Постанова № 54505261, 30.08.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2011
Номер справи
2-а/1970/2314/11
Номер документу
54505261
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2314/11

30 серпня 2011 р.

м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Баб'юка П.М. при секретарі - Михайловській Н.В., за участю: представника позивача - Стефаніва 1.1, відповідач - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Зеленівської сільської ради про зобов'язання виконати вимоги,

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулося до суду з позовом до Зеленівської сільської ради про зобов'язання виконати в повному обсязі пункти 6 і 7 вимог Контрольно-ревізійного відділу в Гусятинському районі від 27.04.2011 року №19-21-22-14/288, а саме: відшкодувати кошти, внаслідок використання земельних ділянок без укладення договорів в сумі 4626,85 грн. та відшкодувати орендну плату за оренду приміщення в сумі 4370,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача подав заяву про зміну позовних вимог в якій просить зобов'язати Зеленівську сільську раду виконати в повному обсязі пункти 6 і 7 вимог Контрольно-ревізійного відділу в Гусятинському районі від 27.04.2011 року №19-21-22-14/288, а саме: провести претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету кошти в сумі 6000,17 грн.; відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоориману орендну плату і провести претензійно-позовну роботу з орендарями для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти до бюджету в сумі 6460,26 грн. Позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві.

Ухвалою про відкриття провадження по адміністративній справі № 2-а- 1970/2314/11 від 08 серпня 2011 року, справа призначалась до розгляду на 19 серпня 2011 року о 11 год. ЗО хв. в приміщенні Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою м. Тернопіль, вул. К.Острозького, 20. В зв'язку з не прибуттям в судове засідання відповідача по справі, який належно повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, судовий розгляд цієї справи у судовому засіданні 19 серпня 2011 року не проводився і був перенесений на 30 серпня 2011 року на підставі п. З ч.І ст.128 КАС України.

Незважаючи на вжиті судом заходи, для забезпечення дотримання основного принципу судочинства - змагальності, зокрема шляхом відкладення розгляду справи для надання можливості відповідачеві реалізувати право відстоювати свої заперечення на вимоги у спорі шляхом подання на їх доведення доказів, участі в дослідженні доказів, наданих іншими особами шляхом висловлення своєї думки з усіх питань, що підлягають розгляду в судовому засіданні, відповідач повторно в судове засідання не прибув, заперечень не подав і про причини свого неприбуття не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи із наступного:

Відповідно до п.1 ст.Ю Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939 (із змінами, далі - Закон № 2939) Головному контрольно- ревізійному управлінню України надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування).

КРВ в Гусятинському районі, відповідно до п.1.3.2. Плану контрольно - ревізійної роботи проведено ревізію Зеленівської сільської ради. За результатами ревізії складено Акт від 21.04.2011 року №21-22/12 яким зокрема встановлено наступне:

- внаслідок використання суб'єктами підприємницької діяльності земельних ділянок без укладення договорів оренди, а також внаслідок сплати орендної плати орендарями не в повному обсязі завдано матеріальної шкоди бюджету на загальну суму 9838,17 грн. Вжитими заходами під час ревізії забезпечено надходження орендної плати за землю в сумі 3838,00 грн. Отже залишок неповернутих до бюджету коштів становить 6000,17 грн.

- внаслідок порушень вимог чинного законодавства при наданні в оренду нежитлових приміщень (невідповідність фактичної площі, індексація, не укладення договорів) завдано матеріальної шкоди бюджету на загальну суму 11400,26 грн. Під час ревізії повернуто кошти в сумі 4940 грн. Отже залишок неповернутих до бюджету коштів становить 6460,26 грн.

З метою усунення виявлених порушень КРВ в Гусятинському районі на адресу відповідача направлено вимоги від 27.04.2011 №19-21-22-14/288, відповідно до пунктів 6, 7 яких зобов'язано Зеленівську сільську раду провести претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету кошти в сумі 6000,17 грн.; відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недотриману орендну плату і провести претензійно-позовну роботу з орендарями для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти до бюджету в сумі 6460,26 грн.

Зазначені пункти вимог станом на час розгляду справи не виконані відповідачем.

Відповідно до ст. 15 Закону № 2939 законні вимоги службових осіб контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до п. 8, п. 9 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в областях надається право у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства, звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону № 2939 контрольно - ревезійним управлінням в областях надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 153, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИІ?:

1 .Позов задовольнити.

2.Зобов'язати Зеленівську сільську раду (с. Зелене Гусятинського району Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04392907) виконати пункти 6 і 7 обов'язкових вимог Контрольно- ревізійного відділу в Гусятинському районі від 27.04.2011 року №19-21-22-14/288, а саме:

- провести претензійно-позовну роботу та повернути до бюджету кошти в сумі 6000,17 грн.,

- відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотриману орендну плату і провести претензійно-позовну роботу з орендарями для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти до бюджету в сумі 6460,26 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя Баб'юк П.М.