Справа № 286/4221/15-а
УХВАЛА
18 грудня 2015 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Вачко В. І. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобовязання вчинити дії , -
ВСТАНОВИВ:
16.12.2015 року позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати дії УПСЗН Овруцької РДА щодо неприйняття, нездійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа, поданого Відділом освіти Овруцької РДА на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 24.09.2014 року у справі № 286/5412/14-а за позовом ОСОБА_1, та неподання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків вказаних у розрахунковому листі; зобовязати УПСЗН Овруцької РДА прийняти, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий Відділом освіти Овруцької РДА на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 24.09.2014 року у справі № 286/5412/14-а за позовом ОСОБА_1, та неподання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків вказаних у розрахунковому листі. Позивач звільна від сплати судового збору на підставі п.10 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Стаття 106 КАС України містить вимоги до позовної заяви. Зокрема згідно з п.4 ч.1, ч.2 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч.ч.4, 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У відповідності до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує зокрема: чи відповідає позовна заява вимогам ст.106 КАС України; чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як зазначено у позовній заяві, позивач дізнався про порушення своїх прав і інтересів на початку грудня 2015 року, проте доказів у підтвердження цієї обставини до позовної заяви не додав.
Крім того, позовну вимогу щодо зобовязання відповідача вчинити певні дії викладено не чітко та не зрозуміло.
Відтак, позов подано без додержання вимог, викладених у ст.106 КАС України, що перешкоджає відкриттю провадження за такою заявою.
За вказаних обставин, у відповідності до ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху для усунення вказаних недоліків. Позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та подати суду документальні докази у підтвердження обставини того, коли саме він дізнався про порушення своїх прав і інтересів, тобто подати документальні докази у підтвердження дотримання ним встановленого ст.99 КАС України строку звернення до суду.
Тому керуючись ст.ст.108, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобовязання вчинити дії залишити без руху і надати позивачу строк для виправлення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання цієї копії цієї ухвали.
Роз'яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків позовної заяви вона буде вважатися неподаною і буде повернута без розгляду. Однак, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним
СУДДЯ : В. І. Вачко