

Судді: Береза В.І.

ОСОБА_6