ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2578/15
18 вересня 2015 р.м.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Данилевич Н.А. розглянувши у порядку письмового провадження у місті Тернополі адміністративну справу за позовом Збаразької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Збаразька обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі-позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення податкової заборгованості.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що на особовому рахунку відповідача рахується податковий борг в сумі 1282,94 грн. по платежу єдиний податок з фізичних осіб, який виник в результаті несплати узгоджених податкових зобовязань. Дані кошти відповідачем добровільно не сплачено, відтак, позивач просить стягнути з відповідача вищезазначену суму в судовому порядку.
До початку судового засідання, представником позивача було подано заяву про розгляд даної справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі
Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Будь-яких заперечень, клопотань про відкладення розгляду справи чи слухання справи за його відсутності від відповідача не надходило.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно п. 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Як передбачено п.16.1.3. та п.16.1.4. ст.16 ПК України платники податків зобовязані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. У відповідності до п.6.1 ст.6 ПК України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Виконанням податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (ст.31 ПК України).
Згідно пп.14.1.39., п.14.1. ст.14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.175. п.14.1. ст.14 ПК України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 295.1., 295.2. ст.295 ПК України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності..
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, вул. 8 Березня, 28, с. Криве, Підволочиський район, Тернопільська область), згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, зареєстрований як фізична особа-підприємець 11.02.2008 року.
Відповідач перебуває на обліку в Підволочиському відділенні Збаразької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області як платник податків з 13.02.2008 року.
Разом з тим відповідач перебуває на спрощеній системі оподаткування на підставі поданої заяви від 16.01.2012 року.
Як вбачається з матеріалів справи за відповідачем рахується податковий борг в сумі 1282,94 грн. за період з 08.04.2015 року по 19.08.2015 року.
Із заявленої суми заборгованості зобов'язання у розмірі 730,80 грн. - основний платіж, нарахований відповідачу відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування. Зобов'язання у розмірі 505,59 грн. донараховано податковим органом штрафних санкцій за невчасну сплату податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення рішення від 23.03.2015 року №0001401700. Сума з розмірі 46,55 грн. - пеня нарахована в автоматичному режимі, відповідно до ст. 129 ПК України за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань.
Пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Як встановлено п.п. 87.1., 87.11. ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (вул. 8 Березня, 28, с. Криве, Підволочиський район, Тернопільська область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 1282,94 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят дві гривні девяносто чотири копійки) податкового боргу за платежем єдиний податок з фізичних осіб на рахунок 31417699700425 одержувач місцевий бюджет - Кривенської сільської ради, код 37863778, МФО 838012, код платежу 18050400.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.