Адміністративна справа 359/11649/15-п
Провадження 3/359/3374/2015
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2015 р. суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської обл. Туманова К.Л., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого приватним підприємцем, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3., АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Із протоколу про адміністративне правопорушення серія АП1 № 946494 від 13 листопада 2015 р. вбачається, що 13.11.2015 р. о 00 год. 47 хв. ОСОБА_1 в м. Бориспіль на перехресті вул. Київський шлях-Красіна, керував транспортним засобом, автомобілем марки "Рено", д.н.з. НОМЕР_2, від проходження медичного огляду на стан алкогольного спяніння, у встановленому законом порядку, водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пунктами 3.6, 3.7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах внутрішніх справ України, затвердженої Наказом МВС України № 950 від 04.10.2013 року, передбачено, що усі реквізити протоколу заповнюються чорнилами чорного або синього кольору, крім гелевих, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
Також в п. 9.17 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 р. зазначено, що записи в протоколах про адміністративні правопорушення, тимчасових дозволах, журналах робляться чорнилом (пастою) темного (чорного або синього) кольору. Вони заповнюються розбірливим почерком, а прізвище, ім'я, по батькові порушника, його місце проживання, а також посада, місце роботи, звання працівника Державтоінспекції МВС записуються друкованими літерами. За фактами виправлення, підчисток тощо керівництвом підрозділів Державтоінспекції МВС у п'ятиденний термін проводяться службові перевірки.
У протоколі про адміністративне правопорушення серія АП1 № 946494 від 13 листопада 2015 р., містяться виправлення в частині дати вчинення адміністративного правопорушення. Дане виправлення, яке допущене у протоколі про адміністративні правопорушенні, є неприпустимими та не дозволяє суду встановити точну дату вчинення правопорушення
Враховуючи, що біля виправлення, яке допущено в протоколі про адміністративне правопорушення, навіть не стоять підпис особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, про ознайомлення з внесеним виправленням, суд не має можливості переконатися чи дотримані при складанні протоколу вимоги вищевказаних Інструкцій.
Також згідно п. 3.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах внутрішніх справ України, затвердженої Наказом МВС України № 950 від 04.10.2013 року, при складанні протоколу зазначається, зокрема місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення (суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол), тобто описується його об'єктивна сторона, яка виражається у дії або бездіяльності винної особи, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серія АП1 № 946494 від 13 листопада 2015 р., дії ОСОБА_1 особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення кваліфікувала за ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме за відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного спяніння.
Відповідно до п. 5.4 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 р., у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Однак, всупереч вищевказаним вимогам законодавства, у протоколі про адміністративне правопорушення серія АП1 № 946494 від 13 листопада 2015 р. не конкретизована суть адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме не вказано, за яких підстав працівники ДАІ вважали, що ОСОБА_1 перебуває у стані сп'яніння, оскільки не зазначено, які саме ознаки спяніння були виявлені у даного водія. При цьому працівниками ДАІ також не зазначено дії водія ОСОБА_1 щодо ухилення останнього від проходження огляду.
Зазначені вище недоліки не дають можливості суду встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, винність правопорушника, та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи.
Таким чином, при підготовці до розгляду зазначеної справи було встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню на доопрацювання для усунення вищевказаних недоліків.
Крім того, слід звернути увагу, що згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, тому з метою унеможливлення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності уникнути передбаченої законом відповідальності, слід встановити термін для усунення недоліків та надходження матеріалів до суду, зважаючи на дату вчинення правопорушення до 04.01.2016 року.
На підставі викладеного, керуючисьст. ст. 130, 256, 278 КУпАП України, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого приватним підприємцем, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3., АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, - повернути на доопрацювання до Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: К.Л. Туманова