ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
16 листопада 2015 рокум. Ужгород№ 807/2174/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Микуляк П.П., суддів: Шешені О.М. та Гебеша С.А.,
при секретарі Лумей В.Г.
за участю:
позивача: Дочірнього підприємства "Стар", представники ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
відповідача 1: Виконавчого комітету Мукачівської міської ради, представник ОСОБА_4,
відповідача 2: Державної архітектурно-будівельної інспекції України, представник - ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Стар" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради та Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 16 листопада 2015 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 листопада 2015 року.
Дочірнє підприємство "Стар" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з уточненою позовною заявою до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, якою просило суд визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради №253 від 26.08.2015р. Про будівництво; визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі управління ДАБІ в Закарпатській області по ненаданню висновків архітектурно-будівельній раді м. Мукачево стосовно можливості зупинення будівництва ДП «Стар» багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево.
В позовній заяві та поданих суду уточненнях ( а.с.42 ) позивач вказав, що 26.08.2015 року виконавчим комітетом Мукачівської міської ради було прийнято Рішення №253 щодо припинення будівництва Позивачем багатоквартирного житлового будинку по вул. К. Беляєва, 5 в м. Мукачеві у звязку з невідповідністю проектно-кошторисній документації.
Вважає Рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №253 від 26.08.2015 року «Про будівництво», яким вирішено припинити будівництво багатоквартирного житлового будинку у звязку з невідповідністю проектно-кошторисній документації до надання відповідних матеріалів щодо перевірки управлінням ДБІ в Закарпатській області на вищезгаданому обєкті незаконним та прийнятим з порушенням вимог чинного законодавства України.
Зазначає, що спорудження багатоквартирного будинку по вул. К. Беляєва, 5, м. Мукачево не суперечить чинному законодавству та здійснюється відповідно встановленого законом порядку. Будівництво здійснюється на власній земельній ділянці, не порушуючи обмеження по висоті встановлене отриманими містобудівними умовами і обмеженнями на спорудження багатоповерхового будинку.
Крім того Законом України «Про місцеве самоврядування» встановлено, що повноваження на зупинення будівництва реалізується тільки у випадках, передбачених законом.
Ст. 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта, перебудова якого та усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил із визначенням строку для добровільного виконання припису
Самостійне винесення рішення про зупинення будь-якого будівництва в повноваженнях виконавчих органів місцевої ради не передбачено і має здійснюватися інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю
Держана архітектурно - будівельна інспекція України, реалізовує здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування у визначених законодавством випадках.
Зі змісту оскаржуваного рішення позивачу стало відомо, що рішення приймалося на виконання протоколу архітектурно містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015р.
Архітектурно-містобудівні ради утворені відповідно до ст. 20 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» виключно, як дорадчі органи, що діють на громадських засадах та розглядає проекти будівництва об'єктів за зверненням замовників таких проектів.
Результати розгляду радою зазначених проектів мають виключно рекомендаційний характер і не можуть вимагатися під час погодження та затвердження проекту будівництва.
Приймаючи рішення саме на виконання протоколу архітектурно-містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015 р., виконавчий комітет Мукачівської міської ради діяв не в межах Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» оскільки рішення цієї ради має рекомендаційний характер, а орган місцевого самоврядування повинен керуватися виключно Законом;
Таким чином, оскаржуване рішення виконавчого комітету винесено з перевищенням повноважень, наданих законом.
Позивач також азначив, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі управління ДАБІ в Закарпатській області не здійснила дій по наданню висновків архітектурно-будівельній раді стосовно можливості та підстав зупинення будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево та своює бездіяльністю здійснила погодження зупинення будівництва.
З огляду на вище наведене позивач просив уточнені позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд такі задовольнити, посилаючись на факти викладені в позовній заяві та уточненні до адміністративного позову (а.с. 42-45). Додатково наголосили, що будівництво здійснюється в порядку передбаченому законодавством. Просили врахувати наданий суду технічний висновок обстеження незавершеного будівництвом будинку на відповідність робочого проекту на вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево Закарпатської області.
Представник відповідача 1 проти позову заперечив та просив суд у задоволенні уточнених позовних вимог відмовити.
Представник відповідача 2 проти позову в частині бездіяльності ДАБІ в Закарпатській області заперечила. В судовому засіданні надала пояснення з яких слідує, що відповідач 2 - ДАБІ в Закарпатські області, жодним чином не погоджував зупинення будівництва, представників на засідання містобудівної ради не делегував, повідомлень про її проведення не отримував. Крім того не однократно звертався з листами до відповідача 1 про необхідність подачі документів, на підставі яких можливо було б провести передбачені законом перевірки та зробити відповідні висновки. Вказані звернення відповідачем 1 систематично ігнорувалися, що суперечить існуючому законодавству.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до наступних висновків.
ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає наступний порядок дій забудовника при спорудженні будинку.
Так п.4. передбачено право на забудову земельної ділянки її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
п.5. визначено, що проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:
1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених ст. 31 цього Закону, її експертизи;
-затвердження проектної документації;
-виконання підготовчих та будівельних робіт;прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;
-реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Ст.29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено склад та порядок отримання вихідних даних. Так основними складовими вихідних даних є:
-містобудівні умови та обмеження;
-технічні умови;
-завдання на проектування.
Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
25.03.2015 року рішенням Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №43 Про надання містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок (а.с.9) власнику земельної ділянки ДП Стар (позивач по справі) були надані містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок обєктів містобудування на будівництво багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку на земельній ділянці по вул. Космонавта Беляєва, 5, м. Мукачево.
Згідно містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №8/14 (а.с.10) визначено висоту будинку до 25 метрів, площу забудови 930 м., та інші технічні дані.
На підставі містобудівних умов і обмежень було надано завдання проектній організації, ТОВ Закарпатспецпроект на розроблення проекту щодо спорудження багатоквартирного багатоповерхового будинку.
Ст. 29 п.10 ЗУ Про Завдання на проектування визначено обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об'єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.
Проект передбачав спорудження 5-ти поверхового з мансардним 6-им поверхом житлового будинку в даху шатрової конструкції. У відповідності до п.4 ст. 31 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності проект було передано на проведення державної будівельної експертизи. ДП Укрдержбудекспертиза у Закарпатській області виявила ряд помилок які необхідно було доопрацювати, в т.ч. п. 17 конструкція даху (у т.ч. елементи з дерева) не відповідають II -му ступіню вогнестійкості будівлі, який є обов'язковим для будівлі висотою шість поверхів та більше. В звязку з наведеним ТОВ Закарпатспецпроект перший варіант проекту за завданням позивача було перепроектовано у відповідності до вимог експертизи з метою приведення документації до вимог ДБН-2006 (а.с.16), а саме було запропоновано (з врахуванням містобудівних умов і обмежень щодо висоти будинку 25 м.) нове конструктивне рішення даху з влаштуванням технічного поверху (горища), який усував зауваження державної будівельної експертизи та відповідав ДБН.
Доопрацьований варіант проектної документації отримав позитивний висновок Державної будівельної експертизи, №07-0370-14 виданий ДП Укрдержбудекспертиза у Закарпатській області від 08 травня 2014 року (а.с.13-15).
10.06.2014 року Інспекцією ДАБК у Закарпатській області було зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт ДП Стар обєкту багатоквартирного багатоповерхового житлового будинку по вул. Бєляєва, 5 в м. Мукачево. (а.с.18-19).
Після її реєстрації було розпочато будівельні роботи на обєкті. Будівництво велося у відповідності до проектної документації, ДБН і правил.
Однак 26.08.2015 року виконавчим комітетом Мукачівської міської ради було прийнято рішення №253 «Про будівництво», яким вирішено припинити будівництво багатоквартирного житлового будинку у звязку з невідповідністю проектно-кошторисній документації до надання відповідних матеріалів щодо перевірки управлінням ДБІ в Закарпатській області на вищезгаданому обєкті.
07.09.2015 року виконавчий комітет Мукачівської міської ради звернувся до управління ДАБІ в Закарпатській області з проханням про проведення перевірки щодо дотримання вимог законодавства при забудові багатоквартирних житлових будинків на території м. Мукачева ДП Стар (а.с.76).
Згідно листів №1007-1.18/1374 від 04.09.2015 року (а.с.61), №1007-1.8/1419 від 10.09.2015 року (а.с.62-63) та №1007-1.8/1455 від 16.09.2015 року (а.с.68) управління ДАБІ в Закарпатській області, розглядаючи питання дотримання вимог містобудівного законодавства ДП Стар при будівництві багатоквартирного житлового будинку на території м. Мукачева, неодноразово витребовувала від Виконавчого комітету Мукачівської міської ради копію протоколу архітектурно містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015 року, Акт комісійного обстеження, стосовно визначення значних відхилень від проектної документації та містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №8/14 від 25.03.2014 року, виданих відділом архітектури та містобудування Мукачівської міської ради по обєкту Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Бєляєва, №5 в м Мукачево.
Однак, виконавчий комітет Мукачівської міської ради жодних документів управлінню ДАБІ в Закарпатській області не надсилав. Причин не надсилання вказаних документів представник відповідача 1 в судовому засіданні не навів.
В судовому засіданні було встановлено, що управління ДАБІ в Закарпатській області будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва,5 в місті Мукачево не припиняло, жодних приписів та розпоряджень з такого приводу не видавало, осіб для обговорення питання зупинення не делегувало .
Відповідно до п.п. 3 п. "б" ч.1 ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.
Отже, Законом України "Про місцеве самоврядування" встановлено, що повноваження на зупинення будівництва реалізується лише у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року №294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Згідно п.п. 3 п. "б" ч.4 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Отже, законодавством передбачено право Державної архітектурно-будівельної інспекції України зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт. Таке право у міських рад або їх виконавчих органів законодавством не передбачене.
Крім того, компетенція виконавчих органів міських рад у сфері містобудування визначена ст. 12 та 14 Закону України Про основи містобудування. Ст. 14 цього Закону передбачено повноваження, аналогічне за змістом тому, що міститься в ст. 31 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні.
Тобто для застосування таких норм повинна бути наявність установленого порядку державного контролю.
Такий порядок встановлено, зокрема, ст. 376 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво.
Вищенаведене дає підстави стверджувати, що самостійне винесення рішення про зупинення будівництва знаходиться поза межами повноважень виконавчих органів місцевої ради і має здійснюватися інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.
Аналогічна позиція викладена в Ухвалах Вищого адміністративного суду України від 21.07.2015 року у справі №К/800/16921/15 та від 14.04.2015 року у справі №К/800/5843/15.
Як вбачається зі змісту рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №253 від 26.08.2015 р. Про будівництво, воно прийнято на виконання протоколу архітектурно-містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015 р.
Відповідно до ст. 20 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності, для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, уповноважені органи містобудування та архітектури можуть утворювати архітектурно-містобудівні ради як дорадчі органи, що діють на громадських засадах. Типове положення про архітектурно-містобудівні ради затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Результати розгляду проектів містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою враховуються під час подальшого доопрацювання та затвердження таких проектів.
Архітектурно-містобудівна рада розглядає проекти будівництва об'єктів за зверненням замовників таких проектів.
Результати розгляду радою зазначених проектів мають виключно рекомендаційний характер і не можуть вимагатися під час погодження та затвердження проекту будівництва.
Приймаючи спірне рішення саме на виконання протоколу архітектурно-містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015р., виконавчий комітет Мукачівської міської ради діяв не в межах ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності оскільки рішення цієї ради має лише рекомендаційний характер і орган місцевого самоврядування повинен був керуватися виключно Законом; архітектурно-містобудівна рада розглядає проекти до їх затвердження, а не вже під час будівництва об'єкту.
Щодо визнання протиправною бездіяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі управління ДАБІ в Закарпатській області по ненаданню висновків архітектурно-будівельній раді м. Мукачево стосовно можливості зупинення Дочірнім підприємством Стар будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево було встановлено наступне.
Відповідно до ст. 13 ЗУ Про архітектурну діяльність, до уповноважених органів містобудування та архітектури належать: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури; структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань архітектури; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури.
Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури, структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади в межах, передбачених законом
Органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність у сфері містобудування та архітектури відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"
З питань делегованих повноважень, передбачених підпунктом "б" частини першої ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи сільських, селищних, міських рад підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.
П.п. 3 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України від 09.07.2014 року №294 зазначено, що основними завданнями Держархбудінспекції є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, є зокрема здійснення державного контролю та нагляду за дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування у визначених законодавством випадках.
Згідно ч. 3 ст. 20 ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури, при якому функціонує архітектурно-містобудівна рада, за 20 робочих днів до розгляду на засіданні ради містобудівної документації письмово інформує про дату та місце такого розгляду державні органи, які відповідно до закону мають повноваження щодо розгляду містобудівної документації, та забезпечує можливість ознайомлення з її розділами (за відповідним напрямом). За результатами розгляду зазначені органи подають спеціально уповноваженому органові містобудування та архітектури свої висновки.
У разі ненадання письмових висновків до проекту містобудівної документації протягом 20 днів з дня надходження інформації про розгляд містобудівної документації такий проект вважається погодженим цими органами.
Однак, як було встановлено судом управління ДАБІ в Закарпатській області, розглядаючи питання дотримання вимог містобудівного законодавства ДП Стар при будівництві багатоквартирних житлових будинків на території м. Мукачева, неодноразово листами №1007-1.18/1374 від 04.09.2015 року (а.с.61), №1007-1.8/1419 від 10.09.2015 року (а.с.62-63) та №1007-1.8/1455 від 16.09.2015 року (а.с.68) зверталося до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради з вимогою надати копії документів, а саме протоколу архітектурно містобудівної ради №6/2015 від 18.08.2015 року, Акт комісійного обстеження, стосовно визначення значних відхилень від проектної документації та містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №8/14 від 25.03.2014 року, виданих відділом архітектури та містобудування Мукачівської міської ради по обєкту Будівництво багатофакторного житлового будинку по вул. Космонавта Бєляєва, №5 в м Мукачево.
Однак, виконавчий комітет Мукачівської міської ради управлінню ДАБІ в Закарпатській області витребовувані документи не надавав. Причин неподання таких документів в судовому засіданні не вказав.
Відтак, Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі управління ДАБІ в Закарпатській області була позбавлена можливості надати висновки архітектурно-будівельній раді стосовно можливості або відсутності можливості зупинення будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево.
Вищенаведені обставини свідчать про відсутність бездіяльності з боку управління ДАБІ в Закарпатській області в частині ненадання висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Беручи до уваги відсутність повноважень виконавчого комітету міської ради для прийняття оскаржуваного рішення про зупинення будівництва та те, що самостійне винесення рішення про зупинення будівництва знаходиться поза межами повноважень виконавчих органів місцевої ради, пояснення представників, наявність технічного висновку та інших документів передбачених законодавством при здійсненні будівництва, відсутність відповідей на листи відповідача 2 з боку відповідача 1, а також те, що відповідач 2 не погоджував зупинення будівництва та жодних приписів з цього приводу не виносив, недоведеності правомірності дій з боку відповідача 1 суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Згідно наявних у матеріалах справи платіжних доручень позивачем було сплачено судовий збір. Відтак, суд вважає за належне присудити до стягнення на користь ДП Стар понесені ним судові витрати
Керуючись ст.ст. 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Дочірнього підприємства "Стар" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради та Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради №253 від 26.08.2015 р. Про будівництво в частині припинення будівництва Дочірнім підприємством Стар багатоквартирного житлового будинку по вул. Космонавта Беляєва, 5 в м. Мукачево.
Стягнути на користь Дочірнього підприємства "Стар" (код ЄДРПОУ - 03344645) судовий збір у сумі 2436,00 грн. (дві тисячі чотириста тридцять шість гривень нуль копійок).
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Головуючий суддя СуддіОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_8