Справа 2-853/10
Номер провадження 2-853/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.07.10 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1
при секретарі - Ступчук Л.Б.
з участю прокурора - Цинайко Н.І.
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рахів справу за позовом
Прокурора Рахівського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області
до
ОСОБА_2 про
стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Рахівського району в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 гривень
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг з метою забезпечення державних і суспільних інтересів, безпеки перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Державне регулювання та контроль спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форми власності. Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, яким визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Відповідно до п. З даного Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтоінспекція., їх територіальні управління в областях. Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Пред'являючи позов в інтересах держави Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області прокурором переслідується мета відшкодування збитків державі. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекція без права юридичної особи, утворено відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190.
Відповідно до ст. 28 Цивільно-процесуального кодексу України здатність маги процесуальні права та обов'язки (цивільна процесуальна здатність) визнається за підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області не має статусу юридичної особи, тому не має цивільної правоздатності та дієздатності. Враховуючи викладені обставини, позов подається Рахівською районною прокуратурою в інтересах державного органу, що має статус юридичної особи - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті га його структурного підрозділ) - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, щодо громадянина ОСОБА_2 державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області під час проведення ними 27.01.2010 року перевірки в м. Рахів зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні перевезень пасажирів.
Так, 27 січня 2010 року державними інспекторами в порядку, визначеному пунктами 14-18 Порядку проведено рейдову перевірку транспортних засобів на ділянці маршруту м. Рахів. у ході якої перевірено автомобіль марки «Форд Транзит» номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, мешканцю с. Лазещина, 1177, Рахівського району, Закарпатської області, та перевіркою виявлені порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: водій ОСОБА_2 перевозив 6 пасажирів з м. Рахів до с. Лазещина без документів, а саме, відсутня ліцензійна картка та копія договору з замовником. За результатами перевірки складено акт № 167040.
Частиною 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено відповідальність за такі порушення та передбачено застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень. Відповідно до положень п.п. 25-29 даного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав, керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області або його заступник розглядає справу за порушення автотранспортного законодавства та виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Згідно до п. 28 Порядку - фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Щодо гр.-на ОСОБА_2 за порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» начальником управління ТУ ГДІАТ в Закарпатській області ОСОБА_3 було винесено постанову №99914 від 02.03.2010 року про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 гривень, яка направлена правопорушнику рекомендованим листом 02.03.2010 року.
У зазначений термін фінансові санкції за вказаного постановою відповідачем добровільно не були сплачені. Постанова не оскаржувалась.
Станом на день звернення з даним позовом до суду фінансові санкції відповідачем не сплачено, тому ставиться питання про задоволення позову повністю, стягнувши з ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 гривень, згідно постанови №99914 від 02.03.2010 року на користь Державного бюджету Рахівського району на рахунок 31112050700211 в УДК в Закарпатській області, код 22198293, МФ08120Ї6 та судові витрато покласти на відповідача.
В судовому засіданні прокурор Рахівського району Цинайко НІ. як позивач в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, позовні вимоги підтримала, на задоволенні таких наполягає.
Відповідач, ОСОБА_2, в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, оскільки ОСОБА_4 позов визнав повністю, визнання відповідачем позову прийнято судом та не суперечить Закону і не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, а отже з'ясування і дослідження інших обставин справи суд вважає не доцільним.
Таким чином, слід стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції в сумі 1700 гривень, згідно постанови №99914 від 02.03.2010 року на користь Державного бюджету Рахівського району на рахунок 31112050700211 в УДК в Закарпатській області, код 22198293. МФ0812016.
Окрім того, до стягнення з відповідача, ОСОБА_2, підлягають судові витрати, що складаються з 51 гривні судового збору на користь держави та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Рахівському районному суді.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст.ст.10, 58, 60. 212-215, 223 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 392, 1223, 1225 ЦК України, п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», Постановою Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, 1177. Рахівського району, Закарпатської області, суму 1700 гривень фінансової санкції, згідно постанови №99914 від 02.03.2010 року, на користь Державного бюджету Рахівського району на рахунок 31112050700211 в УДК в Закарпатській області, код 22198293, МФ0812016.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, 1177, Рахівського району, Закарпатської області в користь держави 51 гривню судового збору та на р/р 31214259700211 код ОКПО: 22108293, МФО 812016, отримувач ГУДКУ у Закарпатській області - 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, Рахівський район 22050000.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Марусяк М.О.