Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 грудня 2015 р. Справа № 818/3856/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України про стягнення компенсації за затримку розрахунку при звільненні та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці щодо невиплати в день звільнення вихідної допомоги;
- зобов'язати Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виплатити компенсацію за затримку розрахунку при звільненні в сумі 5171,74 грн.;
- зобов'язати Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виплатити моральну шкоду в сумі 10000 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст.106 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Стаття 5 вказаного Закону визначає пільги щодо сплати судового збору.
Так, відповідно до пункту 1 частини 1 вказаної статті від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як вбачається із позовних вимог, позивач просить визнати неправомірними дії Управління МВС України на Південно-Західній залізниці щодо невиплати в день звільнення вихідної допомоги та зобов'язати Управління МВС України на Південно-Західній залізниці виплатити компенсацію за затримку розрахунку при звільненні в сумі 5171,74 грн., тобто зазначив вимоги не повязані зі стягненням заробітної плати та поновленням на роботі.
Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (487,20 грн.).
Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Тобто, як вбачається з матеріалів адміністративного позову заявлено одночасно вимоги немайнового та майнового характеру в одній позовній заяві, а також вимогу про стягнення моральної шкоди.
Таким чином, сума судового збору, відповідно до п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подачу даного адміністративного позову за вимогу немайнового характеру та майнового повинна становити 974,40 грн.
Позивачем не подано доказів сплати судового збору або підстав для звільнення від сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України про стягнення компенсації за затримку розрахунку при звільненні та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 05.01.2016 р., надавши суду докази сплати судового збору у визначеному законодавством розмірі.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в пятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець