465/6434/15-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
07.12.2015 року Франківський районний суд м.Львова
в складі:
головуючого судді Лозинського Б.М.
секретаря судових засідань- Попика А.Б.
з участю представників позивача- Віктюка Р.О., ОСОБА_1
представника відповідача- Ковальчука І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, Головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, суд,-
в с т а н о в и в:
позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідачів- Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, Головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що Постановою Головного державного інспектора праці ОСОБА_4 від 14.09.2015 р. № 13-01-024/0030-0010 на позивача було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 гривень за адміністративне правопорушення, передбаченест. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення(КУпАП). З даною постановою не погоджується, просить її скасувати та визнати дії інспектора незаконними.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали позов, надавши пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, надавши письмові заперечення. Просив відмовити в задоволенні такого.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що Постанова прийнята за результатами складення протоколу № 13-01-024/0030-0010 про адміністративне правопорушення від 14.09.2015р. Вказаний протокол складено 14.09.2015р. і містить інформацію про те, що 14.09.2015р. виявлено порушення, яке полягало у вчиненні перешкоди в проведенні перевірки, за що передбачена відповідальністьстаттею 188-6 КУпАП.
14.09.2015 року головним інспектором праці на підставі направлення від 09.09.2015р. № 0121 та наказу №0121 розпочато перевірку.
14.09.2015р. Головним державним інспектором праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області ОСОБА_3 було відмовлено у допуску до проведення позапланової перевірки. В результаті чого, відповідно до Постанови № 13-01-024/0030-0010 від 14.09.2015 року на ОСОБА_2 було накладено штраф в розмірі 1360,00 грн.
Згідно Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів затвердженийНаказом Міністерства соціальної політики України від 02.07.2012р. №390, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від ЗО липня 2012 р. за №1291/21603позапланова перевіркапроводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно ст.6 Згаданого вище Закону, підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення - планових заходів органом державного нагляду (контролю); обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення субєктом господарювання її законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обовязкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.
Згідно ч.4 п.2ст.40 Кримінального процесуального кодексу України, чинної на час призначення ревізії, слідчий уповноважений зокрема:призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
На момент прийняття наказу №0085 від 07.09.2015р. про проведення позапланової перевірки та направлення на перевірку № 0085 на підставі постанови слідчого Франківського РВ ЛМУ ГУ УМВС у Львівській області головний інспектор праці діяв не на підставі у межах повноважень визначеному законодавством.
Крім того, відповідно до ч.4ст.6 Закону України № 877-У від 05.04.2007 року, - строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодосуб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Згідностатті 55 Господарського кодексу України, - субєктами малого підприємництва є: фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Відповідно дост. 244-2 КАС Українирішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Враховуючи наведене суд, керуючись власним переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні матеріалів справи та дійшов висновку, що справ підлягає до часткового задоволення, а саме, в частині скасування постанови Головного державного інспектора праці Територіальної держави інспекції з питань праці у Львівській області ОСОБА_3 № 13-01-024/0030-0010 від 14.09.2015 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 1360 грн. за порушення вимог с 188-6КУпАП- скасувати.
Керуючись ст.2, 11, 69, 71, 94, 104, 158-159, 162, 163 КАС України, суд,-
п о с т а н о в и в :
позовні вимоги ОСОБА_2 до Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, Головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області ОСОБА_3 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити
Визнати протиправною та скасувати постанову №13-01-024/0030-0010 від 14.09.2015 року Головного державного інспектора праці ОСОБА_4. про накладення штрафу у розмірі 1360 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Франківський районний суд м. Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Франківського
районного суду м. Львова: ОСОБА_5