Справа № 444/2800/15-а
Провадження № 2-а/444/60/2015
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2015 року Жовківський районний суд Львіської області у складі :
головуючого судді Ясиновський Р. Б.
секретар судового засідання Реміцька І.П.
під час розгляду у відкритому судовому засіданні в м. Жовкві цивільної справу в порядку адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Жовківської РДА, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування розпорядження голови Жовківської РДА "Про надання дозволу ОСОБА_2 на дарування житлового будинку та земельної ділянки на користь ОСОБА_3О.», -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Жовківського районного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Жовківської РДА, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування розпорядження голови Жовківської РДА "Про надання дозволу ОСОБА_2 на дарування житлового будинку та земельної ділянки на користь ОСОБА_3О.».
В судовому засіданні перед початком розгляду справи по суті представник позивача звернувся до суду з клопотанням про направлення справи за предметною підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду, так як даний спір відповідно до ст.. 18 ч. 3 КАС України предметно підсудний як Жовківському районому суду Львівської області так і Львівському окружному суду.
Позивачка підтримала клопотання свого представника та просить суд скерувати справу в Львівський окружний адміністративний суду.
Представник відповідача пояснила, що на її думку справа територіально не підсудна Жовківському районному суду, так як в даному випадку відповідно до ст.. 18 ч. 3 КАС України, не оскаржується дія або бездіяльність посадової особи чи службової особи місцевого органу виконавчої влади, а оскаржується розпорядження голови Жовківської РДА, а тому у вирішенні клопотання покладається на думку суду.
Третя особа ОСОБА_3 та його представник не заперечили проти клопотання позивача та її представника.
Суд заслухавши думку учасників судового процесу, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що клопотання позивачки та її представника підлягає до часткового задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 КАС України та адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Таким чином даною нормою встановлено вичерпний перелік предметної підсудності місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, коли однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; щодо підтвердження обґрунтованості вжиття субєктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до ст.. 18 ч. 3 КАС України, справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що відповідачем у справі є місцевий орган виконавчої влади, а оскаржується не дія чи бездіяльність посадової чи службової особи місцевого органу виконавчої влади, а саме розпорядження тобто рішенням посадової особи місцевого органу виконавчої влади, тобто провадження у справі відкрито, яка предметно є підсудна іншому суду, а саме Львівському окружному адміністративному суду.
Отже враховуючи наведене вище, суд приходить до переконання, що у позивача в даному випадку відсутнє право альтернативної підсудності.
Відповідно до вимог ст.. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до переконання, що клопотання позивачки та її представника підлягає до часткового задоволення, так як у справі за позовом ОСОБА_1 до Жовківської РДА, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування розпорядження голови Жовківської РДА "Про надання дозволу ОСОБА_2 на дарування житлового будинку та земельної ділянки на користь ОСОБА_3О.», відкрито провадження, яка предметно підсудна іншому суду, а саме, Львівському окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст.. 18, 22 КАС України, суд,
У х в а л и в :
Клопотання позивачки та її представника задовольнити частково.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Жовківської РДА, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування розпорядження голови Жовківської РДА "Про надання дозволу ОСОБА_2 на дарування житлового будинку та земельної ділянки на користь ОСОБА_3О.» передати Львівському окружному адміністративному суду. /79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2/
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст.. 22 КАС України, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя Ясиновський Р. Б.