УХВАЛА
21 грудня 2015 р.Справа № 820/10284/15
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.11.2015р. по справі № 820/10284/15
за позовом Публічного акціонерного товариства "Миловарний комбінат" до Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області
про визнання протиправним та скасування наказу, визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 03.11.2015р. задоволено позов у справі № 12641/11/2070 за позовом Публічного акціонерного товариства "Миловарний комбінат" до Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання дій протиправними.
На зазначену постанову суду Основ'янською об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2015р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання ухвали. Згідно поштового повідомлення Основ'янська об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області отримала копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 04.12.2015р. Таким чином, останній день для усунення недоліків, поданої нею апеляційної скарги - 14.12.2015р..
14.12.2015 року, через засоби поштового зв'язку, Основ'янською об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на те, що відповідно до положень ч. 1 ст. З Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Законом України від 28.12.2014 року № 80 - VIII «Про Державний бюджет України на 2015 року» затверджено план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, а саме з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року. Відповідно до ст. 1 Закону України від 08.07.2011 року № 3674 - VI «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Положеннями Закону України від 22.05.2015 року № 484 - VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01.09.2015 року було позбавлено пільги щодо несплати судового збору органами ДФС України за подання процесуальних документів до суду. Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону України від 08.07.2011 року № 3674 - VI «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити від його сплати. З огляду на те, що план використання державних коштів у 2015 році був затверджений 28.12.2014 року, а обов'язок щодо сплати судового збору за подання процесуальних документів до суду у органів ДФС України виник 01.09.2015 року, то під час планування використання бюджетних коштів на 2015 рік об'єктивно неможливо було врахувати витрати бюджетних коштів на подання документів до суду державними органами в майбутньому. У кошторисі відповідача на 2015 рік не передбачено видатків на сплату судового збору у розмірі, що необхідно для подання скарги. Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 8 Закону України від 08.07.2011 року № 3674 - VI «Про судовий збір», просять суд звільнити контролюючий орган від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України " Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення по справі.
Обмежене фінансування державної бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом. Доказів неможливості отримання додаткових коштів на кошторисні призначення відповідач не надає. За таких підстав клопотання не підлягає задоволенню , а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України має бути залишена без руху. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області не подає.
Враховуючи наведене, на підставі матеріалів справи, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з ч.3 ст.189 та ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.
Вимоги ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2015р. в зазначений строк, а саме по 14.12.2015 р. з урахуванням ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства не виконані, недоліки не усунені, а тому є підстави для повернення апеляційної скарги Основ'янській об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області , що не позбавляє повторному зверненню до суду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 88, ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.11.2015р. по справі № 820/10284/15 за позовом Публічного акціонерного товариства "Миловарний комбінат" до Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання дій протиправними повернути відповідачу.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя:(підпис) ОСОБА_1